Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #10

Supreme Power #10

Supreme Power #10

"Ladies' Night"

Postacie
Cytat

Doctor Spectrum: "I'll be back. Soon, I promise. And when I come back, I'll bring you a gift. I'll bring you a name."

Streszczenie

Hyperion przeżył eksplozję wywołaną przez generała Casey’a, ale jest poważnie ranny. Udaje mu się obronić przez stadem wilków i doczołgać się do jaskini.

 

Gdzie indziej, ojciec i syn zanoszą do jaskini kosz jedzenia, który ma być darem dla Księżniczki. Syn pyta się ojca, czy on w nią wierzy. Ten odpowiada, że nie, ale raz, kiedy był młodszy i często przychodził tu z babcią, słyszał w jaskini głos, który mówił: „Coś się budzi na świecie”. Mężczyzna odsyła syna do domu, a sam zanosi kosz na miejsce. Przed powrotną drogą siada na chwilę, żeby odpocząć, kiedy znów słyszy ten sam głos, co przed laty. Jednak tym razem to nie wszystko: ukazuje mu się również bardzo stara kobieta. Na zewnątrz chłopiec słyszy krzyk ojca. Babcia uspokaja go i każe wrócić do domu. Sama czeka na Księżniczkę, która wychodzi na zewnątrz, już o wiele młodsza. Starsza kobieta nazywa ją Zardą i mówi, że wreszcie powróciła do życia jako obrończyni kobiet. Zarda nie słucha jej. Zauważa u siebie siwy włos i wysysa energię życiową z kobiety. Stwierdza, że siwy włos zniknął i odlatuje.

 

Na dnie oceanu w kokonie utworzonym przez kryształ leży Doctor Spectrum i śni o swojej walce z Hyperionem. W końcu budzi się i zauważa leżącą na kokonie pół-kobietę pół rybę. Zaczyna z nią rozmawiać, ale szybko zauważa, że ona tak naprawdę nie porusza ustami i porozumiewa się z nim za pomocą telepatii. Ledger pyta się, jak kobieta ma na imię, ale ona nawet nie wie, co to słowo oznacza. Doctor Spectrum mówi, że musi wracać na ląd, ale obiecuje, że wróci do niej i przyniesie jej w prezencie imię. Ledger odlatuje, a kobieta zasypia w resztkach kokonu.

 

Zarda znajduje Hyperiona w jaskini, w której się on schował i zasnął. Mówi, że jest kobietą, którą Mark kocha, ale on nic z tego nie rozumie, bo przecież jej nawet nie zna. Zarda mówi, że to wszystko się zmieni. Bierze rannego Hyperiona na ręce, wynosi go z jaskini i wznosi się razem z nim wysoko w powietrze. Całuje go i po chwili Hyperion jest zdrowy, po jego ranach nie ma żadnego śladu. Kobieta stwierdza, że teraz wygląda o wiele lepiej.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.