Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #27

Exiles #27

Exiles #27

"Hard Choices" - part 2

Postacie
Cytat

Moses Magnum do Namority: "The skins of the world's supposed heroes will decorate our floors of gold and silver. And you and I will making love upon them, laughing."

Streszczenie

Tokio. Iron Fist daje stojącej nad martwymi ciałami Scorpiona i Black Widow Ilianie pięć sekund na wyjaśnienie sytuacji. Power Man ma ochotę od razu rzucić się na nią, ale powstrzymuje go głos Colossusa, który prosi, żeby dać jego siostrze szansę. Spokojnie wyjmując sztylet z czaszki Scorpiona, Magik mówi, że wyjaśnienie jest bardzo proste. Po prostu pochodzi z innej rzeczywistości i zajmuje się naprawianiem błędów w kontinuum czasowym. W tej linii czasowej wszyscy Avengers powinni zginąć w czasie ataku Mosesa Magnum na Japonię i ona ma dopilnować, by tak się stało. Ponieważ ma pewne opory przed zabiciem brata i jego przyjaciół, rzuca im sztylet i prosi by skończyli ze sobą sami, jak mężczyźni.


W innej części miasta Nocturne, Sunfire i Morph stoją przed złożoną z Mandroidów i mieszkańców Atlantydy armią Mosesa Magnum. Jej przywódca oznajmia, że razem ze swoją narzeczoną Namoritą chcą całkowicie zatopić te wyspy. Ma to być wiadomość dla reszty świata, o tym kto jest teraz jego panem. Trójka Exiles parodiując jego wyniosły styl oznajmia, że nie dopuszczą do tego. Zirytowany Magnum rozkazuje ich zabić. Widząc przygniatającą przewagę wroga, trójka rzuca się do ucieczki. Pozostawiając pogoń swoim wojskom, Moses mówi kochance, że już za kilka dni cały świat i jego bohaterowie legną u ich stóp. Para całuje się, podczas gdy wokół nich żołnierze kontynuują rzeź bezbronnych Japończyków.


W czasie, gdy Iliana odpiera ataki Iron Fista i Power Mana, Peter rozpaczliwie prosi ją, by przestała. Dziewczyna skacze w jego kierunku i, szepcząc pod nosem, że to przecież nie jej brat, zamierza się do ciosu. Pchnięcie blokuje Luke, przyjmując je na rękawicę. Miecz grzęźnie w skórzanej osłonie. Wykorzystując wahanie dziewczyny, Power Man odbiera jej ostrze. Potężny kopniak Danny'ego trafia w jej szczękę i Iliana upada na ziemię. Iron Fist zamierza się do kończącego ciosu, ale Magik z trudem unika go. Podczas, gdy Peter zakrywa oczy a Luke patrzy ponurym wzrokiem, Danny chwyta ją za włosy i uderzeniem w twarz pozbawia przytomności. Power Man każe mu ją tylko trzymać i unosi miecz.


Sunfire, Nocturne i Morph szybują, ścigani przez trzy samoloty Magnuma. Mariko oznajmia, że ma plan. Przekazuje holowaną przez siebie TJ Morphowi, po czym nagle zawraca. Rozpalając swą atomową moc, przelatuje przez dwa nieprzyjacielskie pojazdy, rozbijając je na kawałki. Załoga trzeciego traci ją z oczu i zastanawia się, gdzie znikła. Mariko przelatuje przez nich od tyłu, paląc i niszcząc, po czym powraca do uratowanych przyjaciół. Morph prosi o grupowy uścisk.


