Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #251

Uncanny X-Men #251

Uncanny X-Men #251

"Fever Dream"

Postacie
Cytat

Pierce: "Enjoy the taste of victory little man. It will be your last"
Wolverine: "Wanna bet?"

Streszczenie

Oto on. Ostatni X-Man. Wolverine. Kiedyś był bohaterem. Teraz umiera. Przywiązany do drewnianego krzyża w kształcie litery 'X' w zapomnianym przez Boga miejscu w Australii. Ocuca go mocny cios wymierzony przez Donalda Pierce'a. Logan spogląda na stojących przed krzyżem swoich oprawców, kórzy wszyscy doświadczyli niegdyś jego pazurów. Są tam Reavers, którym X-Men odebrali bazę, Pierce i jego cyborgi oraz Deathstrike i trzech dawnych żołnierzy Hellfire Club. Wolverine kpi sobie z Pierce'a, który musiał zebrać aż tylu ludzi aby pokonać jednego mutanta. Wściekły Pierce wymierza mu cios i odchodzi, zapowaiadając, że Logan wkótce umrze.


Wolverine zostaje pozostawiony na palącym słońcu. Reavers przeszukują miasto, bowiem po raz kolejny któremuś z nich wydaje się, że coś spostrzegł. Zastanawiają się, czy mogą to być X-Men, niewidoczni dla ich skanerów. Nie wiedzą, że to tylko Jubilee, która przerażona ukrywa się, zastanawiając się, co się stało z resztą X-Men.


Do trawionego gorączką ukrzyżowanego Wolverine'a podchodzi Gateway. Logan zapada w dziwny sen na jawie, w którym widzi co wydarzyło się podczas jego nieobecności. Havok zabijający Storm i Colossus składający jej ciało do grobu. Podchodzi doń zmieniona w cyborga Psylocke, wysuwając z palców długie pazury. Oskarża Logana, mówiąc iż wszystko jest jego winą, nie było go bowiem tutaj aby im pomóc. Tnie swe ciało pazurami, by zmienić się w Sabretootha. Ten kpi z Logana, że tak łatwo dał się złapać. Gdy Rosomak powrócił do miasteczka furgonetką, nie zdziwił go fakt, że nie został jak zawsze teleportowany przez Gatewaya. Wszedł do baru i został stamtąd wyrzucony przez Pierce'a. Nie miał szansy uzyć pazurów, bowiem przeciwnicy nauczeni doświadczeniem nie pozwolili mu podejść bliżej. Skrępowany z oddali długimi linami, został zaciągnięty na szczyt i przyczepiony do krzyża. Sabretooth śmieje się z Logana, lecz teraz ma na twarzy maskę japońskiego demona, która należala niegdyś do jego mistrza - Oguna. Zmienia się w niego, śmiejąc się, że teraz wisi bezużytecznie na krzyżu, podczas gdy w minionych dniach zrobiłby wszystko aby się uwolnić i walczyć dla swego zespołu. Ogun zmienia się w Kitty Pryde, która uwalnia go z 'X', pragnąc mu coś pokazać. Na szczycie góry z portalu wychodzi czwórka X-Men. To już się wydarzyło. Powracają z Savage Land. Stają patrząc na siebie, wiedząc że nie udało im się powstrzymać Zaladane. Czują się wypaleni. Havok pierwszy wypowiada głośno to, co dręczy wszystkich. Nadeszła pora aby rozwiązać X-Men, którzy po ostatnich wydarzeniach mają już dość bycia bohaterami. Tymczasem w górę szczytu skradają się Reavers. Logan usiłuje ostrzec przyjaciół, sprzeciwia się rozwiązaniu grupy, lecz nic nie może uczynić, ponieważ to już się stało. Mamy po prostu odejść? - zapytuje Dazzler, a Colossus wskazuje im drogę. Siege Perilous. Nowe życie, nowe przeznaczenie... Klejnot zwiększa swe rozmiary zmieniając się w bramę. Piotr jako pierwszy żegna towarzyszy, pragnąc jak najszybciej zapomnieć o dręczących go bitwach, demonach i wyrzutach sumienia. Wchodzi w Siege. Druga jest Alison. Reavers są coraz bliżej. Havok spogląda na Betsy i nagle dociera doń oczywisty fakt. To ona manipuluje nimi telepatycznie. Chwilę później całuje jednak Psylocke na pożegnanie i stwierdzając, iż dokonał właściwego wyboru wchodzi w Siege. Reavers docierają na szczyt i widzą tam tylko Psylocke, która z usmiechem na ustach oznajmia, iż nie zabiją żadnego z X-Men, po czym znika w Siege Perilous. Klejnot spada u stóp Piece'a, zaś Kitty zmienia się w królową Brood, która odgryza Loganowi głowę.


Na powrót w rzeczywistości. Pierce oznajmia Loganowi, że będzie cierpiał jeszcze bardziej. Do tej pory był tylko przywiązany do wielkiego 'X', teraz zostanie na nim ukrzyżowany. Z przerażeniem obserwuje to ukryta nieopodal Jubilee. Wolverine nie wydaje dźwięku, co rozwściecza Pierce'a, kóry zapowiada, iż Logan będzie krzyczał. Reavers odchodzą, aby ukryć się przed nadchodzącą burzą. Rosomaka nadal prześladują wizje. Mariko, Jean Grey, Storm... Dajcie mi spokój, jestem skończony - wykrzykuje Logan. Jeśli ty tak, to X-Men również - mówi rozwiewająca się Storm.


W potężnej burzy z piorunami przerażona Jubilee obserwuje istotę przybitą do krzyża, która niczym drapieżne zwierzę uwalnia ręce i nogi nie bacząc na ból. Upada w błoto a potem spogląda wprost na nią.


- Pomożesz mi? - pyta Logan. Nadszedł czas polowania.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #251

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.