Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #249

Uncanny X-Men #249

Uncanny X-Men #249

"The Dane Curse"

Postacie
Cytat

Reese: "Careful Cole. Don't let him spot us"
Cole: "Cut me some slack Reese. That's Colossus, not Wolverine"

Streszczenie

W Australii pogrążony w głębokiej depresji Havok zadaje sobie pytanie: kto następny? Rogue została pochłonięta przez Siege Perilous, Logshot odszedł, a Storm została zabita przez niego... wspomina jej pogrzeb, Colossusa składającego ciało do grobu, Dazzler rzeźbiącą laserem napis w nagrobku i otwiera kolejne piwo. Nie może pogodzić się z tym, że jednym, nazbyt impulsywnym strzałem odebrał życie Ororo. Spogląda na zaprojektowaną przez Madelyne ośmioramienną gwiazdę, z wpisanym znakiem X. Po jednym końcu dla każdego z X-Men... których pozostała tylko piątka. A może czwórka, bowiem nikt nie ma pojęcia gdzie po raz kolejny zniknął Wolverine. Może jego obecnośc coś by zmieniła... czemu Roma przywróciła do życia X-Men, skoro teraz zginął ktoś z nich? Niepodziewanie nagranie walki z Nianią pojawia się na ekranach, chociaż Havok nie dotknął klawiatury. Po raz kolejny widzi swój strzał, który odebrał życie Ororo. Wściekły ładuje swą energię i wyzwala ją w pomieszczeniu. Dochodzi do ekplozji, a Alex pada zemdlony. Dzwoni telefon, a rozmowę nagrywa komputer. To Polaris, która najwyraźniej wyzwala się spod wpływu Malice. Błaga o pomoc. Śmierć Sinistera sprawiła, iż wpływ Malice słabnie, lecz to wciąż za mało. Nikt nie podnosi słuchawki. Wówczas na szybie budki telefonicznej Lorna widzi odbicie swej prześladowczyni, która kpiąc oznajmia iż Alex już jej nie kocha, a ona wkrótce odzyska kontrolę nad ciałem zielonowłosej. Polaris niszczy budkę i pada zemdlona. Znajduje ją dwóch marynarzy, mówiących po hiszpańsku, bowiem Lorna znajduje się w Ameryce Południowej. Jeden biegnie po lekarza, lecz w ciemnym zaułku, we mgle zaskakuje go coś dużego i nieprzyjemnego.


W Australii Colossus niszczy sztalugi, mając dość malowania. Jego również przybiła śmierć Storm i czuje jak nigdy wczesniej, że zespół się rozpada. Odchodzi zagniewany. Nie ma pojęcia, iż obserwował go zwiad Reavers; prowadzeni przez Deathstrike: Reese, Cole i Macon [pamiętacie jeszcze? - Uncanny X-Men #205 - Kumos]. Deatstrike zastanawia się, co mogło sprawić wzburzenie Colossusa, najbardziej stabilnego ze wszystkich X-Men. Zabiera rysunki do Pierce'a. Ten zauważa, że coś sprawiło, iż Rosjanin bardzo cierpi. Deathstike zamyśla się, zauważając że być może dla niego śmierć będzie aktem łaski i wyzwoleniem od mąk. Wściekły Pierce przypomina jej, iż Reavers stali się cyborgami wyłacznie po to, aby uwolnić świat od mutantów, nie mogą więc się nimi przejmować. Troską Deathstrike jest jedynie Wolverine, a grupa zwleka z atakiem jedynie dlatego, iż nie ma go w miasteczku. Gdy powróci zaatakują, obiecuje Pierce całując Japonkę.


Havok budzi się we własnym łóżku i znajduje kartkę, informujacą o telefonie Lorny. Komputery są niezniszczone, więc Psylocke nie dowierza zapewnieniom Alexa, iż je zniszczył. Uznaje to za majaki, lecz Havoka niepokoi maszyneria której nie rozumie. Postanawia wreszcie ją rozebrać, chcąc odkryć jaki sprzęt właściwie przejęli X-Men od Reavers i co uczyniła z nim Madelyne. Na razie będzie to musiało jednak poczekać, bowiem komputer lokalizuje miejsce rozmowy telefonicznej - niewielki port Punta Arenas na południu Chile. Havok rzuca się na ratunek, lecz Betsy stopuje go, przypominając, iż jeśli mają gdzieś wyruszyć, to tylko razem. Teraz bardziej niż kiedykolwiek muszą być zespołem. Wkrótce Gateway otwiera bramę teleportacyjną. Psylocke dokonuje psychoskanu, nie wierzy bowiem iż komputery naprawiły się same. Podobnie Gateway, którego twarz wyraża zaniepokojenie, a Havok zauważa, że aborygen troszczy się o nich niczym Xavier.


Punta Arenas, na Ziemi Ognistej. Polaris odzyskuje przytomność w knajpie portowej... w samą porę by zobaczyć jak bar atakują uzbrojeni w dzidy jeźdźcy, dosiadający przedpotopowych stworów. Najwyraźniej przybyli po nią, a wszystko wskazuje na to, iż wprost z Savage Land. Lorna nie może skoncentrować się wystarczająco, aby użyć swej mocy, rzuca się więc do ucieczki. Jeźdźcy podążają jej śladem, by szybko ją dopaść. Inna grupa atakujących wypada wprost na wychodzących z portalu X-Men. Jeden z nich pada pod ciosem Colossusa, a innego atakuje Havok. Ku przerażeniu Psylocke, Alex grozi schwytanemu jeńcowi, że nie zawaha się go spopielić, stracił bowiem już wszelkie skrupuły. Wówczas X-Men zostają oślepieni mocą kobiety zwanej Whiteout, wraz z którą przybywa ich stary wróg - Barbarus. Natychmiast mocnym ciosem wyrzuca z pola walki ślepego Colossusa. Żabopodobny Amphibius porywa Psylocke, a Gaza powala Dazzler. Psylocke telepatycznie wskazuje Alison kierunek strzału, który dosięga Amphibiusa i Gazę. Chwilę później w ten sam sposób Colossus trafia Barbarusa oddając mu z nawiązką ciosy. Dawno zapomniani wrogowie zostają pokonani. Pozostaje pytanie, czego chcieli?


Na rynku miasta jeżdźcy spędzili mieszkańców miasta. Czeka tam władczyni Savage Land, Zaladane, mająca u swego boku schwytaną Lornę. Zaladane oznajmia mieszkańcom, iż spotka ich kara, za to, że z tego portu wypłynął tankowiec, który rozbijając się zatruł wody Antarktyki. Wówczas przybywają Colossus, Dazzler i Psylocke, oznajmiając iż wymienią mieszkańców miasta w zamian za schwytanych napastników. Zaladane zastanawia się czemu X-Men nie zaatakowali, jak czynią to zazwyczaj. Chcąc zyskać na czasie zgadza się na wymianę. Nad rynkiem pojawiają się latające pojazdy, dzieło High Evolutionary'ego, którego asystentką byla Zaladane [X-Men Annual #12]. Kobieta zamierza się wycofać ze swoimi siłami, co obserwuje przebrany za jednego z jeźdźców Havok. Dociera do niego, iż Zaladane zamierza zabrać ze sobą Polaris, którą nazywa swą siostrą!

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #249

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.