Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #52

Deadpool #52

Deadpool #52

"Talk Of The Town" - part 1

Postacie
Cytat

Grace Marcy: "Floor it, Mary! We're going to kill ourselves a super hero!"

Streszczenie

Pewnie nie zdziwi Was fakt, że ulubionym piosenkarzem bliźniaczek o morderczym hobby jest facet o pseudonimie Killah Dick. Siostry Mercy właśnie wyśmienicie bawią się na jego koncercie. Ludzie zabijali się o bilety; zwłaszcza Mary potraktowała to bardzo dosłownie i w ten sposób znalazły się tuż pod sceną. Wokalista zauważył je i zaprosił za kulisy, a kilka drinków później siedział z Grace na tylnym siedzeniu limuzyny. Dziewczyna była nim zafascynowała i obiecywała, że razem z siostrą pokaże mu niezłe numery, ale kiedy dowiedziała się, że jej idol jest żonaty, natychmiast przestała się nim zachwycać. Mary, która prowadziła samochód po tym, jak szoferowi coś uderzyło do głowy, stwierdziła, że Dickowi należy się nauczka.


Pan Jambo nie może wyjść z osłupienia, czytając gazetę - w dzisiejszych czasach ludzie zabijają się o takie rzeczy, że to się w głowie nie mieści. Wade, a raczej pan Kelly, jak każe się nazywać, spóźnił się prawie godzinę, bo musiał pomóc przyjacielowi z problemami. W końcu jednak dostarczył ostatnią ratę za magazyn i to w nowiutkich tysiacdolarowych banknotach. Pan Jambo jest zadowolony i chętnie kontynuowałby z nim interesy, ale pan Kelly proponuje, żeby lepiej zapomniał, że się znają.


Sprawą serii niewyjaśnionych zabójstw zajmuje się detektyw Huff. Jak na typowego nowojorskiego gliniarza przystało, nie trzyma diety i ciągle narzeka. Teraz ma nowy powód, bo od śmierci tego tak zwanego gwiazdora, nagroda za zabójcę podskoczyła do stu tysięcy i miasto zaroiło się od amatorów, próbujących je skasować. W telewizji ktoś właśnie zauważył zadziwiający zbieg okoliczności między filmem Switchblade Sisters, a faktem, że Killah Dick opuścił hotel w towarzystwie dwóch dziewczyn. To jednak nie interesuje detektywa Huffa, który tylko wysyła swojego partnera po kolejną porcję chińszczyzny.


Ten sam program ogląda Deadpool, który właśnie przypomniał sobie o Veronice i próbuje zaprosić ją gdzieś na wieczór. Ona jednak twierdzi, że ma inne plany i spławia go. Teraz Vanessa czeka, czy Wade zadzwoni do którejś z jej innych postaci, ale sekretarka milczy. Nie może zrozumieć, dlaczego Wilson jej nie chce, ale po dłuższym zastanowieniu wpada na pewien pomysł.


Podczas gdy detektyw Huff posila się, słuchając muzyki zabitego gwiazdora, do biura wchodzą rodzice ofiary. Po krótkim nieporozumieniu w temacie kariery ich syna, domagają się odpowiedzi, dlaczego nie mogą zobaczyć jego ciała. W wiadomościach podano, że ciało zostało poćwiartowane, ale detektyw delikatnie wyjaśnia, że to tylko łagodna wersja dla mediów. Proponuje porozmawiać na zewnątrz, ale kiedy tylko wychodzą z budynku, obstępuje ich tłum dziennikarzy. Dla świętego spokoju, detektyw mówi, że mają ślady prowadzące do dwóch kobiet i że wyznaczono nagrodę. Pierwsza wiadomość bardzo nie spodobała się Mary i Grace, które postanawiają usunąć detektywa. Druga wiadomość bardzo spodobała się Deadpoolowi, którego budżet ostatnio nieco kuleje.


Siostry Mercy szybko obmyśliły plan, zajrzały do książki telefonicznej i udały się do mieszkania detektywa Huffa. Jako młode i wysportowane osóbki, łatwo dały radę staremu spasionemu gliniarzowi, ale gdy już Mary chciała go zabić, w drzwiach stanęła jego partnerka. Nie zauważyła jednak drugiej z sióstr i już po chwili wylądowała na ziemi z dziurą w głowie. Wydawałoby się, że w tej sytuacji Arnold chętnie wycofa się ze śledztwa, ale on jest nadzwyczaj uparty, W takim razie, Mary będzie go przekonywać, dźgając skalpelem do skutku.


Deadpool podsłuchał wiadomość na częstotliwości policyjnej i tak szybko, jak to możliwe, pognał do szpitala, gdzie przewieziono detektywa. Huff z miejsca rozpoznał łowcę nagród i nie miał ochoty współpracować, ale zmienił zdanie, kiedy Wade obiecał, że obejdzie się z panienkami bardzo niedelikatnie. Okazało się, że siostrzyczki nie opuściły swojej ofiary i teraz zamierzają też usunąć, tego z którym rozmawia detektyw. Mary w przebraniu pielęgniarki śledzi Deadpoola na dach, a kiedy zauważa kostium, bierze go za superbohatera i postanawia zadziałać z zaskoczenia. Strzela mu w ramię tak, że spada z dachu.


Lecąc w dół, Wade przypomina sobie lekcję z podręcznika dla bohaterów i chwyta się wstającego masztu z flagą, ale kiedy zaczyna się zastanawiać, jak teraz dostanie się na dół, maszt nie wytrzymuje. Tuż przed upadkiem, nasz bohater zahacza jeszcze o ciężarówkę i ląduje na ulicy. Po chwili zza zakrętu wyjeżdża żółty Garbus, prowadzony przez Mary, a zaraz potem, z drugiej strony, zielony z Grace za kierownicą. Dziewczyny tak się nakręciły możliwością zabicia superbohatera, że zamierzają go zmiażdżyć i idą na czołowe. Tuż przed uderzeniem, Grace przypomina sobie, że nie zapięła pasów, a Deadpool jedynie wzdycha. Po chwili oboje czują straszny ból.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #52

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.