Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #2

Uncanny X-Men #2

Uncanny X-Men #2

"No One Can Stop The Vanisher"

Postacie
Cytat

Vanisher: "The X-Men!"
Cyclops: "At your service mister! Now drop the plans!"

Streszczenie

X-Men pędzą do szkoły, otrzymali bowiem telepatyczne wezwanie od Profesora. Beast przeskakuje po ścianach i dachach budynków, ostatecznie lądując na dachu pociągu, który jedzie do Westchester. Angel ma kłopoty, gdyż otacza go grupa fanek, które Marvel Girl telekinetycznie przenosi na arkadę pobliskiego kina. Warren chwyta ją w ramiona i unosi w powietrze. Leci w stronę szkoły, prawiąc jej po drodze komplementy. Tymczasem Cyclops i Iceman widzą jak na robotników wali się ściana domu, który właśnie rozbierali. Cyclops roznosi ją swym promieniem optycznym. Mężczyźni ściskają im dłonie w podzięce. Niestety, po kontakcie z Icemanem ich rękawice zmieniają się w lód. Resztę drogi chłopcy pokonują furgonetką z lodami, co wykorzystuje Bobby zajadając się w najlepsze.


Profesor wyraźnie się niecierpliwi. Powodem wezwania było pojawienie się w mieście Vanishera, bandyty przebranego w strój clowna, który napada na banki po czym znika z łupem. Najprawdopodobniej jest mutantem. Iceman chełpi się, iż X-Men szybko go złapią, popisując się przy okazji swą mocą. Marvel Girl z łatwością przechwytuje jego lodowe pociski, kierując je w stronę wystrzeliwującego. Profesor ma najwyraźniej dość dziecinady, bowiem nakazuje grupie udać się do sali ćwiczeń, aby odpowiednio przygotowali się do spotkania z Vanisherem. Sala ćwiczeń pełna jest najrozmaitszych urządzeń, przygotowanych przez Xaviera w celu treningu swoich uczniów. Teraz wystrzeliwuje on rakietę w stronę Angela polecając mu ją złapać. Warren jest zbyt wolny. Pod Beastem walczącym z metalowymi łapami zapada się podłoga. Wykonuje desperacki skok, w trakcie którego telekinetycznie przechwytuje go Marvel Girl. Jak widać grupę czeka jeszcze długa nauka.


W tymczasie pośrodku Pentagonu pojawia się Vanisher. Oznajmia obecnym na miejscu Hendershootowi i Fredericksonowi, iż jest homo superior, jednym z mutantów którzy odziedziczą po ludziach ziemię. Posiada zdolność teleportacji, dzięki której za kilka dni ukradnie plany obrony kontynentalnej. Znika pozostawiając skonsternowanych żołnierzy. Przestępca jest tak pewny siebie, że czując się bezkarny spotyka się z największymi bandytami w mieście. Zostaje przywódcą ich grupy, oznajmiając iż kradzież planów to dopiero początek. Planuje bowiem największe przestępstwo w historii.


W sali ćwiczeń Marvel Girl usiłuje przemieścić telekinetycznie wielką kulę. Z pomocą przychodzi jej Cyclops, wbijając kulę w ścianę promieniem optycznym. Jean jest mu wdzięczna, o co wyraźnie zazdrosny jest Iceman, który obrzuca śnieżkami Scotta wołając iż każdy mógł uratować Jean. Profesor kontaktuje się z Fredem Duncanem, swoim znajomym z FBI który prosi go o pomoc. Wkrótce X-Men podążają do Waszyngtonu specjalnym wojskowym helikopterem.


Vanisher realizuje swą groźbę. Z łatwością przenika zabezpieczenia budynków i kradnie plany, teleportując się z miejsca na miejsce w stronę wyjścia z budynku. Na drodze stają mu jednak X-Men. Angel chwyta go i unosi w górę, co sprawia że przestępca upuszcza teczkę z planami. Chwyta je Beast, lecz chwilę później wyrywa mu je Vanisher, który właśnie wyteleportował się z rak Angela. Cyclops wystrzeliwuje mu je z rąk, a Marvel Girl porywa telekinetycznie, lecz pojawiający się obok niej Vanisher usypia ją gazem, po czym znika wraz z planami ostatecznie. X-Men zawiedli.


Następnego dnia o wydarzeniu donoszą gazety. Vanisher zażądał za zwrot planów 10 milionów dolarów, grożąc iż w innym wypadku przekaże je Rosjanom. Sfrustrowani chłopcy z X-Men po raz kolejny zaczynają bić się między sobą, obwiniając się nawzajem za porażkę. Profesor oznajmia, iż ta nauczka im się należała. Byli zbyt pewni swej mocy, zaś on udowodni im iż obok siły liczy się także inteligencja. Pokazuje im film, na którym w zwolnionym tempie widać jak Vanisher znika z miejsca walki. Xavier radzi swoim uczniom wyciągnąć z tego wnioski, informując ich jednocześnie iż uda się wraz z nimi do Waszyngtonu.


Niedaleko Białego Domu X-Men stają na wprost Vanishera i jego kryminalistów. Mutant kpi z nastolatków oraz ich przykutego do wózka inwalidzkiego mentora. Niespodziewanie okazuje się jednak, iż nie może się teleportować. To Xavier zablokował telepatycznie jego moce, a teraz zmusza go aby się poddał. Widząc to bandyci rzucają się na X-Men ci są jednak szybsi. Dzięki swym mocom szybko rozbrajają ludzi i oddają w ręce policji.


Xavier radzi swym studentom, aby zapamiętali, iż największą ze wszystkich broni jest ludzki mózg.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.