Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #157

Uncanny X-Men #157

Uncanny X-Men #157

"Hide'N'Seek"

Postacie
Cytat

Nightcrawler po ogłuszeniu strażników: "Men of steel, jaws of glass. My kind of foe."

Streszczenie

Tuż za orbitą Plutona Starjammer płynie bezwładnie przez przestrzeń. Na zewnątrz statku ubrana w skafandry załoga pospiesznie dokonuje niezbędnych napraw. W zwykłej sytuacji z zadaniem tym poradziłyby sobie roboty pokładowe, ale nie mogąc stracić ani chwili, mutanci postanowili je wspomóc. Colossus i Wolverine usuwają zniszczone płaty blachy. Peter nie oszczędza się, pomimo że wciąż odczuwa ból w klatce piersiowej, zaledwie kilka godzin wcześniej przebitej włócznią i wyleczonej przez Sikorsky'ego. Przy usuwaniu jednego z kawałów metalu następuje niewielki wybuch. Nikomu nie staje się krzywda, ale plecak odrzutowy Logana ulega awarii i wypycha go w kosmos. Hepzibah rusza mu na ratunek, gdy tymczasem Colossus stwierdza, że nie ma siły się podnieść po upadku. W przestrzeni Hepzibah chwyta Wolverine'a i rzuca go w stronę kosmolotu, gdzie łapie go Raza. Odbitym od orbitujących robotów strzałem Cyclops ściąga kobietę z powrotem na powierzchnię Starjammera. Nagle słyszą alarmujący krzyk Cho'da. Colossus stracił przytomność.


Na pokładzie statku Sikorsky przejmuje opiekę nad Peterem. Okazuje się, że przecenił swe siły i ledwo zasklepiona rana otworzyła się, automatycznie przywracając go do ludzkiej formy. Doktor stwierdza krwotok wewnętrzny i mówi że potrzebna jest operacja. Prosi Storm o pomoc a reszcie nakazuje opuścić klinikę. Kiedy Logan opiera się, Sikorsky wyrzuca go za kołnierz. Na mostku Lilandra oznajmia mutantom, że próbowała skontaktować się z kanclerzem Arakim. Odebrał jej pierwszą transmisję, ale nie odpowiada. Cesarzowa obawia się, że stało się coś złego.


Na krążowniku Shi'ar Samedar spogląda na martwego kanclerza. Mówi do trupa, że gdyby posłuchał głosu rozsądku żyłby nadal. Przez mikrofon wydaje załodze rozkaz przygotowania się do zniszczenia Ziemi.


Na Strajammerze Lilandra oznajmia, że połączenie z krążownikiem zostało zerwane. Xavier próbuje skontaktować się telepatycznie z Nightcrawlerem i Sprite. Kiedy wytęża umysł, zauważa w sobie dziwną obcą anomalię. Przerywa kontakt z uczniami i zaczyna głębiej badać świadomość, którą wykrył w sobie. Zgromadzeni na mostku X-Men widzą tylko jak krzyczy, po czym traci przytomność.


Główny statek Brood powoli oddala się od Układu Słonecznego. Jest poważnie uszkodzony a jego ślad znaczą unoszące się w przestrzeni smugi krwi. Na pokładzie pasożyty okazują Deathbird niezadowolenie z jej porażki, po prostu atakując. Renegatka nie ustępuje im zaciekłością w walce, jednak udaje się jej przemówić obcym do rozsądku. Przywódca klanu proponuje zawieszenie broni. Zarzuca jej jednak, że cały plan okazał się daremny. Strajammers poważnie uszkodzili statek, zabili wielu wojowników i uciekli a rebelia przeciw Shi'ar zmierza ku upadkowi. Deathbird pokazuje mu zapisy genetyczne X-Men, które zdołała zdobyć. Skuszony potencjałem mutantów insekt stwierdza, że są im potrzebni. Deathbird obiecuje ich dostarczyć w zamian za dalsze poparcie jej rebelii. Przeczuwa jednak, że w końcu obcy zwrócą się przeciw niej i już zaczyna obmyślać sposób, jak się ich później pozbyć.


Na krążowniku Shi'ar Kitty i Kurt słyszą syreny wzywające załogę na stanowiska. Wiedzą co to oznacza - zaczyna się atak na Ziemię. Oboje stwierdzają, że muszą choć spróbować w tym przeszkodzić, zwłaszcza że zanim profesor nagle się rozłączył, zdążył im przekazać, że Lilandra żyje. Kurt nie może teleportować się w miejsce, którego nie widzi, więc Sprite wytwarza w maszynie tworzącej stroje skafander kosmiczny i wydostaje się z celi, fazując na powierzchnię statku. Wykorzystując przyssawki na rękawicach dociera do śluzy bezpieczeństwa i ponownie przenika do środka. Teraz przekrada się do celi, przed którą strażnicy właśnie szykują się do egzekucji więźniów. W chwili, gdy żołdacy otwierają wejście, Kitty fazuje przez nich, zakłócając elektronikę ich zbrój. Widząc co się dzieje, Kurt teleportuje się za żołnierzy i ogłusza ich kilkoma błyskawicznymi ciosami. Chwilowo nie niepokojeni, mutanci zabierają strażnikom pistolety laserowe. Kurt wręcza też Kitty małą wersję maszyny tworzącej kostiumy, którą zbudował. Oboje biegną do komnaty Arakiego. Niestety, znajdują tam kanclerza martwego. Kitty domyśla się, że to sprawka admirała, któremu nigdy nie ufała. Postanawiają odszukać Straż Imperialną i z pomocą Oracle udowodnić, że Lilandra żyje.


