Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #361

Uncanny X-Men #361

Uncanny X-Men #361

"Thieves in the Temple"

Postacie
Cytat

Storm: "What have you done?"
Gambit: "Saved the day I thought"

Streszczenie

Południowa Korea. Storm walczy z nacierającymi osobnikami, odzianymi w stroje istot z koreańskiej mitologii. Ich przywódca wykrzykuje, iż Storm zginie bowiem takie jest pragnienie jedynego prawdziwego boga - Cyttoraka. Wówczas ze ściany wynurza się Shadowcat eliminując krzykacza. Kitty pojawia się obok Ororo, a obie zastanawiają się czy nie zostały wciągniete w pułapkę oraz gdzie znajdować się może Czarny Tom. Cassidy czeka na pobliskim dachu, wyrzucając Storm iż miała przyjść sama. Ororo wyjaśnia zdziwionej Kitty dlaczego przyjmuje polecenia od wroga X-Men. Poprosił ją o pomoc w kradziezy pewnego klejnotu, w zamian za co zaoferował dość sporą nagrodę. Tej Storm jako przywódczyni X-Men nie mogła odrzucić, bowiem po splądrowaniu rezydencji przez Bastiona grupa przestała być samowystarczalna. Tom wyjaśnia iż napastnicy, którzy pojawili się w miejscu spotkania nie mieli nic wspólnego z nim i mogli zostać wysłani przez konkurencję. Trzeba się śpieszyć.


W rezydencji Rogue wraca do swego pokoju z nocnej wyprawy, gdzie czeka na nią Logan. Pyta czy po raz kolejny była na Antarktydzie, której zapach czuje na niej od dłuższego czasu. Rogue potwierdza, iż udała się szukać Gambita, którego ślady zasypał dawno temu śnieg. Swą decyzję podjęła wówczas pod wpływem chwili i żałuje iż nie mieli czasu porozmawiać [Uncanny X-Men #350]. Rogue otwiera drzwi na korytarz, gdzie widzi Piotra ścigającego Marrow, która zabrała jego szkocownik. Kurt usiłuje rozłądować napięcie żartami i teleportuje się tuż przed nią, lecz pozbawiona poczucia hunoru Sarah wymierza weń ostrą kość. Rogue interweniuje. X-Men proszą Marrow po raz kolejny, aby opuściła pomieszczenie które zajmuje, bowiem jest to dawna sala ćwiczeń, którą zamierzają odtworzyć. Wściekła Marrow nie słucha Piotra, który tłumaczy jej iż on też mieszka teraz gdzie indziej, bowiem jego dawny pokój zajął Wolverine. Oddaje mu szkicownik mówiąc, iż nie chciała go zabrać, a jedyne popatrzeć na piękne obrazki które rysował. Logan oznajmia iż w takim razie on też się wyprowadzi. Napiętej atmosfery nie poprawia tajemnicze zniknięcie Storm i Shadowcat.


W Korei Storm żąda dowodu, że Juggernaut umiera, a jedynym sposobem aby mu pomóc jest kradzież klejnotu na którą się zgodziła. Cassidy wyjaśnia, iż w świątyni Cyttoraka wpadł on w pułapkę mocy drugiego kamienia, który wyssał zeń całą esencję. Prowadzi ich do Caina, lecz okazuje się że ten zniknął, a ściana pomieszczenia w którym rzekomo miał przebywać została zniszczona od wewnątrz. Storm uważa, że Cassidy kłamie, bowiem Cain miał stracić moc, lecz Tom zapewnia ją że tym razem nie usiłuje jej zdradzić. Ororo i Kitty udają się na poszukwiania, nieświadome że ich rozmowę obserwował Gambit. Obie lecą nad ulicą i wkrótce dostrzegają szalejącego Juggernauta, który na wpół oszalały niszczy wszystko na swej drodze. Próby przemówienia mu do rozsądku niewiele dają, a Storm i Shadowcat usiłują zminimalizować skutki zniszczeń. Wówczas na motorze nadjeżdża Gambit. Swą akcja powoduje zawalenie się na Caina budynku. Juggernatu wygrzebuje się spod niego błyskawicznie, jeszcze bardziej żądny krwi niż zwykle. Pada jednak na ziemię, mocno osłabiony. Storm informuje Gambita, iż Cain jest chory, a one przybyły go ocalić. Jak się okazuje Leabu sprowadziły do Korei interesy, bowiem zamierza skraść ten sam klejnot, którego poszukują dwie X-manki. Pomimo nieufności Ororo decyduje się na przymierze z Gambitem. Do klejnotu doprowadzi ich znaleziona przy Cainie mapa.


W Instytucie Piotr wchodzi do pokoju Marrow widząc iż ściany oklejone są zdjęciami pięknych kobiet. Sarah wyrzuca go z pokoju grożąc śmiercią, więc Piotr wsuwa przez szparę pod drzwiami jej portret z którym tu przyszedł.


Gambit, Shadowcat i Storm docierają do Świątyni Cyttoraka, gdzie czekają już ci którzy skradli klejnot Juggernautowi korzystając z jego osłabienia. Są to osobnicy z którymi mutantki walczyły po przybyciu do Korei, twierdzący, iż byli strażnikami kamienia dopóki nie skradł go im Cain Marko. W pewnej chwili ożywa jeden z posągów, łąpiąc Storm, lecz Gambit przychodiz jej z odsieczą. Gdy opada pył a Kitty i Ororo spotykają się, okazuje się iż Gambit przepadł. Jak stwierdza Storm nie odnajdą go jeśli nie chce być odnaleziony, zwłaszcza iż skradł ze świątyni klejnot. Po powrocie do Cassidego obie kobiety ze zdumieniem widzą iż Gambit oddał mu klejnot. Jego serce wbrew temu co sądzi należy do bohatera, nie do złodzieja. Ororo oferuje mu powrót do Instytutu. Gambit waha się, lecz decyduje się powiedzieć tak, gdyż myśli o Rogue. Zapytany przez Kitty jak wydostał się z Antarktydy wyjaśnia iż na piechotę.


[Część druga w X-Men #81]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #361

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.