Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #6

Uncanny X-Men #6

Uncanny X-Men #6

"Sub-Mariner joins the Evil Mutants!"

Postacie
Cytat

Sub-Mariner: "Now are you convinced that Namor the First, Prince of Atlantis, Emperor of the Deep, Lord of the Seven Seas, is completely invincible?"
Beast: "No! As far as I'm concerned, Namor, you've only managed to prove that you love the sound of your own voice!"

Streszczenie

Jadalnia w Szkole dla Młodych Talentów jest świadkiem kolejnego, zwykłego obiadu. Korzystając ze swej mocy Scott strofuje Beasta by ten nie sięgał po rzeczy na drugim końcu stołu. Warren spoglądając na swego dowódcę myśli, że nie widział go tak szczęśliwym od miesięcy i życzyłby sobie, aby taki stan rzeczy powtarzał się częściej. Niepokojony przez nikogo Bobby zajęty jest przyrządzaniem swego ulubionego deseru. Wielki kawał ciasta za pomocą jego zdolności pokrywa się grubą warstwą lodów. W chwili, gdy ma spróbować przysmaku, ten unosi się za sprawą telekinezy Jean, która przypomina o przestrzeganiu zasad przy stole i korzystania z widelców i noży. W tym czasie Profesor czytając wiadomości o poszukiwaniu Namora - Księcia Mórz stwierdza, że byłby on odpowiednim sojusznikiem i dlatego muszą go znaleźć zanim zrobi to Magneto.

Niestety Mistrz Magnetyzmu ma podobne plany i zamierza niezwłocznie wprowadzić je w życie. Na sugestię Toada, że Sub-Mariner może być zbyt potężnym przeciwnikiem nawet dla niego, Magneto spokojnie oświadcza, że skłoni go do posłuszeństwa za pomocą swej nowej broni. Nagle w komnacie pojawia się Cyclops. Magneto nie zastanawiając się wystrzeliwuje w jego stronę potężny strumień energii, który przechodzi przez Scotta i zmierza prosto w kierunku Scarlet Witch, którą w ostatniej chwili ratuje jej brat - Quicksilver. Okazuje się, że było to jedno ze złudzeń Masterminda, który ponosi zasłużoną karę. Nie zwlekając, Magnus przystępuje do przerwanego planu. Pogrążając się w medytacji, skupia całą swą wolę i za pomocą iluzorycznego ciała wyrusza na poszukiwane Namora.


Również Profesor, zostawiając X-Men w Sali ćwiczeń, koncentruje się i wysyła swą astralną formę w głębiny mórz. Podczas spaceru po dnach oceanu wyczuwa jednak bliską obecność Magnusa i wycofuje się, by wróg sam doprowadził go do celu.


Magneto odnajduje w końcu podwodny pałac i jego Pana owładniętego żądzą zniszczenia świata na powierzchni. Obawiając się nieludzkiego gniewu Namora, Magneto zmusza jednego z poddanych do powtórzenia swej wiadomości, obiecując mu jednocześnie tron po odejściu Sub-Marinera.


W szkole trwają przygotowania do podróży. Profesor lokalizuje wyspę, na której ukrywają się przeciwnicy i X-Men wyruszają w rejs. W jego trakcie Beast używa kamery, by z jej pomocą jak najszybciej zobaczyć siedzibę wroga. Niestety lina, na której się kołysze pęka. Marvel Girl jest za słaba by zatrzymać jego lot, spowalnia go jednak na tyle, by Iceman zdążył wytworzyć zaspę śnieżną, która skutecznie amortyzuje upadek.


Sub-Mariner odpowiada na propozycję Magnusa i odwiedza jego wyspę. Lekceważąc wszystkich oddaje się zwiedzaniu, a wściekły Mistrz Magnetyzmu wysyła za nim Wandę, by jej urok i wdzięk przekonały Namora do połączenia sił. Niestety dziewczyna wykonuje nieświadomy gest i wiązka elektryczna uderza w Księcia, nie czyniąc mu żadnej krzywdy. Dalszą konwersację przerywa niespodziewany atak Angela. Wykonując podniebne ewolucje odpiera on atak Magneto, nie ma jednak żadnych szans w starciu z Sub-Marinerem, który ciska nim w powietrze. Siła i szybkość lotu jest tak duża, że Warren nie może zrobić użytku ze swych skrzydeł. Z pomocą przychodzi mu Beast, który łapie go w powietrzu i korzystając z lodowej spirali Icemana ratuje towarzysza. Na nic się to jednak nie zdaje, gdyż łódź, na której przebywają X-Men zostaje roztrzaskana przez gigantyczny magnez, będący nową bronią Magnusa. Dzięki lodowemu pomostowi Icemana grupa szczęśliwie dobija do brzegu. Tu czekają już na nich iluzje Masterminda, które spowalniają ich, ale nie są w stanie powstrzymać. Cyclops i Angel pierwsi docierają do śmiercionośnej broni, jednak atak Quicksilvera uniemożliwia zniszczenie jej.


Całą ta sytuację z wnętrza swej kryjówki obserwuje Magneto, który mając wszystkich X-Men w jednym miejscu postanawia ich zniszczyć. Sprzeciwia się temu Scarlet Witch tłumacząc, że wśród przeciwników znajduje się jej brat. Niespodziewanie z pomocą przychodzi jej Namor, czym ściąga na siebie gniew Mistrza Magnetyzmu. Następuje potężna eksplozja. To X-Men wdarli się do twierdzy. Mastermind wytwarza gęstą mgłę umożliwiająca mu, Magneto i Toadowi ucieczkę. Na polu walki zostaje tylko Scarlet Witch i Sub-Mariner. Ten ostatni okazuje się zbyt silny nawet dla połączonej siły i współpracy wszystkich X-Men. W krytycznym dla grupy momencie potyczkę przerywa Profesor X, przyprowadzając ze sobą Quicksilvera, ale mając go jednocześnie pod psychiczną kontrolą. Wanda prosi Namora, by już nie atakował X-Men, gdyż w przypadku śmierci Xaviera jej brat nie odzyska utraconej osobowości. Zirytowany Książę oświadcza, że nigdy nie zrozumie ludzi, a zatem nie potrzebuje żadnych sojuszników. Wychodząc grozi zniewoleniem całej ludzkości żyjącej na powierzchni, gdyż jego zdaniem na zasłużyła ona na nic innego.


Samotnie oddalający się Namor zostaje powtórnie zaatakowany przez Magnusa za pomocą jego magnetycznej broni, której siła jest tak wielka, że nawet Sub-Mariner musi przed nią ulec. Wiedząc, że przegrywa Książe postanawia uwolnić całą swoją niebywałą moc w jednym potężnym uderzeniu w ziemię. Cios niszczy wierzchnią warstwę wyspy, powodując fale sejsmiczne obracające w pyl cały arsenał Mistrza Magnetyzmu. Klęska jest tak namacalna, że Magneto postanawia ratować się ucieczką zabierając ze sobą Toada i Masterminda, a także Wandę i Pietra, którzy dołączają do odwrotu w ostatniej chwili. W tym czasie Namor majestatycznie zanurza się w morskich głębinach. X-men odnieśli kolejne zwycięstwo.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.