Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Sins Of The Past » Deadpool: Sins Of The Past #2

Deadpool: Sins Of The Past #2

Deadpool: Sins Of The Past #2

"Luck Of The Irish"

Postacie
Cytat

Deadpool: "Got any aspirin?"
Siryn: "How many y'be needin'?"
Deadpool: "About a thousand."
Siryn: "I canna help ye then."

Streszczenie

Na dachu wieżowca, dwaj mężczyźni zakładają kominiarki i opuszczają się na linie w dół. Ich celem jest niejaki Almadovar. Syndykat Amahla Farouka wyznaczył milion dolarów nagrody za jego głowę, więc muszą schwytać go dla Interpolu, zanim zainteresuje się tym jakiś łowca nagród. Gdy wchodzą do apartamentu, jeden z nich zapala zapałkę, a dym ujawnia sieć fotokomórek. Wystarczy jednak przeciągły gwizd, żeby diody emitujące podczerwień popękały. Teraz rozdzielają się. Jeden idzie na schód, drugi na zachód. Ten, który zniszczył fotokomórki pierwszy trafia na swój cel. Ma jednak pecha, bo Almadovar oczekiwał gości i przystawia mu uzi do skroni. Niespodziewanie, oknem wpada Deadpool i dziurawi zaskoczonego przestępcę. Irlandczyk jest nie mniej zaskoczony, a przy tym wdzięczny za ocalenie życia. Na pożegnanie, Wilson mówi, że dowie się, kto kryje się pod tą maską i kiedyś odbierze dług. Gdy znika, pojawia się drugi z agentów. Widząc trupa na podłodze podejrzewa, że to sprawka jego partnera, ale Sean Cassidy ściąga maskę i wyjaśnia, co zaszło. Tak czy inaczej, nie wykonali swojego zadania, więc ich kariera w Interpolu jest już skończona.


Siedząc w biurze po ciemku, Banshee wspomina dawne czasy. Wiele się zmieniło, odkąd odszedł z Interpolu po tym, jak zginęła jego żona. Niewiele jednak zmieniło się też w życiu jego dawnego partnera, Daniela, który został dowódcą oddziału w Interpolu i właśnie zastał w swoim biurze niespodziewanego gościa. Po krótkim powitaniu, wychodzi na jaw, że stary znajomy również pamięta tamtą sprawę, bo to właśnie przez nią nie zdołał awansować na wyższe stanowisko. Po wprowadzeniu do tematu, zgadza się pomóc Seanowi odnaleźć kuzyna, ale tylko dlatego, że przy okazji może załatwić swoją osobistą zemstę na Deadpoolu.


Wade budzi się w jakiejś piwnicy, do której zaciągnęła go Theresa, żeby uniknąć pozostałych zbirów wuja Toma. Okazuje się, że jego dłoń nie odrosła jeszcze, ale to tylko dlatego, że był nieprzytomny i wystarczy dłuższa chwila koncentracji, żeby odzyskał pełną sprawność. Ta sztuczka robi duże wrażenie na Terry, ale Wilson przyznaje, że to już nie to, co kiedyś. Widząc cień zainteresowania, zaczyna ją zagadywać, ale szybko zostaje sprowadzony na ziemię - Siryn chce tylko, żeby pomógł jej znaleźć Toma, poza tym, nie jest zainteresowana. Gdy tak sobie rozmawiają, podgląda ich jeden z najemników, a jego cybernetyczne oko przekazuje odraz wprost do kryjówki Black Toma.


Cassidy denerwuje się, widząc Theresę na miejscu zdarzeń i rozkazuje swoim najemnikom wstrzymać wszelkie akcje, dopóki nie zejdzie z linii ognia. Doktor Killbrew ostrzega go, żeby się nie denerwował, bo wirus, który go zmienia, przyspiesza pod działaniem adrenaliny. Tom nie słucha i dostaje ataku, który powala go na ziemię. Juggernaut sądzi, że to wina doktora i już zamierza się na niego rzucić, kiedy kumpel powstrzymuje go. Killbrew przypomina, że zawarli umowę: zgodził się wyleczyć Toma, jeśli dostarczą mu Wilsona. W tej sytuacji Cassidy wpada na inny pomysł: najemnicy mają zabrać Siryn z pola walki, a Juggernaut osobiście zajmie się Deadpoolem.


Zgodnie z rozkazami, najemnicy przegrupowali się i wracają do pomieszczenia, gdzie wcześniej odnaleźli zbiegów. Na pierwszy rzut oka wydaje się ono opuszczone, ale po chwili Deadpool spada na nich spod sufitu i zaczyna okładać gdzie popadnie. Terry każe mu zakryć uszy, żeby mogła skorzystać ze swoich zdolności, ale nie zdąży tego zrobić, bo jeden z napastników strzela jej w twarz jakąś lepką substancją. Wade chce ruszyć z odsieczą, ale gdy się odwraca, widzi lufę dużego kalibru tuż przed oczami. Najemnik każe mu się poddać, ale Wilson nabiera go na najstarszą sztuczkę świata, wmawiając, że Juggernaut stoi za nim. Ta chwila nieuwagi wystarcza, by Deadpool umknął mu spod lufy i uwolnił Siryn. Ponieważ jednak najemnik zapomniał o rozkazach i strzela do niej, zasłania Theresę własnym ciałem i wypycha przez okno. Niestety, nie zdążyła jeszcze złapać oddechu i wzlecieć, więc lądują na kupie śmieci.


Terry próbuje pomóc mu się pozbierać, a chociaż Deadpool ledwo żyje, szybko wraca do siebie, kiedy chce mu zdjąć maskę. Pora na mały quiz: najemnicy chcieli usunąć ją z drogi, zanim coś się stanie, a pytanie brzmi - co? Odpowiedź znajduje się sama, kiedy w ciasnej uliczce pojawia się Juggernaut. Ponieważ tutaj nie da się walczyć, Theresa wciąga go w najbliższe drzwi, prosto do magazynu rybnego. Cain oczywiście podąża za nimi, więc Wilson zrzuca na niego całą skrzynię noży do filetowania. Nie robi to najmniejszego wrażenia na olbrzymie, ale dostarcza mu broni, której teraz używa przeciwko Deadpoolowi, dziurawiąc go jak sito. Przed kolejną porcją ostrzy, ratuje go krzyk Siryn. Chwyta Wilsona i odlatuje do sąsiedniego budynku, podczas gdy Juggernaut konsekwentnie podąża za nimi. Okazuje się, że magazyn sąsiaduje z hutą, więc zastawiają na niego pułapkę. Theresa jest przynętą, a kiedy Cain zbliża się do niej, Deadpool wylewa na niego roztopione żelazo w wielkiej kadzi. Gdy są już w bezpiecznym miejscu, okazuje się, że to również nie zatrzymało Juggernauta i znowu muszą uciekać. Przy wyjściu czeka na nich jednak niespodzianka. Agent Daniel Peyer przyszedł wyrównać rachunki.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool: Sins Of The Past #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.