Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #172

Uncanny X-Men #172

Uncanny X-Men #172

"Scarlet in Glory"

Postacie
Streszczenie

W apartamencie na najwyższym piętrze jednego z wieżowców Tokio Wolverine i Mariko witają przyjaciół przybyłych na ich ślub. Colossus, Nightcrawler, Kitty z Lockheedem i Storm kolejno przytulają dawno nie widzianego przyjaciela. Mariko pyta narzeczonego, dlaczego nie zaprosi do środka ostatniego X-Mana, który czeka w przedsionku. Do pokoju wchodzi wyraźnie spięta Rogue. Logan wita ją, mówiąc że gdyby mógł, wyrwałby jej serce. Myśli, że mógłby jej wybaczyć atak w Pentagonie [Uncanny #158], ale tego, co zrobiła Carol tak łatwo nie puści w niepamięć. Ororo komunikuje mu, ze Xavier włączył dziewczynę do zespołu a oni zaakceptowali tę decyzję. Wolverine odpowiada ironicznym komentarzem. Mariko stara się załagodzić sytuację i prosi Logana, by nie oceniał innych zbyt pospiesznie. Oznajmia Rogue, że będzie tu traktowana z całym szacunkiem. Ta dziękuje jej. Wolverine prosi przyjaciół, aby się rozgościli.

 

Na pobliskim dachu Srebrny Samuraj podsłuchuje całą konwersację przez pluskwy, które wcześniej umieścił w pokoju. Stwierdza, że wyczerpani podróżą mutanci będą łatwymi ofiarami. Nie wie, że jemu samemu przygląda się zabójczyni Yukio. Kobieta stwierdza, że Logan nie wyczuł intruza tylko przez rozkojarzenie wywołane przybyciem X-Men. Postanawia wyręczyć przyjaciela. Bezszelestnie skacze z tyłu na Samuraja, wymierzając mu kopniaka w głowę i cios trzymanymi między palcami ostrzami. Wolverine słyszy hałas i alarmuje przyjaciół. Kurt zabiera go na zewnątrz. Tymczasem Yukio unika ciosu miecza Samuraja. Słysząc krzyk, oboje spoglądają w górę by dostrzec spadającego z wysuniętymi pazurami Rosomaka. Ponownie zaskoczony Kenuichio upada pod nim, jednak na pytanie Logana, dlaczego go śledzi, odpowiada teleportując się w bezpieczne miejsce. Wytrącony z równowagi Wolverine spada z dachu, jednak Nightcrawler dopada go w locie i 'bamfuje' z powrotem na górę. Tu Kurt zauważa, że Yukio znikła. Rosomak wyjaśnia, że to w jej stylu.


Zabójczyni skacze z dachu na dach. Balansowanie na granicy śmierci wyraźnie sprawia jej przyjemność i gdy traci równowagę i zaczyna spadać w dół, jej twarz wyraża ekstazę. W porę przechwytuje ją Storm. Kobiety lądują i Yukio, wywijając radosne piruety, dziękuje za pomoc. Ororo dziwi się jej nastrojowi. Kobieta wyjaśnia swoją filozofię. Śmierć czeka wszystkich, więc trzeba czerpać z życia jak najwięcej, a właśnie takie momenty czynią je pięknym. Kiedy Yukio znika w mroku, Storm uznaje ją za szaloną, stwierdza jednak, iż chciałaby być taka.


Hotel, później. Ororo przedstawia drużynie dane o Srebrnym Samuraju. Keniuchio Harada i jego kochanka Viper walczyli niedawno z New Mutants. Pytaniem jest, czego szukają tutaj i czy są powiązani z Loganem lub Mariko. Wolverine opowiada o ojcu narzeczonej, Shingenie, który był głową jednego z tutejszych syndykatów. Być może Viper z nim współpracowała. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, że Logan zabił tego złoczyńcę. Widząc minę Kitty, Rosomak stwierdza że jest mu przykro ilekroć dziewczyna po raz kolejny odkrywa granicę, która ich dzieli.


Mariko w samotności rozmyśla nad tym, jak Wolverine udowodnił swą wartość zabijając jej okrutnego ojca. Niestety, jego śmierć nie zakończyła koszmaru. Właśnie otrzymała od Harady prośbę o spotkanie dziś wieczór. Postanawia spełnić jego warunek i udać się tam sama, aby zadośćuczynić swym obowiązkom głowy klanu Yashida.


Służąca Mariko wchodzi do kuchni po nową porcję smakołyków dla gości. Cios ukrytej tu Viper jest tak szybki, że nawet go nie zauważa. Morderczyni stwierdza, że wszystko idzie zgodnie z planem. Tytuł lub głowa Mariko już wkrótce będą należały do Samuraja.


