Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #252

Uncanny X-Men #252

Uncanny X-Men #252

"Where's Wolverine?"

Postacie
Cytat

Deatstrike: "My life may be yours for the taking, Lord. But if so I shall not die alone!"
Pierce: "Courage and spirit i like that! By the eternal I like you!"

Streszczenie

Donald Pierce wpada w szał. Krzyż w kształcie wielkiego X jest pusty, a Wolverine zniknął. Wściekły przywódca Reavers zaczyna grozić swym ludziom, że ich pozabija, skoro nie udało im się upilnować Logana. Deathstrike rzuca wyzywająco wywracając X, iż jako dowódca, Pierce powinien się kontrolować. Pierce grozi, że ją zabije, lecz postawa Japonki podoba mu się na tyle, że zmienia zdanie i całuje ją. Rozkazuje swym ludziom przetrząsnąć całe miasto i odnaleźć rannego mutanta. Deatstrike odtrąca zaloty swego dowódcy i odchodzi na poszukiwania.


Reavers przetrząsają po kolei wszystkie budynki. W szale zniszczenia Cole, Reese i Macon nie zauwazają, iż w kuchni którą właśnie demolują, pod jedną z szaf ukryła się Jubilee. Cyborgi rozmawiają chwilę o Siege Perilous, który zniszczył Pierce. Wiedzą, że pozostali X-Men uciekli im wybierając inne życie i przeznaczenie. Żartują, że w tym opustoszałym miasteczku mogą poczuć się jak załoga Nostromo, a gdzieś ukrywa się groźny obcy.


Jubilee wymyka się z kryjówki, zbiera rozrzucone jedzenie i wchodzi do kanałów wentylacyjnych. Przemieszcza się po rurach, żałując dnia w którym zdecydowała się opuścić Hollywood wchodząc w portal za X-Men. W korytarzu pod nią pojawia się Pierce. Jubilee zastyga bez ruchu, modląc się aby szalony cyborg jej nie odnalazł, lecz Pierce najwyraźniej coś wyczuł. Skanuje całe otoczenie, wreszcie odchodzi. Jubilee dociera do kryjówki, w której spędziła ostatnie tygodnie w miasteczku. Leży tam ranny Logan. Jest nieprzytomny, pomimo bandaży i leków, które podała mu Azjatka. Dziewczyna zbliża się do Wolviego, trawionego przez gorączkę. Mutantowi wydaje się jednak, że widzi przed sobą Carol Danvers. Logan chwyta ja chcąc udusić, na szczęście w jego głowie rozbrzmiewają glosy Carol i Nicka Fury, mówiące, że to przyjaciółka. Wysuwając pazury Logan żąda odpowiedzi: kim jest dziewczyna, gdzie on się znajduje i co się stało. Przerażona Jubilee używa swej mocy i eksplozja fajerwerków rzuca Wolviem o ścianę. Opadający z sił Logan orientuje się w swojej pomyłce i obiecuje, że gdy następnym razem odzyska przytomność, postara się wywrzeć lepsze wrażenie.


Pierce i Bonebreaker siedzą przed komputerami usiłując zlokalizować Wolverine'a. Wciąż pozostaje on jednak niewidoczny dla skanerów, które mają problemy z namierzaniem celów w bazie. Na ekranie widać Prettyboya, niszczącego pokój Rosomaka. Samurajskim mieczem tnie otoczenie, lecz gdy zamierza zniszczyć zdjęcie Mariko, cios zatrzymuje dłoń wściekłej Deathstrike. Wyrywa mu miecz klanu Yashida uprzedzając, że jako Daimyo nie zawaha się go zabić, jeśli splugawi jeszcze coś w tym pokoju. Prettyboy nabija na miecz zdjęcie i odchodzi, oznajmiając że nie potrzebuje głupiego kawałka stali. Wysiłki Bonebreakera kończą się porażką. Oznajmia, iż Madelyne uczyniła z systemami coś dziwnego. Komputer jest teraz raczej żywym organizmem niż technologią, potrafi sam się naprawiać. Nie jest w stanie, bądź nie chce zlokalizować Logana. Pierce wzrusza ramionami i wpuszcza do pomieszczenia sforę cyborgów-dingo, które wytropią mutanta.


Jubilee zbliża się do ogniska, przy którym na środku pustyni siedzą Gateway i Logan. Pomimo jej krzyków nie zwracają na nią uwagi. Nagle ognisko wybucha, a Gateway znika. Logan wciąż milczy więc Jubilee rzuca weń fajerwerkami. Wówczas się budzi z tego snu, czując, że Logan zatkał jej usta. Do ich kryjówki zbliżają się Reavers. Prowadzeni przez dingo, dzielą się na grupy penetrujące tunele. Deathstrike opuszcza Pierce'a, który pyta, czy uważa, że da radę sama Loganowi, skoro poprzednio się jej to nie udało. Słyszy w odpowiedzi, że to on boi się stawić czoła Wolverine'owi sam na sam.


Skullbuster, Prettyboy i Bonebreaker zauważają Logana na rurach nad nimi. Bonebreaker otwiera ogień z dział, lecz Skullbuster krzyczy nagle w panice aby przestał. Cole, Reese i Macon biegną w stronę, z której dochodzi kanonada i natykają sie na uciekającego Skullbustera. Chwilę później zalewa ich woda, bowiem Bonebreaker przebił ścianę oddzielającą tunele od jeziora.


Deathstrike dociera do kryjówki, w której jeszcze niedawno leżał Wolverine. Kładzie miecz Yashida we krwi wroga. Ten kto przeżyje ich pojedynek powróci tu, aby go odebrać. Albo Yuriko, albo Logan. Kobieta postanawia nie ostrzegać Pierce'a, że Wolverine nie jest sam, aby cyborg zapłacił za swą dumę.


Pierce natknął się właśnie na Wolverine'a, który masakruje jego dingo. Cyborg gotuje się do pojedynku z rannym Rosomakiem, wówczas jednak otrzymuje solidną dawkę fajerwerków Jubilee i pada pokrwawiony na ścianę. Ostatni z X-Men podtrzymywany przez Azjatkę opuszcza tunele i oboje odchodzą w nieznane.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #252

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.