Avalon » Serie komiksowe » District X » District X #6

District X #6

District X #6

"Mr. M" - part 6

Postacie
Cytat

Bishop do Merkatora po całym zajściu ze zniszczeniem miasta: "Can we arrest you now? Or do you want to do this all over again?"

Streszczenie

Esteban skulony, ze łzami w oczach, siedzi przy ścianie w kuchni. Obok niego leży pistolet z którego jeszcze ulatuje dym po oddanym strzale. Na przeciwko chłopca leży nieprzytomna Chamayra. Merkator próbuje uspokoić chłopca obiecując że jego siostrze nic nie będzie. Przenika on ręką w brzuch dziewczynki i wyjmuje z niego kule. W tym czasie z łazienki wyskakuje matka dzieci z kuchennym nożem w ręku. Mężczyzna odsuwa się zapewniając że z jej córką wszystko w porządku. Chamayra powoli odzyskuje przytomność, W tym momencie za plecami Mr. M pojawia sie Ismael zaskoczony obecnością mutanta w jego domu. Przerażony Merkator ucieka, Armena powstrzymuje męża przed pościgiem i poleca sprawdzić czy nic się nie stało Estebanowi. Dziewczynka zaczyna uskarżać się na dziwne uczucie w żołądku wtedy młody Ortega krzyczy że oprawca jej dotykał. Ismael zauważa na podłodze swój rewolwer i wystrzeloną kule. Pyta się syna czy ten strzelił do Merkatora, chłopiec drżącym głosem odpowiada że tak.


W tym samym czasie przed restauracją Frankiego Zaprudera rozgrywa się prawdziwa wojna gangów. Na miejsce przyjeżdza policja. Zapruder wychodzi na ulice z wyrzutnią rakiet i strzela w stronę schowanego za samochodem Kaufmana. Ochroniarz Kaufmana - Mr. Punch - osłania szefa własnym ciałem. Rakieta rozrywa jego korpus, mutant pierwszy raz czuje ból i umiera. Naładowany własną frustracją Kaufman rzuca się w pojedynke w stronę przeciwnka, w tym momencie wszyscy gagnsterzy zostają otoczeni przez policje i zmuszeni do poddania się. Jeden z agentów gratuluje Bishopowi udanej akcji która bez jego pomocy zapewne zakończyła by się śmiercią obu oprychów. Bishop odbiera telefon od partnera, jest wyraźnie wstrząśnięty tym co słyszy i obiecuje że dorwą tego mutanta.


Merkator biegnie po chodniku, popychając przy okazji przechodniów. Zaczyna brakować mu tchu, na chwile przystaje przy jednej z latarni. Widzi przed sobą ulicznego artyste który zdaje się właśnie kończyć portret samego Merkatora, uniesionego nad miastem, otoczonego przez niebieskie płomienie.


Mutantka Hanna Levy w zaciszu swojego mieszkania próbuje skonsumować ważke, posiłek przerywa nagłe wtargnięcie jej sąsiada - Merkatora. Ten przeprasza za wejście bez pukania i oznajmia że doznał objawienia. Twierdzi że w końcu po tylu latach cierpienia i niepowodzeń w końcu poznał cel swojego żywota. Jego przeznaczeniem nie było leczenie lecz niszczenie, a dzielnica mutantów jest miejscem które czeka na akt oczyszczenia którego to on dokona. Hanna próbuje przemówić mu do rozumu, Mr. M jednak nie słucha, upierając się że jest potworem. Ściąga swój kapelusz pod którym zamiast włosów, wyrastją korzenie. Odprowadza sąsiadke do drzwi po czym karze jej biec, biec tak szybko jak tylko może bo za 13 minut dzielnica mutantów zniknie z powierzchni ziemi. Na dole dziewczyna zastaje cały oddział policjantów przybyłych po Absolona Merkatora. Mutantka wyjawia policjantom zamairy Absolona. Bishop postanawia udać się na góre i spróbować zaobsorbować całą energie jaką wystrzeli zamachowiec. Ismael wie że jego partner nie jest w stanie przeżyć, na szczęście przychodzi mu do głowy jakiś pomysł. Ortega nie udzielając żadnych wyjaśnień wsiada do radiowozu i prosi Bishopa żeby zaoszczędził im na czasie.


Mercator medytuje w swoim pokoju, do środka wchodzi Bishop. Absolon oznajmia że jest już za późno i zaczyna emanować niebieskimi promieniami energii. Lucas próbuje wchłonąć energię przeciwnika i przypłaca to życiem. Ogromna fala energii wyzwolonej przez Absolona Mercatora przetacza się przez District X zostawiając w miejscu dawnych budynków same gruzy. Z tumanów kurzu wyłania się sąsiadka mutanta - Hanna. Podchodzi do płaczącego Merkatora i pyta go czy gdyby miał taką szansę to cofnąłby to co zrobił? Mr. M odpowiada twierdząco i w tym momencie gruzy miasta zamianieją się na powrót w mieszkanie Absolona. Na miejscu jest Ortega i mutantka z baru Kaufmana, Lara iluzjonistka. To ona stworzyła wizje zniszczonego miasta. Jednak Mr. M nie chce w to uwierzyć ponieważ poczuł jak wyzwala z siebie wielką energię, to nie mogła być iluzja. Obok pojawia się Bishop wypełniony energią Merkatora, który już byłby martwy gdyby absorbował energie mutanta choćby minute dłużej. Lucas musi się pozbyc nadmiaru mocy i wystrzeliwuje ją w powietrze. Detektywi w końcu mogą aresztować mutanta. Ortega ma wątpliwości co do tego jaka cela będzie w stanie go zatrzymać, Hanna zapewnia go że Mr. M nie ucieknie ponieważ nie ma dokąd uciec.


Ismael wraca do domu. Armena mówi że ich córce nic nie jest, lekarz nie stwierdził jakichkolwiek oznak molestowania. Natomiast Esteban chce powiedzieć o czyms ojcu...


Absolon siedzi w celi wpatrzony w jakis martwy punkt na ścianie. Ortega składa mu odwiedziny. jego syn wyjawił mu ostatnio całą prawdę na temat zajścia w jego mieszkaniu dlatego Ismael chce przeprosić i podziekować Merkatorowi za ocalenie jego córki. Mutant cały czas milczy. Detektyw przed wyjsciem zostawia mu na stoliku zdjęcie swojej córki.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

District X #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.