Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #237

Uncanny X-Men #237

Uncanny X-Men #237

"Who's Human?"

Postacie
Cytat

Colossus: "Comrades, they wear similiar uniforms..."
Havok: "...to the jokers we tangled in Sydney (...)"
Storm: "Then we deal with them in the same way"

Streszczenie

Nad Oceanem Indyjskim magistraci ścigają pojazd latający zmierzający w kierunku Seszeli. Skanery nie rejsestrują niczyjej obecności na pokładzie, stąd obserwujący na ekranie pościg Dr Moreau jest pewien, że na pokładzie znajduje się dwójka niezidentyfikowanych mutantów. Anderson pragnąc wyeliminować zagrożenie, wolałaby otworzyć ogień do pojazdu, lecz Moreau koniecznie chce wziąć mutantów żywcem, aby odkryć w jaki sposób udaje im się pozostawać niewidocznymi dla wszystkich urządzeń. Kiedy jeden z magistratów usiłuje opuścić się na pokład, statek wybucha. Staje się jasne, iż zbiegów nie było na pokładzie, a zatem wciąż muszą pozostawać na wyspie. Moreau nakazuje ich odnaleźć, obawia się bowiem że mogą być szpiegami, którzy zdradzą światu sekret gospodarki opartej na mutach. Wciąż nie udało się zidentyfikować nikogo z trójki schwytanych, a póba wprowadzenia zdobytych podczas badań danych do komputera kończy się zawsze niepowodzeniem, zupełnie jakby za sprawą jakiegoś wirusa. Moreau analizując dane stwierdza, ze przynajmniej mężczyzna niedługo umrze. Ciało Logana pozbawione mutacyjnych mocy produkuje bowiem zbyt mało hemoglobiny i Wolverine szybko zapadnie na białaczkę.


Ukrywający się w Hammer Bay Wolvie zaczyna odczuwać pierwsze skutki choroby. Ogląda program propagandowy, w którym mowa jest o zaletach Genoshy, a także o tym że w tym kraju ludzi ocenia się nie po kolorze skóry czy wyglądzie, ale za to kim są. Niedaleko dostrzega prowadzoną przez muta śmieciarkę, nad której kierowcą zaczynają znęcać się magistraci. Pięści Logana zaciskają się w bezsilnej złości. Podchodzi doń Rogue, przebrana seksowny strój, oznajmiając iż dzięki temu nikt nie spojrzy na jej twarz. Zaniepokojony Logan dostrzega coraz większy wpływ osobowości Carol Danvers u swej partnerki. Oboje wchodzą do pobliskiego baru, gdzie Rogue wzbudza sensację. Pozostający z tyłu Wolverine dostrzega popadającego właśnie w kłopoty Phillipa Moreau. Młodzieniec upił się, a grupa klientów zamierza pobić miłośnika mutantów. Chcąc mu pomóc Logan prowokuje w barze wielką bójkę, sam zaś ewakuuje się z lokalu wraz z Rogue. Po chwili wylatuje stamtąd Phillip wraz ze swymi prześladowcami, którzy nie zamierzają mu odpuścić. Chłopak jest już nieprzytomny w wyniku uderzeń, a oprawcy postanawiają umieścić go na pokładzie pociągu dla mutków, chcąc aby dostał nauczkę. Podsłuchujący rozmowę Logan i Rogue postanawiają sprawdzić o jakim pociągu mowa. Docierają na stację, gdzie widzą super szybki pociąg, którego maszynistą i źródłem zasilania jest mut. Do wagonów wprowadzone są inne muty i mutanci. Pociąg rusza a dwójka X-Men wskakuje na jego dach. Logan omal nie spada przy upadku, na szczęście czuwa nad nim Rogue.


Do gabinetu Genoinżyniera magistraci sprowadzają muta 9187, znanego niegdyś jako Jenny Ransome. Dziewczyna nie rozumie czego chce od niej jej wujek, przeszła przecież niegdyś testy na gen X. Moreau tłumaczy jej, iż wyniki zafałszował jej ojciec. Teraz jej obowiązkiem jest poddać się genoprocesowi uwarunkowania i modyfikacji, aby mogła służyć swemu krajowi dla jego dobra i zmieniania Genoshy w raj na ziemi. O ile roztrzęsionej Jenny zawalił się własnie cały świat, Moreau jest święcie przekonany o słuszności swych słów. Nakazuje magistratom przygotować 9187 do procesu przemiany w muta. Jenny zbliżyła się bowiem do wieku, w którym jej uśpione jak dotąd mutacyjne moce ulegną przebudzeniu. Stanie się to już pod kontrolą Genoshy.


Niedaleko Madelyne leży na stole operacyjnym i słucha z przerażeniem, iż zostanie wkrótce wysterilizowana, bowiem muty i mutanci zgodnie z prawem nie mogą mieć dzieci. Ona zaś zapewne jest mutantką, bo tylko to może tłumaczyć jej dziwne właściwości. Kiedy do jej mózgu zaczyna dobierać się mut-telepata, Maddie zaczyna krzyczeć aby dał jej spokój, ostrzegając go przed sobą samą.


Gdzieś indziej na wyspie otwiera się przejście teleportacyjne i pojawiają się X-Men. Nadziewają się wprost na oddziały magistratów i dochodzi do walki. X-Men szybko rozprawiają się z przeciwnikami, a Psylocke rozpoczyna telepatyczny skan jeńców, kiedy nagle krzyczy z bólu i pada na ziemię.


W całej cytadeli wyją alarmy, a w laboratorium Madelyne unosi się w powietrzu, wokół zas leżą zmasakrawani technicy.


Psylocke podnosi się, mówiąc iż ogłuszyło ją uderzenie gigantycznej mocy, któraj źródło znajduje się w pobliżu. Psylocke może porównać ją wyłącznie z mocą gwiazdy, a w oczach Ororo widać przebłysk myśli o Phoenix.


Wewnątrz pociągu Logan i Rogue odnajdują Phillipa, leżącego pośród innych mutów i odzianego w strój jednego z nich. Pojawiają się jednak magistraci, bowiem pociąg dotarł do swego celu: obozu koncentracyjnego dla mutantów. Magistratów nie obchodzi, iż Phillip nie jest mutem. Jako dobry obywatel powinien przyjąć to, że zdarzeniem losu się tu znalazł i służyć swemu państwu. Mutanci muszą nauczyć się przede wszystkim służyć. Jadąc do obozu, wciąż podszywając się pod magistrata, Wolverine przysięga, że nie spocznie dopóki ten przeklęty kraj nie stanie w płomieniach.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #237

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.