Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #212

Uncanny X-Men #212

Uncanny X-Men #212

"The Last Run"

Postacie
Cytat

Sabretooth: "You shrimp were always mine"
Wolverine: "Glad to see you too"

Streszczenie

Wolverine tropi zabójców w tunelach, kiedy kontaktuje się z nim Psylocke prosząc o raport dla Storm. Przy okzaji zdradza, iż martwi się jak masakra może wpłynąć na liderkę X-Men. Logan zbywa jednak Betsy, mówiąc iż Ororo jest twardsza niż się wydaje. W Instytucie z powodu odnmiesionych ran umierają kolejne Morlocki i nawet Moira nie może tu wiele pomóc. Bezsilna Callisto obserwuje agonię swoich ludzi, a Storm w podobny sposób przygląda się rannemu Kurtowi, który wciąż nie odzyskał przytomności. Kitty nadal traci stałą formę, stając się coraz bardziej przezroczysta. Wszystko to sprawia, iż Storm traci opanowanie i wybiega z budynku. Biegnie wprost przed siebie, by z wysokiego urwiska rzucić się do jeziora, mając nadzieję iż to ukoi skołatane nerwy.


Tymczasem w szkole Colossus traci przytomnośc, co zmusza Betsy do wezwania pomocy. Okazuje się, że Peter pozostawał do tej pory w metalowej postaci, aby ukryć swoje ciężkie obrażenia.


W tunelach Wolverine znów natrafia na ślad pierwszych studentów Xaviera i zastanawia się jaki związek mają oni z X-Factor. Nagle zostaje zaatakowany.


Rogue poszukuje Storm, ta jednak obwinia się o to, iż nie była w stanie ochronić X-Men ani Morlocków, którym formalnie przewodzi i ukrywa się w lesie.


W Instytucie Moira informuje, iż nie jest w stanie pomóc Peterowi dopóki ten jest w swej opancerzonej postaci. Wyjście zaś z niej najprawdopodobniej go zabije. Sposób znajduje Magneto, który używając swoich mocy naprawia centymetr po centymetrze każdą komórkę stalowego ciała Rosjanina. Niestety, po zakończeniu operacji okazuje się, iż Colossus jest sparaliżowany.


W tunelach Logan widzi wreszcie swojego przeciwnika, jest nim Sabretooth, który schwytał właśnie jednego z Morlocków. Wolverine wciąga Creeda w rozmowę, jednak odpowiedzi przynoszą kolejne pytania. Okazuje się, iż Marauders zostali wysłani tutaj przez niejakiego Sinistera, kóry rozpoczął właśnie swoją grę, na planszy której nie ma miejsca dla Morlocków ani X-Men.


Tymczasem Callisto postanawia wziąć na Storm odwet i tak jak Ororo odebrała jej przywództwo nad Morlockami, tak ona teraz odbierze jej X-Men. Dochodzi do walki pomiędzy nimi, a załamana Storm ucieka, jednak urwisko sprawia iż musi stawić czoła Callisto.


W tunelach trwa starcie pomiędzy Sabretoothem i Wolverinem. Niespodziewanie jednak Logan zawala na Creeda ścianę i pozostawia go przy życiu. Zdziwionemu wyjaśnia iż nie jest zwierzęciem; nauczył się iż życie należy cenić, a także czym jest honor. Odchodzi wraz z rannym Morlockiem, pozostawiając pod gruzami dyszącego żadzą zemsty Creeda.


Storm załamuje się, twierdząc iż nie ma prawa prowadzić X-Men, jednak niespodziewanie Callisto przekonuje ją iż jest to jej zadanie.


Wolverine dociera do posiadłości i w tym momencie tunele stają w płomieniach [patrz - Thor #374]. Ponieważ Logan wyczuł pod Manhattanem obecność New Mutants, Rogue obawia się, że dzieciaki mogły nie przeżyć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #212

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.