Avalon » Serie komiksowe » Deadpool » Deadpool #55

Deadpool #55

Deadpool #55

"End Of The Road" - part 2

Postacie
Cytat

Deadpool do Punishera: "You know you've got a great buns? Ever think of trying out for the Backstreet Boys?"

Streszczenie

Deadpool już mógł zabić Punishera, ale postanowił poczekać na świadków, żeby nie było żadnych wątpliwości. Tymczasem wyjaśnił, jak udało mu się przeżyć postrzał i ponownie kazał Frankowi zastanowić się nad ostatnimi słowami. Kiedy zjawiła się policja, już miał strzelać, ale wtedy Punisher wyciągnął nóż i przeciął ponton. Obaj poszli na dno, szamocząc się, a Wade zgubił przy tym ulubiony karabin. Wyciągnął zatem pistolet i chciał się przekonać, jak Frank poradzi sobie ze strzałem w brzuch, ale okazało się, że ten ma kamizelkę kuloodporną. Na głowie w prawdzie nie miał kevlaru, ale zanim Wilson zdążył strzelić, trafiła go jedna z kul, wystrzelonych na oślep przez policjantów. Punisher ściąga swoją bluzę i rani Deadpoola w nogę. Ubranie Franka i krew wypływają na powierzchnię, więc policjanci myślą, że udało im się go zabić.


Zaraz wszystkie dzienniki podają sensacyjną wiadomość: policja zabiła Punishera. Peter Gnucci cieszy się jak dziecko, bo dzięki temu będzie mógł zgarnąć cały majątek ciotki, nie płacąc Deadpoolowi ani centa.


Wade powoli dochodzi do siebie, a kiedy widzi męską twarz przed sobą, myśli, że Vanessy trzymają się żarty. Potem orientuje się, że jest w kryjówce Punishera, przywiązany do sufitu, głową w dół. Najpierw prosi, żeby Frank go odwiązał i dał się zabić, ale dostaje po gębie, więc wyjaśnia, że to nic osobistego, tylko dziedzic pani Gnucci wynajął go, żeby móc zgarnąć spadek. Podczas gdy Punisher rozmyśla, Wade wyciąga skalpel i przecina swoje więzy, nie przestając przy tym nawijać. Zastanawia się, co też sprawiło, że Frank stał się takim Punisherem? Wymyśla różne głupie powody, a kiedy w końcu trafia na ten właściwy, znowu dostaje po gębie - tym razem na tyle mocno, że spada z haka i ląduje w kuchni. Na szczęście więzy puściły i można przejść do wyrównanej walki. Zaskoczony Punisher dostaje skalpelem, a potem Wilson rzuca się na niego i wypycha przez okno. Na chodniku tłucze go jak worek treningowy i już wydaje się, że zarobi swoje trzy miliony, kiedy nagle obrywa torbą listonosza. Facet uważa Punishera za bohatera i nawet wręcza mu swoją broń. W tej sytuacji Wade kradnie skuter listonosza i próbuje uciekać, ale Frank go rozwala, więc postanawia przesiąść się do kolejki linowej nad rzeką. Ledwie wagonik rusza, Punisher zaczyna strzelać w kabel i udaje mu się go przerwać. Kolejka z Wilsonem w środku spada na ulicę, robiąc duże bum.


Peter Gnucci właśnie odebrał swój czek na trzysta milionów dolarów, a wraz z nim prawo do zajęcia pozycji ciotki w strukturach mafijnych. Tak się tym cieszy, że skacze po ulicy wymachując czekiem, a wtedy wiatr wyrywa mu go z rąk. Ochroniarze tylko patrzą, jak goni za papierkiem po ruchliwej ulicy. Wreszcie łapie go. Tuż przed rozpędzoną ciężarówką.


Deadpool wychodzi ze zmiażdżonej kolejki bez szwanku, ale za to bardzo wściekły. Znalazł sobie metalową rurkę, którą teraz atakuje Punishera. Frank nie pozostaje mu dłużny i kopnięciem rzuca na wystawę sklepu ze sprzętem RTV. Akurat w telewizji podają wiadomość z ostatniej chwili: Peter Gnucii, dziedzic fortuny, został potrącony przez ciężarówkę i nabity na rogi posągu byka z Wall Street. W tej sytuacji dalsza walka nie ma sensu i Wade proponuje, żeby wyskoczyli na piwo i steki. Frank w pierwszej chwili wścieka się i chce mu przywalić, ale potem rozbija mu telewizor na głowie i odchodzi.


Wieczorem Wade siedzi w swoim pustym magazynie, przed telewizorem i sam sobie opowiada dowcipy o filmach. W pewnej chwili zauważa, że coś tu jest nie tak. Chyba dokucza mu samotność.


Vanessa słyszy dzwonek u drzwi i niespiesznie otwiera. W progu stoi Wade z bukietem róż i mówi, że wreszcie dostanie to, czego chciała.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.