Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #257

Uncanny X-Men #257

Uncanny X-Men #257

"Lady Mandarin"

Postacie
Cytat

Psylocke: "I am Lady Mandarin"
Wolverine: "Do tell"

Streszczenie

Lady Mandarin, znana niegdyś jako Psylocke staje przed przywódcami przestępczego podziemia w Hong Kongu, aby złożyć im w imieniu swego pana ofertę nie do odrzucenia. Ci kpią z niego, pokonanego przez amerykańśkich superbohaterów. Lady Mandarin nie daje się długo prowokować i daje popis swych umiejętności. Przy pomocy sztuk walki i psycho-ostrza zaczyna eliminować ochroniarzy gangsterów. Nie powstrzymują jej nawet śmigające wokół kule. Wreszcie staje przed przywódcami, którzy z przerażeniem dostrzegają iż nosi ona niszczycielskie pierścienie Mandarina. Wojowniczka nie zamierza ich jednak zabijać, oznajmia po prostu iż mogą dalej prowadzić swe działania, jednakże pod kontrolą Mandarina. Przywódcy nie mają innego wyjścia, niż przystać na tę propozycję. Lady Mandarin triumfuje, bowiem nie ma na tym świecie wroga, który mógłby się z nią zmierzyć.


Na redzie portu celnicy zatrzymują tymczasem dżonkę, na której pokładzie jest Jubilee. Pojawia się kapitan Logan, w którym celnicy rozpoznają Patcha, przykrywkę używanej przez Wolviego uprzednio na wyspie i w Madripoorze. Funkcjonariusze rezygnują ze sprawdzania papierów i śpiesznie opuszczają statek. Jubilee jest pod wrażeniem, lecz denerwuje ją iż Logan zaczyna znowu mówić do siebie. Tymczasem on osuwa się na kolana i rozmawia z widmem Ace, która tłumaczy mu iż jego czynnik samogojący nie potrafi dać sobie wciąż rady z ranami jakie odniósł. Logan przedstawia przyjaciółkę Carol Danvers i Nicka Fury Jubilee, ta jednak nie widzi nikogo i uważa że jej towarzysz oszalał. Wolvie przekonuje, iż przedstawił się jako Patch bowiem ma pewien plan.


W Cairo w Illinois dziewczynka wyglądająca jak Storm z niedowierzaniem spogląda na ekran telewizora na wystawie sklepowej. Agent Reisz oskarzył ją właśnie o zamordowanie dr Haydna, czego świadkiem była dr Shen. Dziewczynka wie jednak, iż uczynił to "zły", który opanował ciało Reisza. Nadjeżdżają policjanci, na widok których dziewczynka rzuca się do ucieczki. Trwa pościg, bowiem agent FBI Reisz nakazał ująć ją żywą. Dziewczynka w niewytłumaczalny sposób znika. Policjanci nie wiedzą, iż leży na dachu nad nimi i płacze. Zdaje sobie sprawę, że jej ujęcie przez Reisza jest jedynie kwestią czasu.


Logan dotarł do starej przyjaciółki, Rosie, która udziela im schronienia. Jubilee ze zdumieniem spogląda na znajdujące się w pomieszczeniu fotografie Logana i zastanawia się ile właściwie ma on lat i w jakich miejscach przebywał. Wolvie tłumaczy tymczasem Rosie, iż Jubilee ocaliła jego życie i bez niej nie uda się nigdzie dalej. Rosie ostrzega go jedynie, iż w mieście trwa wojna, bowiem Mandarin zaczął na nowo konsolidować swą władzę, a Logan nie powinien dac się tu złapać.


Na wyspie Hand trwa trening. Psylocke z łatwością eliminuje kolejne zastępy ninja, pochłonięta swym zwycięstwem nie zauważa jednak podkradającego się Matsuo, który ją obezwładnia. Przypomina jej aby była czujna, a także o zobowiązaniach jakie Hand ma teraz w stosunku do Mandarina, wybranego przez nich na władcę, który opanuje Chiny.


Na wyspie Muir Forge skończył instalować właśnie system obronny, który w przyszłości uchroni wyspę przed atakami takimi jak ten dokonany przez Reavers. Moira rzuca wściekłym głosem, iż lepiej aby system był sprawny po czym odchodzi. Seana niepokoi dziwna przemiana, jaka zachodzi w jego ukochanej, która staje się coraz bardziej pełna gniewu. Tknięty nagłym przeczuciem prosi Forge'a, aby pozostawił na wszelki wypadek tylną furtkę, aby móc w razie kłopotów ominąć system. Rozmowie przysłuchuje się Polaris, która z niepokojem stwierdza iż jest to jej wina. To już kolejny raz, kiedy ludzi przebywających w jej towarzystwie z niezrozumiałego powodu opanowuje wściekłość, co kończy się zabijaniem. Do Lorny podkrada się Legion, który niespodziewanie wchodzi do jej umysłu, zamierzając się nim pobawić. Nie wie że czyha tam coś przeraźliwego...


W Honk Kongu Jubilee znika na zakupach, schwytana przez nieznaną osobę. Logan nie ma o tym pojęcia i oczekuje jej zgodnie z umową wieczorem przy dżonce, aby mogli odpłynąć. Nagle atakują go wojownicy Hand. Logan po kolei rozprawia się z przeciwnikami, gdy następuje eksplozja fajerwerków. To Jubilee opanowana telepatycznie przez Lady Mandarin. Kobieta atakuje Wolviego, lecz ku jej zaskoczeniu nie jest w stanie przewidzieć telepatycznie przewidzieć jego ruchów, bowiem umysł i ciało przeciwnika stanowią jedność. Wolvie strąca jej maskę i zszokowany widzi twarz Betsy. Ta wykorzystuje zaskoczenie przeciwnika, by wbić mu psycho-ostrze w głowę. Wolverine pada u jej stóp, a Hand wreszcie wywarła pomstę na jednym ze swych największych wrogów.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #257

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.