Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #8

Exiles #8

Exiles #8

"A World Apart" - part 1

Postacie
Cytat

Morph: "We're about to become double bill in the skrull wrestling federation's death cage match!"
Blink: "Morph, shut up!"

Streszczenie

Ostatnie kilka tygodni w życiu Exiles były ciężkie. Trafili do świata gdzie prezydentem był Tony Stark, kyóry później został zamordowany. Następnie znajdowali się w rzeczywistości, gdzie promieniowanie Gamma zmieniło wszystkich w istoty przypominające Hulka. Potem była walka ze Spider Demonem, którego pokonał Morph. Spotkanie z X-dzieciakami, ludźmi Antylopami, trochę czasu który Tallus dał im dla siebie, a zwłaszcza dla Mimica i Blink, teraz zakochanych w sobie... tak było. W szczęśliwych czasach.


A tak jest teraz. Na wielkiej arenie Nocturne walczy z przeciwnikiem, którego powala ku uciesze obserwujących ją Skrulli. Schwytali oni Exiles miesiąc temu i od tamtej pory nakazują im walczyć na wielkiej arenie. Od ponad stulecia Ziemia jest bowiem częścią wielkiego Imperium Skrulli. Nocturne schodzi z areny wracając do swojej klatki, co obserwuje Mimic. Oboje wiedzą, że ich jedyną alternatywą w tej chwili jest zyskać trochę czasu. Prowadzący Nocturne strażnicy dyskutują o jej następnej przeciwniczce, która z pewnością Talię pokona, dzięki temu że lata i ciska błyskawicami.


Exiles poznali już świat do kórego przybyli. Ponad sto lat temu, jeszcze zanim H.G.Wells napisał "Wojnę Światów", Skrullowie dokonali inwazji. Baza wojskowa, którą założyli na planecie stała się z czasem kolonią. Wygnani ze swych miast ludzie nauczyli się żyć bez technologii. Jedną z niewielu rzeczy, które zbliżyły ich ze Skrullami były Gry. Od kiedy tylko zaczęli pojawiać się super-ludzie i mutanci, rozpoczął się czas zmagań na wielkiej arenie. Właśnie do takiego świata przybyli Exiles i zostali uwięzieni. Początkowo odmawiali walki, szybko pojęli jednak że alternatywą jest śmierć. Teraz mogą jedynie wypatrywać ratunku.


Ulicą idzie Skrull prowadzący uwięzioną Blink. Zastępują im droge strażnicy, a ten który przyszedł z Clarice tłumaczy, iż schwytano ją niedawno, a skanery wskazują że jest mutantem klasy 4. Strażnicy zastanawiają się jakimi zdolnościami dysponuje Blink, kiedy orientują się że ich urządzenie wykrywa jeszcze jednego mutanta. Nie mając innego wyjścia Morph przestaje udawać Skrulla, a po chwili walki Blink wyteleportowuje obydwoje z miasta. Wściekła Clarice zastanawia się, co dalej. Od miesiąca usiłuje znaleźć sposób, aby dostać się do miasta. Nie jest w stanie przedostać się bliżej swego zespołu z powodu pól siłowych Skrulli. Nie ma pojęcia jak może ich uwolnić, gdyż liczne sensory uniemożliwiają jej podejście do areny, a czas ucieka. Nie wie, że obserwuje ją siedzący nieopodal na drzewie mężczyzna.


Na arenie T-bird rozkłada na czynniki pierwsze Guido "Strong Guya" Carosellę. Jego kolejnym przeciwnikiem ma być Banner Beast, co nie powinno dlań stanowić problemu, bowiem jak zauważa Mimic, jednego Hulka już wcześniej pokonał [Exiles #6]. Mariko korzystając z okazji przekazuje Calvinowi, że coś niedobrego dzieje się z Nocturne. Wydaje się ona mocno spanikowana, a Sunfire nie może zrozumieć czemu. Na razie nie ma jednak czasu na dłuższe rozmowy, bowiem jako kolejny na arenę wychodzi Mimic.


Mężczyzna w lesie nazywa się Sam Wilson. Oferuje pomoc dwójce Exiles, co zadziwia Blink, bowiem nie mogła takiej znaleźć na tym świecie w ciągu ostatniego miesiąca. Mutanci decydują się udać za mężczyzną.


Tymczasem Mariko walczy z Avalanchem. Transmisja z tej walki dociera nawet na pokład statku kosmicznego Skrulli, lecącego rok świetlny od Ziemi. Nagle statek zostaje zaatakowany, przez coś czego nie widać na żadnych sensorach. Na chwilę przed śmiercią Skrullowie orientują się kim jest ich przeciwnik, nie udaje im się już jednak wysłać ostrzeżenia. W stronę Ziemi zmierza herold Terrax, a za nim jego pan, pożeracz światów, Galactus.


Wilson prowadzi Blink i Morpha podziemną jaskinią. Clarice usiłuje ustalić, czy weszli w kontakt z podziemiem, Wilson odpowiada, że nie ma tu żadnego podziemia. Prowadzi ich do wynalazcy, którego odkrycia pomagają ludzkości przetrwać. Kiedyś ukradł on statek Skrulli i uciekł w kosmos, zetknął się tam jednak z jakimś promieniowaniem, ktore go zmieniło. Po powrocie na Ziemię wywalczył sobie drogę na wolność, uciekając z areny. Po chwili Blink i Morph stają przed Reedem Richardsem, w innych rzeczywistościach znanym jako przywódca Fantastic Four.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Exiles #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.