Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #63

Deadpool #63

Deadpool #63

"Funeral for a Freak" - part 3: "Showtime!"

Postacie
Cytat

Deadpool na widok swoich sobowtórów: "Yeesh! This is worse than the spider clones."

Streszczenie

Weasel zabrał Wade'a do jego mieszkania, ubrał w kostium i postawił przed lustrem, żeby przypomnieć mu, kim jest. Ten jednak czuje się zażenowany, że w ogóle pokazywał się w czymś, co przypomina przebranie Spider-Mana na halloween. Koledzy pocieszają go, że widywali gorsze kostiumy, a wkrótce na pewno sobie wszystko przypomni i będzie dobrze. Weasel wpada na pomysł, że może pudło z pamiątkami przywróci Wilsonowi pamięć. Wśród jego ulubionych rupieci znajdują się takie eksponaty jak maska Doctora Dooma czy gacie Kingpina, ale nawet po przejrzeniu ich wszystkich nic mu nie świta.

Coś innego zwraca jednak jego uwagę - zdjęcie, które właśnie obrzygał Scuzzy. Jest na nim Wade i rudowłosa dziewczyna. Kiedy przypomina sobie Syrin, nagle wracają też inne wspomnienia. Nareszcie jest sobą i zaczyna rozstawiać po kątach żuli, którzy rozgościli się na dobre w jego mieszkaniu. Nagle, w telewizji zauważa reklamówkę gali, którą poprowadzić ma facet nazywający siebie Deadpool. Jakby tego było mało, w wiadomościach informują o innym Deadpoolu, który dokonał masakry w kilku fast-foodach w swojej krucjacie przeciwko ogórkom. Tego już za wiele.


Mniej więcej w tym czasie, w ciemnej uliczce, pewien gang przygotowuje się do zuchwałej kradzieży dużego ładunku fistaszków, żeby zasłużyć sobie na miano Fistaszkowych Chłopców. Niestety, Deadpool-zabójca uważa, że to bezsensowny plan, a ponieważ nie cierpi fistaszków, postanawia ich zabić. Po chwili, już na głównej ulicy, zatrzymuje się obok niego limuzyna, a ukryty w cieniu mężczyzna proponuje szybki zarobek. Stawką jest milion dolców, a celem telewizyjny cwaniaczek, który nazywa siebie Deadpool. Słysząc, że ktoś przywłaszcza sobie jego imię, zabójca zgadza się wykonać zlecenie za darmo.


W swoim mieszkaniu, jedyny prawdziwy Deadpool przeprowadza odprawę oddziału, przed wyruszeniem na galę VTV. Niestety, postawa grupy bezdomnych oferm, wskazuje na to, że przegrali, zanim zaczęli.


Tymczasem wielka gala właśnie się zaczyna. Trwa prezentacja gwiazd wieczoru, a w końcu pojawia się też prowadzący. Obserwując go z pobliskiego dachu, Wade załamuje się i zastanawia, jak sobie zasłużył na taką zniewagę. Ale ani on, ani jego doborowy oddział nie wiedzą, że ich niecne uczynki obserwuje z innego dachu Dynamiczny Deadpool. Zapowiadając występ zespołu Backseat Boys, prowadzący galę Deadpool nie wie, że znalazł się na celowniku Deadpoola-zabójcy. Tymczasem, na widowni siedzi znudzony i nie zauważony przez nikogo Deadpool-świr.


Nagle wrota otwierają się szeroko i staje w nich jedynie słuszny i oryginalny Deadpool ze swoimi kompanami, wzbudzając powszechne zaskoczenie. Zabójca wybiera właśnie ten moment, żeby oddać strzał, ale w ostatniej chwili, kula odbija się od muskularnej klaty Dynamicznego Deadpoola i rykoszetem trafia w głowę świra.


Zaskoczony boysband przerywa występ, a tymczasem na scenę wpada zabójca z zamiarem ręcznego pozbycia się showmana, lecz zostaje powstrzymany przez bohatera. Do zamieszania dołącza się też świr. Obserwując wszystko z boku, prawdziwy Deadpool wpada w zachwyt. Dawno nie widział tak dobrej bitki, więc nie może przegapić okazji i rzuca się w sam jej środek. Niestety, w najciekawszym momencie, rozróba zostaje przerwana, gdyż jeden zdesperowany zepsutym występem Backseat Boy, wziął asystentkę jako zakładniczkę. Niespodziewanie z odsieczą przychodzi Scuzzy, który wymiotuje na chłoptasia, a gdy ten zaczyna się szamotać, Deadpool-zabójca funduje mu ołowiany poczęstunek. Dynamiczny Deadpool służy pomocną dłonią niewieście, gdy tymczasem showman i świr ostatecznie wyłączają z gry desperata z boysbandu. Tłum wiwatuje na cześć bohaterów, oni zaś wpadają na pomysł, że mogliby działać wspólnie, skora tak dobrze im to wychodzi. Prawdziwy Wade jest sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, tym bardziej, że krusząca się obok ściana przyprawia go o niedobre przeczucia. I rzeczywiście, przez ścianę wchodzi T-Ray, informując, że to on zatroszczył się o wskrzeszenie Deadpoola, a teraz zamierza go znowu zabić.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.