Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #268

Uncanny X-Men #268

Uncanny X-Men #268

"Madripoor Knights"

Postacie
Cytat

Strucker: "It's the crazy Amerikaner from the bar (...)"
Logan: "Ah' for the record, I'm Canadian! An' proud of it!"

Streszczenie

Rok 1941, późne lato, ostatnie miesiące niewinności nim USA przyłączyły się do II Wojny Światowej po ataku na Pearl Harbor. Steve Rogers przybywa do Madripooru. Spogląda na wojowników Hand, których stroje śmieszą go i przypominają mu postacie z serii o złowrogim Fu Manchu. Ninja widzą przed sobą szaleńca odzianego w kostium uszyty z flagi USA. Dochodzi do walki, w trakcie której Kapitan Ameryka zostaje przyciśnięty do muru. Wówczas z zaułków wyłania się odsiecz, w postaci mężczyzny imieniem Logan. Hand nie mają żadnych szans i padają pod ciosami tarczy Rogersa oraz pałek, którymi posługuje się Logan. Po skończonej walce mężczyźni ściskają sobie dłonie, przedstawiając się sobie nawzajem.


Czasy obecne. Black Widow walczy z odzianymi w swoje śmieszne czerwone stroje wojownikami Hand. Wrogowie przytłaczają ją, a jeden z nich chwyta ją przy pomocy łańcucha. Wówczas nadchodzi odsiecz. Rozlega się SNIKT! Nim ninja mają czas zareagować zostają oślepieni fajerwerkami Jubilee, a pomiędzy nich wpada Psylocke. Na wycofujących się ninja pada cień Logana, który przypomina im że już dawno temu wygnał ich z Madripooru. Następnie atakuje. Krótka walka zostaje zakończona zwycięstwem, a Natasza uwolniona z łańcuchów podchodzi do Logana i nagle mdleje.


1941. Pijany Logan zatacza się w barze u Seraph i wpada na dwóch nazistów siedzących przy jednym ze stolików. Jednym z nich jest Baron von Strucker [ojciec Fenris, z którym Xavier i Magneto spotkali się w Uncanny X-Men #161, jeśli nie pamiętacie - Kumos], który domaga się natychmiastowych przeprosin. Logan prowokuje go jeszcze bardziej, mając ochotę na bójkę, dostrzega to jednakże właścicielka lokalu. Seraph łagodzi narastający konflikt, a szarmancki Strucker całuje ją w dłoń i wraz ze swym kompanem opuszcza lokal. Logan jest niepocieszony. Okazuje się jednak, że wcale nie jest taki pijany na jakiego wyglądał. Sprowokował całe wydarzenie, aby zapamętać zapach Struckera i móc go tropić. Teraz dosiada się do stolika Rogersa, z którym siedzi major Petrowicz. To jego usiłowali zabić ninja, gdy z pomocą przyszli mu Rogers i Logan. Strucker, którego obserwuje na polecenie wywiadu Rogers, powiązany jest jakoś z Hand. Z ich powodu Logan postanawia pomóc dwóm wojskowym, aby wygnać ninja z wyspy. Powodem całego zamieszania jest uprowadzona przez Struckera mała dziewczynka - Natasza Alianowna Romanowa.


Obecnie. Natasza budzi się i z radości rzuca się swemu wujkowi, jak nazywa Logana, w ramiona. Scenę podgląda zazdrosna Jubilee, a Psylocke ma jak zwykle nieprzenikniony wyraz twarzy. Później Natasza opowiada trójce X-Men, iż podąża za Hand na polecenie Nicka Fury, bowiem stawiła im ostatnio czoła wraz z Daredevilem. Ze zdumieneim odkryła, iż na wyspę przybyli również Fenris, a także lider Hand, Matsuo Tsurayaba. Logan stwierdza, że najwyraźniej tak jak wiele lat temu Struckerowie i ninja zamierzają zawrzeć przymierze. Zszokowana Jubilee przysłuchuje się tej rozmowie, nie chcąc uwierzyć że Logan i Natasza mogą być tak starzy i na ten wiek nie wyglądać.


1941. Logan spada na samochód nazistów i atakuje kierowcę, czym doprowadza do wypadku. Limuzyna uderza w mur, a nadbiegających nazistów eliminują Kapitan Ameryka wraz z Petrowiczem. Wyciągają z bagażnika małą Nataszę i zgodnie z planem wycofują się do konsulatu amerykańskiego. Zostawiają martwego Logana, kóry zginął zastrzelony osłaniając Nataszę. Konsul wpuszcza ich do środka i w ten sposób trójka ludzi wpada w pułapkę, bowiem czekają tam już Strucker i naziści oraz ninja Hand.


Obecnie. Logan i jego kompania rozgromiła kolejnych ninja, a jeden z nich stał się jeńcem. Loganowi łątwo udaje się wyciągnąć z niego, gdzie odbędzie się spotkanie Fenris z Tsurayabą.


1941. Konsul zdrajca wyjasnia Rogersowi, iż prawdziwym wrogiem USA są komuniści, a ich kraj powinien sprzymierzyć się z III Rzeszą. Rogers zginie i już tego nie zobaczy. Natasza jest dowodem zawartego przymierza i prezentem od Struckera dla Hand. Ma szczególny talent do walki wręcz, zatem Hand zmienią ją w wojowniczkę ninja.


Obecnie. Na jacht Struckerów zakotwiczony w zatoce Madripooru wdzierają się X-Men i Black Widow. Eksplodują fajerwerki Jubilee, a pozostali zaczynają walczyć ze strażnikami.


1941. Lider Hand nakazuje zahipnotyzowanej Nataszy zabić kataną Petrowicza, kiedy przecina ją inny miecz, który zabija również przywódcę ninja. To Logan, który poczuł się już lepiej. Uwalnia pozostałych i razem stawiają czoła Hand. Wkrótce żegna się z nimi na lotnisku. Natasza dziękuje "wujkowi" za ocalenie.


Obecnie. X-Men i Avenger pokonali obsadę jachtu, okazuje się że był to jedynie wabik. Prawdziwe spotkanie odbyło się niezakłócone gdzi eindziej, a na nim Andreas, Andrea oraz Matsuo stukają się kieliszkami. Przymierze zostało zawarte, a już wkrotce zajmą się Wolverinem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #268

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.