Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #294

Uncanny X-Men #294

Uncanny X-Men #294

"Overture"

Postacie
Cytat

Multiple Man: "Did I do something wrong?"
Quicksilver: "You exist Madrox"

Streszczenie

Depresja Warrena najwyraźniej ustąpiła, bowiem pojawia się u Charlotte w dawnej postaci, dzięki użyciu induktora obrazu. Zabiera ją do wynajętej limuzyny, zasuwając szybę i każąc kierowcy jechać do Central Parku. Zgromadził się tam olbrzymi tłum fanów Lili Cheney, która koncertuje na świeżym powietrzu. Na jej występie Xavier planuje wystąpić przed publiką i wygłosić mowę o tolerancji. W parku są już Rogue i Bishop, który uważa że pomysł jest szaleństwem, bowiem nie widzi sposobu na zapewnienie bezpieczeństwa Profesorowi w tak wielkim tłumie. Rogue dalej jest na niego zła za incydent z ciastem [X-Men #8] choć nie daje tego po sobie poznać.


Pod sceną dwójka terrorystów podkłada bomby, lecz giną zastrzeleni przez Cable'a. Stwierdza on, iż jeśli Xavier ma zginąć to z jego ręki.


W Salem u Harry'ego Scott czeka na przybycie Jean i rozmyślając zapatruje się w plakat, a wskutek marzeń modelka na zdjęciu zmienia się w Betsy Braddock. Myśl tę przechwytuje Jean odkrywając, że Scott po raz kolejny myśli o Psylocke.


W sklepie po drugiej stronie ulicy zakupy robią Piotr i Bobby. Iceman opowiada, iż Opal stwierdziła że po ostatnich wydarzeniach potrzebuje więcej czasu i zastanawia się czy to oznacza rozstanie. Piotr zamknął się w sobie z powodu śmierci Michaiła i nie chce o niej rozmawiać, uważając żałobę za prywatną sprawę.


Na koncercie Gambit rozmawia ze Storm, bowiem dzięki plotkarskiej Jubilee dowiedział się o jej rozstaniu z Forge'm. Ororo zapytuje o śmierć jego żony Belladony, aż wreszcie oboje decydują się zatańczyć razem jak za dawnych dobrych czasów nad Missisipi.


W Nowym Jorku wciąż przebywają X-Factor pinujący x-patriotów [X-Factor #83]. Guido, Pietro i Jamie oglądają koncert Lili w telewizji. Głupie żarty Madroxa na temat Guida, kóry był ochroniarzem Lili irytują go i wychodzi zabierając telewizor. Quicksilver znika i Madrox zostaje sam, jak zwykle nie mając pojęcia co złego uczynił.


U Harry'ego Jean i Scott są o krok od wybuchu awantury. Nie mają pojęcia, iż są obserwowani przez świetlik na dachu. Scottowi udaje się nie dopuścić do wybuchu awantury, a gdy całuje Jean dach nad nimi się rozpada. Przez dziurę wpada Caliban.


Lila ogłasza tłumowi, iż za chwilę na scenie pojawi się Charlse Xavier i prosi, aby dać szansę sprawie mutantów. Spora część tłumu reaguje niechętnie, a Cable ucisza jednego z krzykaczy, stwierdzając iż Xavier ma prawo wygłosić swe epitafium.


W Salem Piotr i Bobby wychodząc ze sklepu widzą wybiegających od Harry'ego w panice ludzi. Natychmiast zmieniają swe postacie w Icemana i Colossusa i ruszają do kafejki. Nie dane jest im tam dobiec, bowiem odrzuca ich wybuch. Pojawiają się Głód i Wojna na swoich rumakach, niewidziani od czasu ataku Apocalypse'a na Nowy Jork [X-Factor #25].


W Central Parku Xavier wygłasza mowę, w której głosi swe przekonania iż każdy ma prawo do życia, a wszyscy są równi, nieważne kim są, mutantami czy ludźmi. Tłum odbiera go niechętnie, a w stronę sceny zaczynają lecieć puszki i kamienie. Patrząc na to Warren mówi ze smutkiem do Charlotte, iż Xavier musiał spróbować. Wówczas pada strzał. Xavier pada trafiony, zaś w tłumie stoi z dymiącą bronią Cable wykrzykując, iż ocalił właśnie jutrzejszy dzień.


Scott i Jean usiłują zatrzymać zmienionego przez Apocalypse'a Calibana, lecz bezskutecznie. Śmieje się on ze słów Scotta, iż jego pan został zabity na księżycu. Caliban zawala dach kafejki wykrzykując iż teraz on jest ostatnim jeźdźcem Apokalipsy, Śmiercią. Na zewnątrz Głód eliminuje się sama, bowiem usiłuje użyć swej mocy na Colossusie, od którego w stalowej formie nie może pobrać energii życiowej, jej moc zwraca się więc przeciwko niej i wysysa ją samą. Widząc to Kieros rzuca się na Colossusa, lecz na Wojnę czeka już silny cios. Jeźdźcy teleportują się słysząc wezwanie swego pana, a po chwili nie ma już po nich śladu. Jak stwierdza poirytowany Bobby X-Men są zapewne jedyną drużyną, która nie może się teleportować.


Na koncercie Warren porzuca zamaskowany wygląd i atakuje Cable'a, który strzela w jego stronę, a wreszcie znika przesyłając się w nieznane, w chwili gdy w jego stronę zaczynają lecieć pióra. Lila, Storm i Bishop dobiegają do rannego Charlesa, który jak stwierdził Cable przed swym odejściem jest już stracony.


W Camp Verde, gdzie w rezerwacie Apaczów przebywają X-Force Theressie udaje się naprawić telewizor. Po chwili grupa widzi na ekranie informacje na żywo z Central Parku, w tym twarz zamachowca na życie Charlesa Xaviera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #294

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.