Poniżej Magnum mówi Namoricie, że chyba mogą wracać do bazy. Ich ludzie świetnie radzą sobie w dewastacji bez ich pomocy. Poza tym, dobrze byłoby przygotować się na nieuchronne przybycie Avengers. Moses dodaje, że zmienił zdanie i nie chce Azjatów nawet jako niewolników. Po Japonii przyjdzie czas na zniszczenie także Chin, Korei i Filipin. Zatopieni w swoich wizjach, tyrani nie zauważają zbliżającej się dwójki gniewnych postaci. Potężny cios rzuca obydwoje na ścianę pobliskiego budynku. Mimic i Sasquatch biegną za nimi, chcąc szybko dokończyć dzieła. Magnum i Namorita wykonują gest i grunt zaczyna drgać, zwalając bohaterów z nóg. To dopiero początek. Moses wstaje na nogi i otwiera w ziemi ogromną szczelinę, w którą wpadają nie tylko Calvin i Heather, ale również kilku jego wojowników.


Power Man uderza, ale tym razem ręka Colossusa blokuje miecz. Luke ze złością przypomina mu, że to nie jest jego prawdziwa siostra. W odpowiedzi pięść Kolosa po prostu przebija jego brzuch. Peter ze smutkiem oznajmia umierającemu Luke'owi, że postanowił jej uwierzyć. Dodaje, że jest mu bardzo przykro. Danny ze zgrozą pyta go, co robi. Colossus oznajmia, że jego siostra zasługuje na powrót do swojego świata. Niemal płacząc Iron Fist przypomina mu, że nie zna jej, a jednak zdradza dla niej właśnie swoich najlepszych przyjaciół. Peter mówi, że decyzja została już podjęta. Każe Danny'emu użyć na sobie swej żelaznej pięści. Cios zdesperowanego Randa przebija Rasputina na wylot. Tracąc powoli siły, Peter chwyta Danny'ego w żelazny uścisk. Mówi, że Rand dał mu wszystko - dom, wspaniałą pracę i przyjaźń. Spoglądając na Ilianę wyjaśnia, że tylko ona znaczy dla niego więcej, po czym miażdży mu czaszkę. Na oczach Iliany Kolos osuwa się na ziemię i również umiera. Magik patrzy dziwnym wzrokiem na pobojowisko. Nagle słyszy z tyłu głos. Black Knight mówi, że dopóki on żyje, walka ciągle trwa.


Sunfire prowadzi Morpha i Nocturne na miejsce, w którym powinien być dom jej rodziców. Ku jej przerażeniu budynek jest kupą gruzu. Przyjaciele wchodzą do środka, szukając kogoś żywego. Podczas gdy Sunfire przechodzi w inną część domu, Morph wskazuje TJ jakąś postać, przysypaną szczątkami. Przerażeni przyjaciele stwierdzają, że to Mariko z tego wymiaru - martwa. Nocturne mówi, że muszą wyprowadzić stąd koleżankę, zanim to zobaczy. Nie wie, że zdruzgotana Sunfire stoi za jej plecami.


Mimic, holujący Sasquatch nadlatuje w kierunku Magnuma i Namority. Jego cios odrzuca Mosesa do tyłu, podczas gdy Heather staje naprzeciw morskiej księżniczki. Pierwsze uderzenie Sasquatch jest wyjątkowo silne i precyzyjne. Tymczasem Moses po prostu kładzie dłoń na okładającym go Calvinie, i Mimica ogarnia szaleńcze drżenie. Na domiar złego rzucona przez Namoritę Heather zwala go z nóg.


Morph nieudolnie próbuje pocieszyć załamaną Mariko. Słysząc jego nieudany żart na temat swojej orientacji seksualnej, Sunfire wpada w gniew. Jednak zanim jest w stanie mu wygarnąć, promień teleportacyjny zabiera ich z tego świata.


Heather z niepokojem patrzy na zbliżających się przeciwników. Wciąż drżący Mimic informuje ją nagle, że właśnie ukończyli misję i zaraz opuszczą tą rzeczywistość. Sasquatch zastanawia się, jak to możliwe. Tymczasem umorusana krwią Iliana nieludzkim wzrokiem wpatruje się w trupa Black Kinghta.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Exiles #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.