Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #238

Uncanny X-Men #238

Uncanny X-Men #238

"Gonna be a Revolution"

Postacie
Cytat

Dr Moreau: "Who are you? What are you?"
Madelyne: "Mutant prisoner 9818. The pilot you kidnaped. The woman you and your gestapo have been happily tortured"

Streszczenie

Mała Madelyne Pryor zbiera na polu kwiaty, kiedy pojawiają się magistraci. Żądają odpowiedzi na pytanie kim jest, bowiem na pewno nie człowiekiem ani mutantem. Pytający człowiek rozkazuje ją zabić. W ogniu pocisków Madelyne zmienia się jednak i krzycząc, że zniszczy wszystko i wyszystkich, zabija magistratów, a nastepnie niszczy w atomowym wybuchu cytadelę w Hammer Bay. Wyłania się z ognia i staje przed przesłuchującym ją telepatą, bowiem wszystko rozgrywa się w umyśle Madelyne. Telepata jest przerażony, gdyż pierwszy raz stracił kontrolę nad przesłuchaniem. Za sprawą Madelyne jego strój się zmienia, telepata odziany jest teraz w czarną zbroję, wyglądającą dokładnie jak strój tajemniczego Mr Sinistera, który rozkazał Marauders zabić Madelyne, o czym kobieta nie wie. Sama Madelyne stała się odzianą w mroczne szaty Goblin Queen, która wykrzykuje że rozpętało się Inferno! - Koniec relacji z przesłuchania, oglądanego przez Moreau i genoshańskich oficjeli. Moreau żąda wyjaśnień. Druga z rzędu eksplozja związana z Madelyne zniszczyła sporą część cytadeli, co sprawiło że nie zdołano przeprowadzić genoprocesu na Jenny. Moreau żąda wyjaśnień od Wipeouta, czemu nie wymazał mocy Madelyne. Ten oświadcza, iż nie miał czego wymazywać, bowiem kobieta po prostu żadnych mocy nie posiada. Moreau rozkazuje wściekłym głosem poszukać wyjaśnień, a Anderson schwytaś wreszcie uciekinierów.


Sam genoinżynier idzie zaś porozmawiać z Madelyne. Usiłuje ustalić kim lub czym jest kobieta, lecz daje się wciągnąć w dykusję na temat ideologii Genoshy. Stwierdza, że mutanci na wyspie są wolni, na tyle, na ile jest im to potrzebne. Uważa swój system za idealny i jest gotów go bronić. Madelyne czyni trafną uwagę, że jeżeli znajduje się w raju na ziemi i doskonałej utopii, to czemu ten system rządów oparty na niewolniczej pracy utrzymywany jest w sekrecie? Chwilę później ułożony świat Genoinżyniera rozlatuje się niczym domek z kart, bowiem Anderson informuje go, iż nadeszły wieści o jego synu.


Phillip wraz z Rogue i Loganem znalazł się w obozie koncentracyjnym dla mutantów i jest wyraźnie wstrząśniety tym, co widzi. Dopiero teraz dociera doń okrutna prawda jakiej wcześniej nie zauważał. Istniejąca na wypie segregacja rasowa i podział na lepszych i gorszych. Chłopak jest wstrząsnięty. Pojawiają się magistraci, aby zabrać całą trójkę na rozkaz do Genoshy.


W pojeździe czeka sama główna magistratka Anderson. Wyjaśnia, ze cała trójka wpadła przez to, że strażnicy w obozie widzieli na monitorach jedynie Phillipa, zaś nie dostrzegali spacerujących wraz z nim dwojga magistratów. W ten sposób dar Romy dla X-Men obrócił się przeciwko nim. Anderson oznajmia, że Phillip jest zatrzymany, bowiem rząd zastanawia się w jaki sposób ograniczyć potęgę rosnących wpływów Genoinżyniera. Słysząc to Logan uśmiecha się, witając chłopaka w prawdziwym świecie. Pojazd dociera do cytadeli, po drodze wpadając w zagadkową turbulencję, spowodowaną przez wiatr.


