Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #8

Supreme Power #8

Supreme Power #8

"Ubi Dubium, Ibi Libertas"

Postacie
Cytat

Hyperion: "I felt that. I... felt that. This must be what pain feels like."

Streszczenie

Joe Ledger mówi Hyperionowi, że ten powinien był robić to, co mu kazano i nie zadawać pytań, a za chwilę będzie żałował, że tak się nie stało. Mark chce porozmawiać, ale jego przeciwnik nie jest zainteresowany konwersacją i uderza go energią kryształu. Hyperion stwierdza, że właśnie po raz pierwszy poczuł ból i rzuca się na Ledgera krzycząc, żeby ten zrobił to jeszcze raz. Joe uderza go z całej siły. Powstała w wyniku uwolnionej energii eksplozja jest widoczna z bardzo daleka. Ledger ledwo dyszy, natomiast Hyperionowi praktycznie nic się nie stało. Mówi, że teraz jego kolej i atakuje Joe promieniami z oczu. Pyta się Ledgera kim jest, dla kogo pracuje i skąd wziął kryształ. Pole siłowe kaprala powoli zaczyna ustępować pod naporem Hyperiona. W końcu Mark przebija się przez nie i dotyka kryształu. Wtedy ukazują mu się obrazy z przestrzeni kosmicznej i widzi siebie na pokładzie statku. Zaskoczony wizjami zatrzymuje się, co wykorzystuje Ledger, który strzela do Hyperiona i odlatuje. Mark nie ma siły, żeby go gonić. Rozgląda się dookoła i widzi śmierć i spustoszenie jakie pozostawiła walka między nim i Joe. Jest mu bardzo przykro z tego powodu.

 

Kościół. Do konfesjonału podchodzi Hyperion. Mówi księdzu, że nigdy nie był u spowiedzi, nawet nie jest katolikiem, ale potrzebuje kogoś, z kim mógłby porozmawiać. Ksiądz zgadza się go wysłuchać. Mark mówi, że w wyniku ostatnich wydarzeń sam nie wie kim jest i co powinien ze sobą zrobić. Wszyscy do tej pory go okłamywali na temat tego, kim jest i skąd pochodzi, a on przecież zawsze ich słuchał. Jest na tyle wściekły, że mógłby ich wszystkich pozabijać i doskonale wie, że jest w stanie to zrobić i nikt nie mógłby go powstrzymać. Ksiądz odpowiada Hyperionowi, że ludzie często boją się dążyć do prawdy, ponieważ wiedzą, że odpowiedzi, które otrzymają mogą się im nie spodobać. Ale kiedy człowiek już pokona ten strach, powinien dążyć do dowiedzenia się prawdy o sobie. Pyta się Marka, czy on jest w stanie skłonić tych, którzy wiedzą o nim prawdę do wyznania jest, na co Hyperion odpowiada twierdząco. Już wie, co powinien zrobić i odchodzi.

 

Tymczasem Joe Ledger złożył raport o swoim spotkaniu z Hyperionem. Generał Casey dowiaduje się, że Mark Milton nie reaguje na rozkazy i najprawdopodobniej zmierza w jego stronę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.