Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #354

Uncanny X-Men #354

Uncanny X-Men #354

"Prehistory"

Postacie
Cytat

Sauron: "And having found you I plan to feed until I am satiated"
Iceman: "Hope you like frozen dinners then beak-head, because you're about to be put on ice"

Streszczenie

Rogue ucieka przez las chcąc znaleźć się jak najdalej od X-Men, których tymczasem atakuje Sauron. Dopada Maggota suiłującego ocucić nieprzytonego Logana. Lykos wykrzykuje, iż dzięki energi życiowej Wolviego stał się niepokonany. Cannonball wpada na niego dzięki swemu odrzutowi unosząc go z dala od szkoły. Storm orientuje się, iż Sauron został zwabiony przez bąbel ciepłego powietrza, którym otoczyła szkołę. Ma nadzieję, iż nie jest przygotowany na trwającą na zewnątrz zimę. Sauron chwyta Sama i rzuca nim na druty wysokiego napięcia, gdzie Cannonball zostaje porażony [nie dotknąwszy przy tym ziemi, pała ze znajomości elektryczności panie Seagle - Kumos]. Sam spada na ziemię, a do Saurona zbliża się Iceman na lodowym moście. Bobby atakuje Lykosa odłamkami lodu, pytając czemu znowu ich atakuje. Sauron przypomina sobie jak po walce z Ka-zarem w Savage Land ukrył się w jego bagażu, gdy powrócił mu ludzki umysł. Na statku dotarł do Nowego Jorku, gdzie zaczął szukać posiłku, a po pożywieniu się w porcie wyczuł energię mutantów w Salem. Nie udało mu się jednak dokończyć wysysania energii życiowej z Logana, bowiem pojawiła się Rogue. Z rozmyślań wyrywa Lykosa mróz Icemana, bowiem został schwytany przez lodowy most. Gdy pojawia się Storm Sauron wyciąga ukryty pistolet i strzela trafiając Ororo. Maggot wytrąca mu broń z ręki, a pasożyty zaczynają ją pożerać. Jubilee zamierza rzucić w Lykosa fajerwerkami, lecz Sauron hipnotyzuje Icemana. Ten zamraża Jubilation, sądząc iż na jej miejscu znajduje się jakiś potwór. Na plecy uwolnionego Saurona wskakuje Maggot. Lykos niewiele myśląc, zaczyna się wznosić wysoko w górę, w stronę słońca.


Inne słońce. Bishop zadaje Deathbird trudne pytania na pokładzie ich statku. Pyta czemu nie udało się jej teleportować reszty X-Men w chwili eksplozji [Uncanny X-Men #345] i jakim cudem skoro jak twierdzi został sparaliżowany, odzyskuje władzę w kończynach. Deathbird oznajmia, iż ryzykowała aby ocalić jego, jej wybrańca, co powinno mu wystarczyć. Bish wyczuwa jej kłamstwa, lecz dopóki nie może się poruszyć postanawia grać w tę grę. Na statku rozlega się nagły alarm. W przestrzeni pojawia się kula, która zestrzeliwuje pojazd. Bishop i Deathbird spadają w stronę pobliskiej planety.


W rezydencji Rogue odnajduje Josepha, który wygląda tak samo jak pozbawiony przytomności Logan. Usiłuje go ocucić, gdy pojawia się Marrow. Sarah stwierdza, iż Rogue odbierała Josephowi moc, a choć ten odzyskał przytomność, Rogue ucieka przerażona faktem, iż ktoś może uwierzyć w słowa Marrow, wpadając w coraz większą histerię. Tymczasem wysoko na niebie Sauron ciska w dół Maggota. Ten poleca swym pasożytom aby zmieniły grunt poniżej w sieczkę i uderza w ziemię, która wgłębia się jak styropian. Sauron zbliża się, zamierzając wyssać energię z Jubilee, lecz ta atakuje go swymi fajerwerkami. Te nie robią na nim wrażenia i powala ją swym skrzydłem. Lykos staje triumfując nad pokonanymi X-Men.


Na Alasce Scott usiłuje powrócić do formy, trenując optyczną salwę mimo bólu brzucha po usunięciu nano-implantu Bastiona. Zbliża się do niego Jean, a Scott dostrzega zszokowany iż ma na sobie strój Phoenix.


Sauron zastanawia się od kogo ma zacząć posiłek w pierwszej kolejności, gdy na nogi staje Wolverine. Wściekły atakuje i na nic zdają się desperackie próby wyssania z niego przez Lykosa energii. Sauron pada nieprzytomny, bowiem dzieła dokańcza Jubilee. Reszta X-Men odzyskuje przytomność, a Logan oznajmia iż muszą odnaleźć Rogue. Ma do niej sporo pytań. Rogue oddala się taksówką z Instytutu taksówką, myśląc o tym jak klękła nad nieprzytomnym Loganem i zaczęła zeń wysysać energię.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #354

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.