Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #341

Uncanny X-Men #341

Uncanny X-Men #341

"When Strikes A Gladiator!"

Postacie
Cytat

Święty Mikołaj: "God bless you son, and a happy new year for you and yours!"
Cannoball: "Believe me santa it only can get better"

Streszczenie

Na Times Square pada śnieg, a X-Men zebrani w tłumie podziwiają olbrzymią choinkę ciesząc się z nadejścia świąt. Hank odzyskawszy wolnośc, po uwięzieniu przez Dark Beasta upaja się nią, postanawiając zabrać Trish Tilby na świąteczny obiad. Gambit odrzuca zaproszenie, mówiąc iż ma coś innego do roboty i odchodzi bez słowa raniąc Rogue. Tę porywa Joseph, mówiąc iż oni dwoje także mają inne plany. Zatrzymuje przejeżdżającą dorożkę, a gdy woźnica pyta czy pragnie wraz z Rogue udać się na przejażdżkę, prosi o wypożyczenie dorożki. Bishop także odrzuca zaproszenie, mówiąc iż po wydarzeniach z Onslaughtem jeszcze nie miał okazji sobie tego wszystkiego przemyśleć i woli pozostać sam. Cannonball stwierdza, iż najpierw musi zrobić świąteczne zakupy dla swe rodzinki pokazując przy tym długą listę. Obiecuje iż dołączy do Hanka i Trish.


Sam podąża ulicami Nowego Jorku, myśląc iż dawno X-Men nie spotkąło tak wiele złego w tak krótkim czasie. Najpierw Onslaught, potem zabicie Graydona Creeda przez mutanta na oczach całego świata i wciąż szalejący wirus spuścizny. Wreszcie Sam dociera do sklepu z zabawkami, gdzie trwa świąteczna gorączka. Zabawki poszukiwane przez Sama zostały już dawno wyprzedane. Gdy Cannonball zastanawia się o czynić, w sklepie pojawia się portal nadprzestrzenny z którego wypada Gladiator. Sam osłania siebie i sprzedawczynię odrzutem, lecz Gladiator wpada na niego wypchnięty z zamykającego się portalu. Oznajmia, iż Imperialna Gwardia przybyła na poszukiwania X-Men.


Nad NY dzięki mocy Josepha unosi się dorożka. Jak stwierdza Rogue, gdyby Cyclops zobaczył jak afiszują się ze swymi mocami pourywałby im głowy. Joseph nie przejmuje się tym, kierując dorożkę ku WTC. W siedzibie Marvela dostrzega ją Bob Harras, dochodząc do wniosku iż się przepracował.


Sam startuje z dala od Gladiatora, postanawiając iż sprawdzi czego chce ten szaleniec, który kilkakrotnie walczył z X-Men i pokonał Fantastic Four na zewnątrz. Koszącym lotem unosi Gladiatora z budynku aby zabrac go jak najdalej od ludzi. Przebija wraz z nim kolejne budynki orientując się nagle, iż stała się rzecz niemożliwa. Gladiator zatrzymał go w trakcie lotu, radząc mu się poddać dopóki nie stała mu się żadna krzywda. Sam nie rezygnuje, a nie mogąc pchnąć swego przeciwnika ściąga go w dół pikując w położone poniżej budynki.


Na WTC Joseph pokazuje Rogue czemu ją tu sprowadził i nad czym ostatnio pracował. Nad nimi unosi się dziwna konstrukcja technologiczna, jak wyjaśnia Joseph jest to przerobiona komora Z'nox, którą przeniósł tu z rezydencji. Dokonując przeróbek sprawił, iż powstrzymuje ona nie tylko aktywność telepatyczną, lecz również moc mutanta. Co oznacza, iż Rogue może bez problemu pozwolić sobie na kontakt fizyczny. Roge w to nie dowierza, lecz Joseph prosi ją ab mu zaufała i całuje ją w czoło. Komora okazuje się w pełni sprawna.


Nad Times Square trwa zażarta walka Gladiatora i Cannonballa. Przybysz usiłuje uspokoić Sama, mowiąc że nic do niego nie ma. Gdy owija go kawałkami metalu, Sam odrzuca je od siebie wybuchem, na co rozwścieczony Gladiator oznajmia iż teraz skieruje go na słońce. Zadaje mu swój najsilniejszy cios, lecz Cannonball ładuje się w tym samym momencie, także uderzenie nie czyni mu krzywdy. Oddaje Gladiatorowi pięknym za nadobne, wbijają go w Times Square, a wokół gromadzi się reszta przybyłych właśnie X-Men. Gladiator otrząsa się wyjaśniając iż miał nadzieję, że trwająca walka sprowadzi X-Men bowiem Imperium znalazło się śmiertelnym niebezpieczeństwie i niezbędna jest ich pomoc. Rzuca w Bishopa, Gambita, Rogue, Trish Tilby, Josepha i Beasta kulki teleportacyjne. X-Men znikają, zaś Gladiator wyjaśnia Samowi iż jeśli X-Men nie ocalą Shi'ar upadnie cały wszechświat.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #341

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.