Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #228

Uncanny X-Men #228

Uncanny X-Men #228

"Deadly Games!"

Postacie
Cytat

Dazzler: "I was a solo act long before I joined this turkey group. And for your information I was a star!"

Streszczenie

[Akcja numeru rozgrywa się przed "The Fall of the Mutants"]


Przy stole na którym leży gazeta z wiadomością o śmierci X-Men w Dallas siedzi pewien mężczyzna popijający z butelki. Czyta list wysłany mu przez Dazzler, nim poświęciła swe życie walcząc z Adversarym. Alison przekonuje, że X-Men nie są kryminalistami, choć ostatnio zaczęto ich tak traktować. Wspomina niedawne spotkanie z adresatem listu na Florydzie i opisuje swój dzień jako X-Manka:


Codzienny trening w sali cwiczeń, do którego tym razem dołącza Wolverine. Alison ma jednak problemy z kolejnymi falami przeciwników, prosi więc Logana o pomoc. Ku jej zdumieniu ten nie czyni tego, co sprawia że Dazzler "ginie". Po skończonym treningu dziewczyna czyni mu wymówki, przypominając że są drużyną. Logan stwierdza jednakże, że pragnął pokazać jej, iż przede wszystkim powinna polegać na swoich umiejętnościach, a dopiero potem na współtowarzyszach. Później poirytowana Dazzler żali się Rogue, mając już dość traktowania jej jak amatorki w zespole. Uwagę Alison zwraca artykuł czytany przez Psylocke, dotyczący wilkołaka-zabójcy. Betsy podejrzewa, że to kolejny, podobny Wolfsbane mutant, Dazzler wyprowadza ją jednak z błędu. Na zdjęciu widnieje jej przyjaciel, O.Z. Chase, który nigdy nie był zabójcą, ani też wilkołakiem. Alisob zamierza udać się na Florydę i wyjaśnić tę sprawę, co nie podoba się Loganowi, który woli aby o X-Men nie zrobiło się znowu głośno. Mutantka dopina jednak swego i udaje się na Florydę, zaś Rogue przypomina Rosomakowi, że ostatnim razem kiedy tak uczyniła doprowadziła do walki X-Men z Juggernautem [Uncanny X-Men #217].


W Pentonville na Florydzie pewien farmer podchodzi do czerwonej półciężarówki i w chwilę później ginie, kiedy kierowca samochodu dokonuje manifestacji swoich mutacyjnych mocy. Samochód odjeżdża, pozostawiając za sobą dymiące się ciało.


W Miami Dazzler opuszcza lotnisko i spotyka Wolverine'a, który zdecydował się jej jednak pomóc. Oboje kierują się w stronę hotelu, rozmawiając o Chase'ie, śledzeni całą drogę przez człowieka w białym garniturze. Logan spostrzega ogon i podkrada się do mężczyzny, aby zdobyć jakieś informacje. Musi go jednak ogłuszyć, gdyż ten sięga po broń. W tymczasie Alison usiłuje spotkać się z osadzonym w więzieniu Chase'm, lecz uniemożliwiają jej to strażnicy. Udaje się więc do domu mężczyzny, gdzie znajduje jego psa Cerberusa. Dazzler zastanawia się, czy to nie pies spowodował rany przypominające zęby wilkołaka na ciele ofiary, o zabójstwo której podejrzewany jest jej znajomy. Cała sprawa coraz bardziej intryguje Logana, który odkrył iż śledzący ich człowiek jest agentem KGB. Tylko Chase może odpowiedzieć na wszystkie pytania dwójki X-Men. Aby się z nim spotkać Wolvie daje zamknąć się w więzieniu. Nim ma okazję porozmawiać z Chase'm, z wizytą do mężczyzny przychodzi dwóch agentów. Mężczyźni sięgają po broń, oznajmiając, iż czas O.Z. Chase'a dobiegł końca. Wówczas Logan wysuwa pazury i wycina sobie drogę przez kraty, a następnie po pokonaniu przeciwników wraz z Chase'm ucieka z więzienia.


Na spotkaniu z Dazzler mężczyzna może wreszcie wyjaśnić sytuację. Jako łowca nagród ścigał dealera narkotyków, który złamał warunki zwolnienia za kaucją. W Miami okazało się, że handlarz jest mutantem. Ogłuszył Chase'a dziwną energią, by następnie, gdy ten leżał nieprzytomny, wrobić go w zabójstwo. Chase pokazuje zdjęcie dealera, na którym Logan rozpoznaje Władimira Zajcewa, agenta KGB z kórym zetknął się w przeszłości. Resztę zagadek wyjawia niespodziewany gość, który puka do drzwi pokoju mutantów. Jest nim Hanry Peter Gyrich z komórki NSA zajmującej się mutantami, dawny łącznik Logana. Zdradza on zebranym całą historię. Kilka lat wcześniej Zajcew przeszedł na stronę amerykańską, aby zdradzić tajemnice sowieckiego programu dotyczącego homo superior. Zniknął jednak z USA nim cokolwiek powiedział i wypłynął w Kolumbii jako członek kartelu. Gdy powrócił na północ wpadł na handlu narkotykami, nim o całej sprawie dowiedziała się NSA. Na jego trop wpadło wówczas KGB, które od tamtej pory ściga Zajcewa chcąc zabić go za zdradę. Gyrich prosi Logana o pomoc, pragnąc aby ten dostarczył mu Zajcewa żywego. Logan rusza na polowanie, a za nim podążają Dazzler i Chase.


Wkótce na bagnach Florydy słychać strzały, bowiem na tropie Zajcewa jest także KGB. Chwilę później staje on na wprost Logana i dochodzi do walki, w trakcie kórej Zajcew używa swych mutacyjnych mocy. Z pomocą Wolverine'owi przychodzi Dazzler, która wyciągnęła wnioski z treningu w sali ćwiczeń. Logan rani Zajcewa głęboko swymi pazurami, na co ten zaczyna krzyczeć iż nim cokolwiek zdradzi Gyrichowi, będzie chciał zobaczyć śmierć ścigającej go trójki. Wówczas wyjaśnia się tajemnica wilkołaka - Cerberus atakuje Zajcewa i zagryza go. Na wieść o tym Gyrich nie kryje wściekłości, a trójka odchodzi.


Alison kończy swój list słowami o zaufaniu. Czytający go O.Z. Chase znowu pochyla się nad butelką, kiedy jeden z klientów baru oznajmia, że mutanci zasłużyli na to, co spotkało ich w Dallas. Wściekły Chase zmusza przy pomocy dubeltówki obecnych do wypicia toastu wzniesionego za X-Men, a przede wszystkim za Dazzler.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #228

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.