Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #9

Supreme Power #9

Supreme Power #9

"Ten O'Clock"

Postacie
Cytat

Generał Casey: "The first rule a soldier learns... is that if it looks like you might be killed or captured... if the mission is in jeopardy... never, ever let your weapon fall into enemy hands."

Streszczenie

Niedługo po północy do prezydenta dzwoni generał Cavenaugh. Ma złe wieści: Hyperion wymknął się spod kontroli, a generał Casey i agent Bryce nie żyją. Prezydent chce znać szczegóły, więc Cavenaugh zaczyna opowiadać co się stało wieczorem dnia poprzedniego.

 

Spotykają się generałowie Casey i Cavenaugh, agent NSA Bryce i dr Steadman. Steadman mówi, że przeanalizował walkę Hyperiona z kapralem Joe Ledgerem (którego ludzie w laboratorium nazywają Doctorem Spectrum) i okazuje się, że zdolności Marka Miltona są znacznie większe niż się wszystkim wydawało. Chłopak musiał powstrzymywać się podczas testów, a jego rzeczywisty poziom mocy Steadman obrazowo określa jako wielkość liczoną w milionach śmierci istnień ludzkich. Doktor uważa, że sumując bezpośrednie ofiary Hyperiona oraz te, które byłyby wynikiem towarzyszących masakrze zniszczeniom, pożarom, powodziom, Mark mógłby zabijać dwa i pół tysiąca ludzi na godzinę, jeżeli by chciał. Przerażony Bryce zastanawia się, co teraz zgromadzeni mogą zrobić, ale Casey spokojnie stwierdza, że w zasadzie to on teraz zarządza projektem Hyperion i że to on głównie odpowiada za ten bałagan. Bryce się wścieka. Steadman nakazuje spokój, bo według sygnałów telemetrycznych Hyperion zmierza w stronę bazy, w której się znajdują. Casey mówi, że zawsze wiedział, że ten dzień kiedyś nastąpi i będzie trzeba podjąć drastyczne kroki. Przypomina Steadmanowi ich rozmowę sprzed lat, kiedy Hyperion był jeszcze niemowlęciem. Już wtedy było wiadomo, że skóra Marka robi się coraz twardsza i coraz trudniej będzie można go zranić. Casey mówi, że pozostało już tylko zrealizować ówczesny plan doktora. Casey zarządza ewakuację bazy. Zostaje tylko mały oddział żołnierzy, on oraz Bryce, którego generał przekonuje, że jeżeli zostanie, to będzie miał udział w zasługach za powstrzymanie Hyperiona. Obawy agenta Casey szybko rozwiewa mówiąc, że przecież on też nie chce zginąć i wie co robi.

 

Cavenaugh mówi prezydentowi, że na tym kończy się to, co widział osobiście, a resztę zna tylko z relacji tych, którzy przeżyli. Hyperion zamiast wlecieć do bazy wylądował przed strzegących jej żołnierzami i przeszedł przez nich, jakby chcąc zademonstrować swoją siłę. Prezydent pyta się, gdzie w tym czasie był kapral Joe Ledger, ale Cavenaugh odpowiada, że nie wie. Przypuszcza się, że kryształ zabrał go gdzieś w celu zagojenia ran odniesionych w walce (generał nie może wiedzieć, że Ledger znajduje się w kokonie na dnie oceanu, a przy nim leży pół-kobieta pół-ryba, przyglądająca się mu z zaciekawieniem). Po wdarciu się do bazy, Hyperion znalazł statek, którym przybył na Ziemię oraz przejrzał wszystkie dane na swój temat. Generał Casey, wciąż zapewniając agenta Bryce’a, że wie, jak powstrzymać Hyperiona, podstępem zamyka go w schowku, po czym siada przy biurku, uzbraja specjalne bomby, które zostały zaprojektowane do zabicia Hyperiona i spokojnie czeka. W końcu Mark przebija się przez sufit. Pyta się Casey’a, dlaczego go okłamywano. Generał odpowiada, że Hyperion nie jest człowiekiem, tylko kosmitą, więc jest traktowany jak żywa broń, a w ten sposób mieli pewność, że mają nad nim kontrolę. Po czym dodaje, że pierwsze, czego żołnierz się uczy, to nigdy nie pozwolić, aby jego broń wpadła w ręce wroga i detonuje ładunki.

 

Casey i Bryce giną w wybuchu, ale Hyperion wciąż żyje.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.