Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #5

Uncanny X-Men #5

Uncanny X-Men #5

"Trapped One X-Man"

Postacie
Cytat

Magneto: "What is the secret of Professor X training?"

Streszczenie

X-Men powracają z Santo Marco do szkoły i kładą wyczerpanego i pozbawionego swej mocy Profesora X do łóżka. Martwią się jego stanem, zdając sobie sprawę iż poświęcił swą moc dla nich, gdy nagle ktoś podjeżdża pod szkołę. Beast zauważa, że są to rodzice Jean. Cała grupa wpada w panikę i zaczyna przebierać się ze swych żółto-niebieskich kostiumów, a Angel przywiązuje sobie do pleców skrzydła, aby je schować. John i Elaine Grey przyjechali odwiedzić swą córkę, która wraz ze swymi towarzyszami robi wszystko aby ukryć przed matką i ojcem, iż uczniowie szkoły to X-Men. Udaje im się to, całkiem dobrze. Podejrzeń nie wzbudza nawet nieobecność Profesora X. W trakcie zwiedzania szkoły Cyclops zostaje przypadkowo zamknięty w sali ćwiczeń, gdzie automatycznie uruchamia się specjalny tor przeszkód dla Beasta. Scott pokonuje go, mając nadzieję iż rodzice Jean nie zwrócili uwagi na hałasy. I rzeczywiście, rodzice Jean opuszczają szkołę zadowoleni, sądząc iż ich córka uczy się w niezwykle elitarnej placówce. Swym samochodem mijają przyczajonego między drzewami Masterminda, który na rozkaz Magneto poszukuje bazy X-Men w okolicach Salem. Zniechęcony informuje o swym niepowodzeniu mistrza magnetyzmu, a ten przysyła poń pojazd latający pilotowany przez Quicksilvera. Zabiera on Wyngarde do bazy Bractwa Złych Mutantów, na asteroidę M wiszącą na orbicie okołoziemskiej. Po wylądowaniu zaczepia ich Toad i chwilę później wywiązuje się kolejna sprzeczka pomiędzy mutantami. Magneto nadchodzi w momencie, gdy Mastermind używa swej mocy na podskakującym Toadzie. Ostrzega Wyngarde po raz ostatni. Oznajmia zebranym, iż na drodze ich planów pokonania ludzkości stoją X-Men, dlatego tych należy wyeliminować jako pierwszych. Quicksilver i Scarlet Witch protestują, lecz mistrz magnetyzmu jest nieugięty. Oznajmia, iż ma plan schwytania i wyeliminowania X-Men jednego po drugim, a weźmie w nim udział Toad.


W szkole profesor nie daje znaku życia i pomimo zabiegów X-Men wydaje się być pogrążony w apatii. Scott przeżywa to mocno, martwiąc się o to co wydarzy się gdy Bractwo uderzy po raz kolejny i czy pozbawiony mentora zespół da sobie radę. Wścieka się na Icemana, który jego zdaniem nie rozumie powagi sytuacji i ogląda telewizję. Bobby i Warren oglądają relację z zawodów sportowych, w których bierze udział zawodnik pokazujący niezwykłe umiejętności akrobatyczne. X-Men nie zdają sobie sprawy, że jest to Toad. Widząc publicznośc wrogo reagującą na mutanta, postanawiają udać się na miejsce, tak jak zrobiłby to Profesor. Wyczerpany Xavier oznajmia, że tym razem nie będzie mógł pomóc im telepatycznie.


Po przybyciu na stadion Iceman odizolowuje tłum, chcący właśnie zlinczować mutanta akrobatę. Angel ratuje Toada unosząc go w powietrze. X-Men wraz z Toadem wbiegają do metra, dokąd nie ściga ich tłum. Uratowany mutant wydaje się jednak podejrzany Scottowi, który zdziera mu z twarzy maskę, rozpoznając go. Toad rzuca się do ucieczki, bowiem plan Magneto aby wykryć bazę X-Men nie wypalił. Wybiega na stację kolejki, ścigany przez mutantów. Nagle wszystkie metalowe przedmioty lecą w kierunku Angela, krępując go. Przybyło Bractwo Złych Mutantów. Beast przewraca się wskutek ataku czarów Scarlet Witch. Mastermind oślepia Icemana mgłą, lecz po chwili Wyngarde zostaje uniesiony telekinezą Marvel Girl w powietrze. Quicksilver dopada Cyclopsa, ten strzela jednak swą wiązką. Magneto unosząc związanego Angela nakazuje się wycofać swej grupie. X-Men wybiegają za nimi na ulicę, lecz Mastermind sprawia że ludzie zamiast Beasta widzą szarżującego nosorożca. Ludzie wpadają w panikę, z czego korzysta Bractwo odlatując swym pojazdem kosmicznym. W rękach X-Men pozostaje Toad.


Na asteroidzie M Magneto usiłuje złamać wolę Angela i poznać lokalizację bazy X-Men. Ku jego zdumieniu Warren opiera się wszelkim torturom. Magneto wykrzykuje, iż nie zawaha się przed zabiciem Angela, co nie podoba się Wandzie i Pietro.


Na Ziemi Toad wpada w nagły trans. Ku zdziwieniu X-Men powtarzając, iż musi powrócić do Magneto wyciaga komunikator i wzywa rakietę. Cyclops, Marvel Girl, Iceman i Beast korzystają z okazji i wskakują do niej. Wkrótce docierają na asteroidę M, gdzie Toada wita zdumiony Mastermind. X-Men atakują. Wyngarde powstrzymuje iluzją Beasta, lecz gdy zamierza doń strzelić zostaje trafiony strzałem Cyclopsa. Ucieka do Magneto, który zaczyna wykorzystywać metalowe części asteroidy przeciwko napastnikom. Głowę Cyclopsa owija kawał żelaza, a stalowe ramiona chwytają Jean. Iceman zamraża je i niszczy. Widząc to Magneto postanawia odciąć napastnikom dopływ powietrza. Nie zamierza na to jednak pozwolić Scarlet Witch, rzucając hex na pulpit sterowniczy. Gdy wściekły Magneto zamierza dać jej nauczkę, sprzeciwia mu się Quicksilver. Wówczas drzwi niszczy strzał Cyclopsa. Pietro po raz kolejny rzuca się na Scotta. Marvel Girl rozbija telekinetycznie przegrodę do pomieszczenia, w kórym przetrzymywany jest Angel. Ten rzuca się do ataku na Bractwo. W stronę X-Men zaczynają lecieć metalowe szpikulce. Magneto postanawia pozbyć się X-Men raz na zawsze. Tworzy w asteroidzie wyrwę, przez którą wyrzuca X-Men w przestrzeń kosmiczną. Iceman w ostatniej chwili otacza ich jednak grubą warstwą lodu. X-Men przedostają się do rakiety i opuszczają asteroidę, na chwilę przed tym nim zaczyna się ona rozpadać. Po wylądowaniu, rakieta natychmiast startuje w stronę asteroidy. Steruje nią magnetycznie Magneto, który najwyraźniej przeżył eksplozję.


Do X-Men podjeżdża Profesor X. Okazuje się, iż wcale nie stracił on swej mocy. Udawał przed X-Men, chcąc sprawdzić czy zdadzą swój największy egzamin i poradzą sobie jako grupa bez jego pomocy. X-Men zdali na piątkę. Tym samym ich nauka dobiegła końca. Od tej chwili nie są już uczniami. Od tej chwili są grupą, która będzie walczyć o realizację marzenia Xaviera.


Oto oni. X-Men, których przygoda właśnie się rozpoczyna...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.