W celach na dole Madelyne pociesza załamaną Jenny Ransome. Kiedy magistraci zabierają dziewczynę, Madelyne zmienionym głosem szepcze, iż wszyscy spłoną.


Anderson i jej więźniowie docierają przed oblicze Moreau. Phillip oświadcza ojcu, że wszystko stało się dla niego jasne. Gdy tylko będzie miał taką możliwość ogłosi wszem i wobec jak wygląda naprawdę "zielony raj na ziemi". Moreau błaga go, aby się zastanowił, ryzykuje bowiem życie chcąc zdradzić tajemnicę państwową. Phillip oznajmia, iż ryzykuje dla mutantów, czego jego ojciec nie może przełknąć, bowiem jasne jest dla niego, że wyżej od mutanta stoi człowiek.


Na zewnątrz wiatr przywiał burzę, która spowodowała olbrzymią ulewą. Przemoczeni magistraci ukrywają się przed złą pogodą w cytadeli, nie wiedząc, że pośród nich są przebrani Dazzler i Havok.


Rogue i Logan usłyszeli już dość szalonej ideologii. Wolverine woli zginąć niż zostac mutem, podobnie Rogue. Po odejściu Moreau atakują zatem magistratów.


W innej części cytadeli X-Men uderzają na niczego nie spodziewających się magistratów. Dazzler ich oślepia a Havok wybija plazmą dziure w ścianie, przez którą do cytadeli wpada reszta zespołu.


Na górnych piętrach Wolverine nakazuje Rogue uciekać wraz z Phillipem, sam zaś wiedząc że i tak umiera na białaczkę, postanawia się poświęcić osłaniając odwót. Atakuje swymi pazurami Genoshan.


Tymczasem X-Men poszukują swych towarzyszy, niestety kompleks osłonięty jest przed psychoskanami i Psylocke nie może pomóc. Po krótkiej walce grupa odnajduje celę Jenny Ransome. Alex żąda odpowiedzi na pytanie, gdzie może znaleźć Madelyne. Ta znajduje się wraz z dzieckiem od którego zaczęła się cała historia w pracowni Genoinżyniera. Pomieszczenie z inkubatorami zdaje się jej o czymś przypominać. Moreau obawiając się kobiety, której mocy nie może niczym wytłumaczyć, postanowił się jej pozbyć. Stoi przed nią z wyciągniętym pistoletem, lecz Madelyne śmieje mu się w twarz. Skoro zna jej reakcję na telepatyczne przesłuchanie, to niech zastanowi się, co może się wydarzyć, jeżeli pociągnie za spust. Moreau gotów jest się przekonać, wówczas jednak pojawia się Phillip. Przystawiając ojcu broń do głowy żąda, aby zabrał go do Jenny.


X-Men oczyścili cytadelę, a Rogue, czy tez raczej Carol Danvers wyprowadza Wipeouta. Psylocke kieruje nim telepatycznie, tak że przywraca skasowane moce mutantom, a Rogue staje się znowu sobą. Podobnie Logan, który szybko zaczyna zdrowieć. Rosomak zamierza zabić Genoinżyniera i jego świtę, lecz Phillip mu na to nie pozwala. Chce on opowiedzieć światu o Genoshy i wymusić w niej pokojowe zmiany. Teraz opuszcza wyspę wraz z Jenny i X-Men. Rosomak ostrzega Moreau, że jeśli słowa chłopca do niczego nie doprowadzą, znowu się spotkają. Havok używając swojej plazmy niszczy cytadelę, obracając w proch symbol ucisku. Madelyne rzuca mu się znienacka w ramiona i całuje go. Obserwuje to Psylocke wymazująca wspominenia o obecności X-Men na wyspie z umysłów magistratów. Z Madelyne wyraźnie dzieje się coś dziwnego...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #238

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.