Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #388

Uncanny X-Men #388

Uncanny X-Men #388

"Dream's End" - part 1: "The past is but prologue!"

Postacie
Cytat

Rogue: "But the pain Logan, it never ends"
Wolverine: "It's only pain"

Streszczenie

Senator Robert Kelly z Massachusetts wygłasza kolejne przemówienie, mające zaprowadzić go na Kapitol. Wyborcy dowiadują się, iż tak jak dla Lincolna największym wyzwaniem było niewolnictwo, dla nich są to mutanci. Przemówienie ogląda Magneto w Genoshy swiadom, iż jeśli Kelly zostanie prezydentem będzie musiał zetrzeć go w pył, poirytowani X-Force w San Francisco, oraz Moira Mc Taggert dla której w świetle DNA wszyscy są ludźmi. Generacja X w Massachusetts jest poruszona nazwaniem mutantów terrorystami, podobnie jak X-Men w Salem. Jak zauważa Xavier, Kelly oparł swą kampanię na strachu i dlatego przynosi mu ona sukcesy. W Glasgow w Szkocji Mystique strzela w telewizor. Zabiła już jednego kandydata na prezydenta [X-Men Forever], teraz zamierza zabić kolejnego.


Jacht Divinity u wybrzeży Szkocji. Młody żołnierz biegnie przerażony do helikoptera, powtarzając iż nie zginie tak jak pozostali. Czeka nań jednak Sabretooth, który go zabija. Jacht opanowało Bractwo Złych Mutantów, a jego właściciel sir Gordon Phillips, jeden z Lordów londyńskiego Hellfire Club żąda wyjaśnień, uprzedzając że napastnicy chyba nie mają pojęcia z kim zadarli. Sabretooth śmieje się, a wówczas okazuje się żonę sir Gordona udawała Raven. Oznajmia, iż prawdziwą lady Phillips spotkał przed wypłynięciem pewien wypadek, zaś statek wybrała aby przetestować na jego załodze zmodyfikowanego przez siebie wirusa spuścizny. Ludzie na jachcie są chorzy, bowiem wirus atakuje teraz tych którzy nie mają genu X w DNA. Phillips nie zachorował, bowiem jak się okazało jest mutantem. Mystique gratuluje mu tego fakt, a Creed przetrąca mu kark. Helikopter startuje a jacht wylatuje w powietrze.


W sali ćwiczeń Bishop i Cable walczą z Sentinelami. Gdy Bishop widzi przed sobą Fitzroya, rzuca się na niego gotów poświęcić swych towarzyszy. Gdy symulacja dobiega końca, Cable zwraca mu uwagę jak niebezpieczna jest jego obsesja. Xavier ocenia zachowanie Bishopa jako piętę achillesową, oznajmia jednocześnie Profesorowi iż oszukiwał. Phoenix rozmawia z Cable'm zastanawiając się jak poradził on sobie z własną obsesją Apocalypsem. W tymczasie Gambit na przykładzie "Nędzników" zwraca uwagę Bishopowi,że zmienia się w ogarniętego szaleństwem Jouberta który ścigał Valjeana. Lucas prosi aby nie porównywać kradzieży bochenka chleba, do zabóstw jakie popełnił Fitzroy. Xavier apeluje do zdrowego rozsądku Bishopa, mówiąc iż potrzebuje policjanta i detektywa, a nie szaleńca. Xavier zwołał wszytkich X-Men, nigdzie nie widzi jednak Logana i Rogue. Telepatycznie kontaktuje się z Wolviem, który oznajmia ,że poluje na Rogue w posiadłości, bowiem nie pozbierała się ona po spotkaniu ze Z'cann. Xavier zaczyna naradę bez nich. Informuje ich, iż SHIELD ostrzegła Kelly'ego iż Mystique szykuje na niego zamach. X-Men muszą zatrzymać ją za wszelką cenę, bowiem sukces Raven z całą pewnością doprowadzi do wojny ludzi z mutantami. Cable przydzielony do ochrony Kelly'ego nie wykrył na razie zagrożenia. Pomimo poglądów jakie prezentuje Kelly muszą go ocalić. Tymczasem na zewnątrz Logan przedziera się przez zmienną pogodę, którą generuje Rogue korzystając z mocy Storm. Gdy ją odnajduje ma ona jego pazury, bowiem po kontakcie ze Skrullem nie panuje ona nad swą mocą, przywołując umiejętności wszystkich których niegdyś dotknęła. Logan rozmawia go, prosząc aby dała szansę jemu i Xavierowi i spróbowała przyjąć ich pomoc.


Na wyspie Muir z helikoptera wysiada Moira, lecz Rahne natychmiast wyczuwa iż udaje ją Raven. Przemienia się w Wolfsbane i wyrywa Creedowi. Sabretooth chce ją ścigać, mówiąc iż zawiadomi X-Men, na co Raven oznajmia iż na to właśnie liczy.


Rogue usiłuje się skoncentrować, lecz coś zakłóca jej myśli. Trafia Logana promieniem Cyclopsa, na szczęście nadbiega Bishop który ją powstrzymuje. W medlabie Rogue wyjaśnia, iż próbę skupienia zakłóciło pojawienie się u niej telepatii. Wyczuła na wyspie Muir Mystique. Xavier usiłuje telepatycznie skontaktować się z Moirą, lecz okazuje się ona niedostępna. Wolverine proponuje, aby udali się tam, zaś wezwanie w najgorszym wypadku okaże się fałszywym alarmem, wówczas powrócą. Rogue zabiera Bishopa i Logana ze sobą, zaś pozostali wracają do zajmowania się spotkaniem Kelly'ego z wyborcami w Bostonie. Cable informuje Beasta i Gambita, iż jak na razie, pomijając przemówienie Kelly'ego wszystko jest w porządku. Wówczas ściana eksploduje. Przybył Blob. Rogue docierając na wyspę Muir widzi, że X-Men się spóźnili.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #388

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.