Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #13

Uncanny X-Men #13

Uncanny X-Men #13

"Where Walks The Juggernaut"

Postacie
Cytat

Juggernaut: "With or without my helmet you won't escape me!"
Xavier: "Nonsense, Cain! I am the master here again!"

Streszczenie

Nadszedł czas ostatecznego pojedynku. Juggernaut czekał na tą chwilę bardzo długo. Kryształ Cyttoraka dał mu niewyobrażalną moc. Na potwierdzenie tych słów, jego postać zaczyna emitować potężną aurę energii odpychającą wózek Charlesa. Cain nie wie jednak, że najpotężniejsza broń instytutu nie została jeszcze użyta. Koncentrując się Profesor wysyła ku niemu swój najsilniejszy psychostrzał. Niestety jego brat dostał również hełm, chroniący przed wszelkimi mentalnymi atakami. Widząc bezradność mentora X-Men przystępują do akcji. Marvel Girl telekinetycznie unosi wroga, a Cyclops za pomocą potężnej wiązki wydrąża pod nim głęboką dziurę. Juggernaut spada w otchłań. Nie zatrzyma go to, ale da zespołowi czas na opracowanie planu.


Profesor udaje się do laboratorium. Tam konstruuje urządzenie zwiększające zakres jego możliwości. Jego telepatia jest teraz jeszcze potężniejsza. Mimo to, może okazać się wciąż niewystarczająca do powstrzymania Caina Marko. Potrzebni będą sojusznicy. Xavier wysyła w świat mentalne błaganie o pomoc.


Tymczasem Juggernaut silnymi ciosami żłobi w ziemi prowizoryczne schody. Lód Icemana i wiązki Cyclopsa nawet go nie spowalniają. W końcu wydostaje się na powierzchnię. Wywiązuje się potyczka, której głównym celem jest choćby chwilowe zatrzymanie przeciwnika.


W lecącym nieopodal samolocie aparatura zaczyna wariować. Dzieje się tak z każdym urządzeniem odbiorczym. Wszyscy słyszą prośbę o pomoc bezpośrednio w ich głowach. Na jednej z sal sądowych nieustraszony Daredevil rozumie, że dzieje się coś niezwykłego.


W laboratorium Marvel Girl namawia wszystkich do szybkiej ucieczki. Xavier oponuje. Jego brat i tak znajdzie go prędzej czy później, a nie można bezkarnie wypuścić go budynku. Wówczas straty byłyby niewyobrażalne. Dyskusję przerywa pojawienie się Beasta. Juggernaut znów prze do przodu. Z ciężkim sercem Profesor wysyła ku niemu pozostałych X-Men zatrzymując przy sobie tylko Jean. Odsiecz przybywa w ostatnim momencie. Cyclops i Angel nie wykonali swego zadania. Cain Marko dochodzi do klatki schodowej. Gdy kładzie nogę na pierwszym ze stopni te, za sprawą Icemana, przemieniają się w lodową zjeżdżalnie.


W jednym z garaży na torach wyścigowych Johnny Storm wygłupia się z kolegami. Jest to miłe urozmaicenie po niekończących się walkach z super przestępcami. Niespodziewanie otrzymuje on niebywale silny mentalny przekaz. Rozpoznaje Profesora, przywódcę X-Men i wsłuchuje się w prośbę o pomoc. Nadchodzą go jednak wątpliwości. Możliwe, że jest to pułapka jednego z wrogów Fantastycznej Czwórki. Telepatyczna więź przerywa się nie wyjaśniejąc niczego. W laboratorium Charles postanawia połączyć się z nim jeszcze raz.


Iceman otacza przeciwnika grubą warstwą lodu. Już chwilę później tajemnicza aura oświetla Juggernauta roztrzaskując przeszkodę. Bobby nie ma nawet czasu osłonić się przed odłamkami. Zostaje wyeliminowany z gry. Korzystając ze swej zwinności, Beast stosuje taktykę ataków z zaskoczenia ze wszelkich możliwych stron. Ku jego zdziwieniu, pomimo swej wagi i postury, Cain przechwytuje go w locie. Jednym silnym ciosem w nogę paraliżuje Hanka i ciska nim w stronę najbliższych drzwi. Na jego nieszczęście jest to sala ćwiczeń. Wykorzystując resztki swych sił młody mutant uruchamia aparaturę. W tej samej chwili cała zainstalowana broń zaczyna atakować przybysza. Niestety na nic się to zdaje. Nawet najbardziej śmiercionośna, tocząca się z wielkim impetem dziesięciotonowa rura, odbija się od niego, obierając nowy kurs wprost na Basta. Ten z kontuzją nogi nie może odskoczyć wystarczająco szybko i sprawnie by całkowicie uniknąć kolizji. W ostatniej chwili, wytężając wszystkie mięśnie, usuwa się w bezpieczne miejsce lekko tylko zahaczając o rozpędzone żelastwo. Mimo to impet jest tak duży, że pozbawia go przytomności.


Xavier odnajduje Human Torcha pędzącego swym kabrioletem ulicami Nowego Jorku. Tym razem udaje mu się rozwiać wątpliwości młodego mutanta. Nie tracąc ani chwili Johnny Storm przybiera swą ogniową postać i wiedziony mocą Profesora dąży na spotkanie nieznanego przeznaczenia.


Jak dotąd wszystko układa się pomyślnie i według planu. Xavier może wreszcie opuścić laboratorium i stanąć z wrogiem twarzą w twarz. Juggernaut już na niego czeka. Nie spodziewa się jednak Marvel Girl, która po raz kolejny unosi go mocą swej telekinezy. Ciężar jest zbyt duży, toteż jej siły wyczerpują się. Niespodziewanie z pomocą przychodzi jej Human Torch. Jego zadaniem jest oślepienie przeciwnika i chwilowe zajęcie jego uwagi. To daje czas Xavierowi na mentalne ocucenie Angela. To od jego umiejętności zależy powodzenie całej misji. Warren wzbija się w powietrze. Widzący jedynie białe plamy Cain Marko nie stanowi dla niego wyzwania. Misją młodego mutanta jest zerwanie hełmu poluzowanego już w wyniku ataku innych członków zespołu. Przyjmując odpowiedni tor lotu i pikując z ogromną szybkością spełnia pokładane w nim nadzieje. Juggernaut pomimo tego wciąż niezachwianie wierzy w swoje zwycięstwo. Bez hełmu nie ma jednak najmniejszych szans w starciu z bratem. Jeden potężny psychostrzał pozbawia go przytomności. Xavier odprawia też Johnnego Storma, uprzednio kasując jego wspomnienia o tym wydarzeniu, ale oświadczając, że X-Men zawsze będą o tym pamiętać.


Kilka dni później Jean troskliwie opiekuje się pozostałymi członkami zespołu. Profesor liczy na ich szybki powrót do zdrowia. Ma dla nich kolejne zadanie. Potyczka z jego bratem doszczętnie zniszczyła szkołę, a w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby posprzątać. Ale od czego są X-Men...

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.