Na mostku Samedar rozkazuje wycelować działa w największe miasta Ziemi. Jeden z oficerów pyta go, czy nie lepiej byłoby wysłać Straż w poszukiwaniu cesarzowej, ale admirał każe mu milczeć. Oznajmia także, że Araki jest niedysponowany i nie może nadzorować operacji. Kiedy wszystko jest gotowe do ataku, nad mostkiem rozlega się seria wybuchów, którym towarzyszy smród siarki i błysk płomieni. Największe "bamf" wybucha nad Samedarem. Gdy dym się rozwiewa, Shi'ar z przerażeniem dostrzegają Dark Phoenix. Bogini gniewnym głosem zakazuje im niszczenia Ziemi, która jest jej domem i grozi swoim gniewem. Następuje kolejny wybuch i kobieta znika. Nikt nie wie, że przefazowała przez podłogę, kryjąc się na niższym pokładzie. Oracle z niepokojem skanuje statek w poszukiwaniu intruzki. Nagle siarczane płomienie wybuchają przy niej i kobieta znika, ku zdumieniu Gladiatora.


Przerażona Oracle spogląda na obolałego od teleportacji dużej masy Kurta. Gdy ze ściany wyskakuje kobieta o wyglądzie Dark Phoenix, Wyrocznia uznaje że to dla niej za dużo i zaczyna uciekać. Kitty skacze za nią i przewraca na ziemię. W szybkich słowach wyjaśnia jej całą sytuację i dla potwierdzenia pozwala przeskanować swój umysł. Stwierdzając, że dziewczyna mówi prawdę, Oracle mentalnie wzywa Gladiatora i Starbolta.


Wkrótce Gladiator w towarzystwie Oracle, Starbolta, N'rill'iree i dwójki X-Men zastanawia się co zrobić. Wszyscy zgadzają się, że admirał zachowuje się dziwnie i trzeba powstrzymać atak do momentu kontaktu ze Starjammers. Pretorianin stwierdza, że Samedar to ambitny człowiek i odpowiednia cena faktycznie mogła go przekupić. Podsłuchujący ich admirał włącza swój hologram i potwierdza przypuszczenia. Stojący na czele wiernej mu części Straży Imperialnej Warstar rozrywa ścianę i renegaci atakują grupę. Gladiator jednym ciosem rozbija mechanoida i rzuca się w wir bitwy. Kurt każe Kitty przebić się do głównego komputera i uszkodzić go, zanim Samedar zdąży odpalić pociski Dziewczyna wymyka się z uścisku strażnika - głowonoga, fazuje przez podłogę i zaczyna biec. Zna kierunek, gdyż podczas zabaw ze strojami włamała się do sieci statku, ale do centralnej jednostki jest daleko. Tymczasem bitwa trwa i strona Nightcrawlera osiąga przewagę. Widząc to na ekranie, Samedar detonuje tajną broń ukrytą w jednym z mechanicznych wojowników. Wszyscy na polu bitwy padają bez czucia.


Kitty przekrada się do CPU i szuka modułów odpowiedzialnych za uzbrojenie, nie chcąc naruszyć systemu podtrzymywania życia. Nie zauważa działka strażniczego, które trafia ją w plecy. Mimo że pozostaje w stanie fazującym, dziewczyna pada.


Samedar każe przyprowadzić na mostek zakutych w kajdany buntowników. Chce, by widzieli moment jego triumfu. Potężne działo plazmowe strzela w kierunku San Francisco. W tym samym momencie Starjammer wychodzi z nadprzestrzeni i przechwytuje promień, a jego tarcze neutralizują całą energię. Jednocześnie na mostku pojawia się hologram Lilandry. Cesarzowa oznajmia całej załodze, że żyje i nakazuje powstrzymać atak. Mówi też, że admirał jest zdrajcą i każe wiernym oficerom aresztować go i uwolnić Gladiatora i jego towarzyszy.


Już na mostku Starjammera Lilandra i Summersowie zastanawiają się, jak głęboko sięgał spisek i jaką dokładnie rolę odgrywają Brood. Dołączają do nich Storm i Sikorsky w towarzystwie wyleczonego Colossusa. Niestety, stan Xaviera nie jest tak dobry. Profesor z niewiadomych przyczyn zapadł w śpiączkę, w której może pozostać do końca życia.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #157

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.