X-Men dobrze się bawią w swoim towarzystwie z dwoma wyjątkami. Ostentacyjnie ignorowana Rogue siedzi smutna na uboczu, natomiast Storm z zamyśleniem wpatruje się w bijące za oknem pioruny. Logan podaje jej przyniesioną przez pokojówkę herbatę i, biorąc łyk, pyta o zmiany w jej życiu. Ororo rewanżuje mu się tym samym pytaniem. Rosomak przyznaje, że nie spodziewałby się takiego obrotu spraw. Kanadyjski góral żeni się z głową jednej z najpotężniejszych rodzin Japonii. Niepokoi go, że kryminalne powiązania Shingena nie będą łatwe do zerwania. Chciał się tym zająć, ale Mariko zabroniła mu. Logan niepokoi się o nią. Próbując sama załatwić ten problem może wpaść w pułapkę lub sama zarazić się złem. Ororo sądzi, że nie docenia swojej narzeczonej. Wolverine kończy herbatę i stwierdza, że zostawia ona dziwny posmak. Ostrzega mającą wziąć pierwszy łyk Storm, że to trucizna, po czym osuwa się bez przytomności na ziemię. Ororo z przerażeniem dostrzega, że wszyscy pozostali również leżą nieruchomo.


Mariko wsiada do podstawionej limuzyny i każe się zawieźć pod wskazany adres. Nie wie, że za kierownicą siedzi Yukio.


Alaska. Cyclops siedzi w archiwum linii lotniczych swoich dziadków, przeglądając kartotekę Madelyne. Zastaje go tam Alex. Widząc, co robi brat, próbuje go przekonać, że Jean nie żyje a Madelyne nie łączy z nią nic poza podobieństwem. Scott oznajmia, że to coś więcej. Maddie zna wszystkie jego przyzwyczajenia, zupełnie jakby czytała myśli. Mówi mu też o katastrofie. Pryor przeżyła kraksę samolotu nie tylko w dniu śmierci Jean, ale, jak wynika z akt, dokładnie w tym samym momencie.


Tokio, doki. Viper, Keniuchio i Nabatone Yokuse witają Mariko na miejscu spotkania. Przywódca domu Yakuza został wybrany na bezstronnego arbitra w tym sporze. Mariko skina głową Samurajowi, który jest jej przyrodnim bratem i mówi prowokująco, że pozostanie głową klanu Yashida aż do śmierci. Harada występuje gniewnie do przodu, ale Nabatone przywołuje go do porządku. Mariko nie przestaje prowokować pary przestępców, stwierdzając że nie uzna arbitrażu Yokuse i nazywając Keniuchio pospolitym przestępcą. Samuraj wyciąga w końcu miecz. Kobieta przypomina arbitrowi o jego obietnicy bezpieczeństwa. Ten z uśmiechem mówi, że przyrzekł je Mariko, nie jej. Yukio zrzuca w końcu przebranie i ciska w Haradę strzałkami. Viper oznajmia, że poszuka prawdziwej Mariko. Ponieważ śledzona przez nią limuzyna nie zatrzymywała się po drodze, Yashida musi być w pobliżu. Tymczasem Yukio i Samuraj zatracają się w walce.


Przy pomocy specjalnego pierścionka Viper teleportuje się w pobliże limuzyny. Stwierdza, że nagle powstała tu gęsta mgła. Otwiera drzwi, gotowa zabić Mariko. Potężny podmuch wiatru rzuca nią o mur. Z auta wysiada Storm, stwierdzając że morderczyni jest nieprzytomna. Każe Mariko jak najszybciej stąd odjechać i wzbija się w powietrze. Wlatuje do magazynu, gdzie Yukio z ekstazą unika ciosów Harady. Chce jej pomóc, tworząc niewielki grom, ale moc ponownie wymyka się spod kontroli Ku uciesze przyczajonego w cieniu Nabatone impuls zaczyna palić Samuraja i, nie chcąc go zabić, Ororo jest zmuszona skierować wiązkę na siebie. Szalejąca energia wznieca ogień w wypełnionym ładunkami wybuchowymi magazynie. Tymczasem Yukio biegnie za pożeraną przez własną moc Storm. Skacze na nią tuż przy oknie. Kobiety wylatują na zewnątrz i wpadają do wody. W tej samej chwili magazyn wybucha. Wewnętrzny żar ciała gaśnie i Ororo wypływa na powierzchnię. Ze zdumieniem stwierdza, że płomienie nad budynkiem przybierają kształt feniksa i zastanawia się, co to może znaczyć. Razem z Yukio wychodzi na molo i pyta, czy ta akcja sprawiła jej przyjemność. Ta potwierdza. Storm mówi, że jej zazdrości. Ona nigdy nie mogła tego zaznać, musząc dbać o bezpieczeństwo innych i harmonię z naturą, którą niedawno utraciła.


Po drugiej stronie z płomieni wychodzi Samuraj, zastanawiając się jakim cudem przeżył. Znajduje nieprzytomną Viper i odgraża się niewidocznym przeciwniczkom, że następnym razem będzie ich kolej. Storm i Yukio odchodzą w poszukiwaniu kryjówki, nie widząc obserwującego ich z mroku Nabatone, który śmieje się diabolicznie.


Obstawiony policją szpital, w którym leżą X-Men. Mogący już chodzić Wolverine mówi Mariko, że samotnie rusza na poszukiwanie Samuraja. Stojąca z boku Rogue oświadcza, że idzie z nim. Logan nie chce jej pomocy, ale dziewczyna pyta, jak ma udowodnić swoją wartość jeśli nie dają jej szansy. Trucizna podziałała słabiej na jej pół-obcą fizjologię i czuje się już dobrze a jemu przyda się pomocna dłoń. W końcu Rosomak przystaje na propozycję, każąc jej jednak pamiętać, kto dowodzi. Oboje opuszczają szpital.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #172

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.