Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #18

Deadpool #18

Deadpool #18

"Payback" - part 1: "Karmic Relief"

Postacie
Cytat

Deadpool: "What the...? Oh, for pity's sake... I didn't go and drop dead again, did I?"
Duch: "No, Wilson... you are very much alive..."
Deadpool: "Why then, prey tell, doth I see three and a quarter dead mooks polluting mine airspace?"

Streszczenie

Ilaney Bruckman wybrała na miejsce zamieszkania niedostępne miejsce w szwajcarskich Alpach, głównie dlatego, że chciała odizolować się od ludzi. To jednak nie będzie jej dane, bo kiedy wraca do swojej chatki z chrustem na opał, ktoś szturcha ją patykiem w ramie i proponuje kupno lodówki. Kiedy się obraca, nie znajduje jednak akwizytora, lecz najemnika w obszarpanych spodniach, który trzyma na ramieniu skrajnie wychłodzonego mężczyznę. Deadpool grozi jej kijem i domaga się ciepłej wody.


Niedaleko stąd, Ajax, zadowolony z siebie, wraca do domku doktora Killbrew. Cieszy się, że tak szybko zabił Deadpoola, ale jednocześnie zastanawia się, co będzie robił teraz, bo nie zaplanował sobie dalszej przyszłości. Stając w progu, ogłasza, że w zamian za owocną współpracę, postanowił szybko zabić doktorka. Okazuje się jednak, że jego więzień zniknął, a jedyną osobą, która mogła mu w tym pomóc jest Deadpool. To dopiero początek zabawy.


Tymczasem Wilson próbuje ocucić doktora za pomocą ciepłej wody. Ten majaczy i przeprasza, ale Deadpool ma w głębokim poważaniu jego żal i bynajmniej nie pomaga mu z sympatii. Liczy na to, że po przebudzeniu Killbrew powie mu, jak załatwić Ajaxa, a kiedy już z nim skończy, inaczej pogadają. Właścicielka chatki skrada się do szafy, a kiedy Wade uprzedza, że łatwo ją tam znajdzie, on wyciąga obrzyna i każe mu się wynosić. Strzela, ale Wilson unika śrutu, jak na profesjonalistę przystało, a potem wytrąca jej broń, rzucając modelem samolotu i przewraca, przyciskając do ziemi. Mówiąc płynnie po niemiecku, pyta kobietę o imię i wyjaśnia, że nie chciał jej w to wplątać, ale nie miał wyboru i chociaż próbowała go zastrzelić, nie zamierza zrobić jej krzywdy. Ilaney jest tak samo zdziwiona jak przestraszona, ale sytuacja dopiero zaczęła się komplikować, bo Francis usłyszał strzały i już wie gdzie ukrył się Wilson. Ten każe nowej znajomej zapakować doktora na skuter śnieżny i uciekać, podczas gdy sam spróbuje jakoś zatrzymać Ajaxa.


Mając tylko jeden nabój w dwururce, Wade zastanawia się, co zrobiłby MacGuyver, w końcu, kiedy Ajax staje na klifie tuż nad chatkę, strzela w nawis śnieżny tuż za nim, żeby wywołać małą lawinę. Wychodzi mu jednak całkiem spora lawina, która zmiata domek Ilaney zaraz po tym, jak udaje jej się wynieść doktora. Kobieta jest załamana, ale Deadpool wyczołguje się spod śniegu i mówi, że nie ma czasu na rozpaczanie, bo muszą się stąd szybko zmyć.


Ledwie zapadł zmierzch, skuter Ilaney się zepsuł i musieli rozpalić ognisko pod gołym niebem. Kobieta nie rozumie, dlaczego Wade ciągle się denerwuje i ponagla, skoro zły facet zginął w lawinie, a wkrótce z pewnością odnajdą ich ratownicy. On jednak wyjaśnia, że takie typy jak Ajax i on sam nie pozostają długo martwe, a potem wykorzystuje nastrój ogniska, żeby trochę ją nastraszyć. Ilaney jest teraz bardziej zaciekawiona, niż przestraszona, więc prosi Wilsona, żeby wyjaśnił jej wszystko. Ten opowiada, jak pierwszy raz zabił Ajaxa i jak Killbrew przywrócił go do życia, a potem, dlaczego stał się tym kim jest, wykorzystując nieprzytomnego doktorka do demonstracji, w końcu dochodzi do wniosku, że ona i tak nigdy go nie zrozumie i postanawia przynieść więcej drewna. Kiedy się oddala, Ilaney mówi do siebie, że rozumie go lepiej niż sądzi. W tej chwili doktor dochodzi do siebie i prosi o wodę. Ponieważ słabo mówi po niemiecku, ona chce zawołać Wilsona, jednak Killbrew powstrzymuje ją. Woli przez jakiś czas udawać nieprzytomnego, bo skłamał, że może powstrzymać Ajaxa i boi się gniewu Deadpoola.


Tymczasem dwaj ratownicy dotarli do zniszczonej chatki i próbują ocenić rozmiary lawiny. Jeden zauważa, że coś się porusza i zaczyna kopać, myśląc, że to ktoś z mieszkańców. Zamiast tego wykopuje Ajaxa, który jest bardzo wściekły.


Wade chodzi po lesie, zastanawiając się, po co właściwie nawtykał Ilaney? Nagle zauważa, że nad nim unoszą się duchy martwych kolegów. Sprawdza puls, upewniając się, że znowu nie zaliczył przypadkowego zgonu, a tymczasem duch Worma przypomina, że spokój ich dusz zależy od tego, czy zabije Ajaxa. Wilson próbuje się wymigać, że niby skończył z zabijaniem, ale duchy dają mu jasno do zrozumienia, że jeśli tego nie zrobi, po śmierci czeka go coś gorszego niż mógłby zobaczyć w horrorze. Gdy zjawy się rozpływają, zjawia się Killbrew. Próbuje dziękować za ocalenie życia, ale Deadpool szybko wyjaśnia, że chce tylko dowiedzieć się, jak zabić Francisa, a już na pewno nie uratował jego grubego tyłka z sympatii. Doktor ponownie próbuje przekonać go, że się zmienił i chce przełamać ten niekończący się cykl przemocy. Deadpool jednak nie zamierza mu wierzyć, chociażby dlatego, że przywrócił do życia świra, który teraz próbuje go zabić, a którego on musi zabić pierwszy, żeby odczepiły się od niego duchy innych eksperymentów doktorka. W końcu ten przyznaje się, że nie wie, jak powstrzymać Ajaxa i to sprawia, że Wade wpada w szał. Po chwili Killbrew ląduje przy ognisku, obok przerażonej Ilaney, próbując wyjaśnić, że istnieje sposób na zabicie Francisa, bo zamontował kiedyś zawór bezpieczeństwa, tylko nie pamięta, jak on działa, wiec proponuje wziąć nogi za pas. Wilson oświadcza, że dość ma uciekania i ciągłego przegrywania, ale doktor próbuje go przekonać do tego planu. Widząc co się dzieje, Ilaney sięga po pochodnie i atakuje nią Deadpoola. Cios w głowę jest na tyle skuteczny, że na chwilę pozbawia go przytomności. Stojąc nad nim, kobieta tłumaczy doktorowi, że rozumie Deadpoola, bo sama dość ma uciekania .Wade szybko dochodzi do siebie i mówi, że wybrała niewłaściwy moment, żeby z nim zadzierać. Potwierdza to Ajax, który właśnie się pojawił, teraz jego kolej, żeby zabawić się z Wilsonem. Unoszące się za nim duchy już cieszą się na myśl o wybawieniu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.