Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #371

Uncanny X-Men #371

Uncanny X-Men #371

"Rage against the Machine" - part 1: "Crossed Wires"

Postacie
Cytat

Colossus: "For such a remote island, this place suddenly appears to be quite popular"

Streszczenie

Statek X-Men został odrzucony od Ziemi. Czas mija, a Xavier jest pogrążony w dziwnej wizji. Orientuje się, iż ktoś podsuwa mu obrazy martwych X-Men, jego zawodności, przypomina mu i nie zdołał ocalić Ilyany, Thunderbirda a ostatnio nie był w stanie uratować Skrulli. Ktoś usiłuje złamać jego umysł... Xavie otwiera oczy z krzykiem. Na szczęście był to tylko sen, a on wraz z X-Men znajduje się na statku kosmicznym. Kitty informuje, że gdy zostali trafieni statek umieścił ich w stazie. Od tego dnia minęło 8 dni, a oni z powrotem znaleźli się na orbicie Ziemi. Xavier zastanawia się, czy nie wydarzyło się coś więcej, lecz Logan zwraca mu uwagę iż jest zmęczony jak wszyscy i powinni wreszcie wylądować na Ziemi.


Na powierzchni planety Machine Man ucieka przed agentami SHIELD. Zostaje trafiony i sparaliżowany impulsem elektromagentycznym. SHIELD zabiera korpus androida, bowiem zamierza wykorzystać go w projekcie Deathlok.


Statek zmierza ku powierzchni Ziemi, a Xavier zdradza Storm iż po konfrontacji z Galactusem czuje się wyczerpany. Colossus rozmawia z Marrow, która oswaja się ze swym nowym wyglądem, zaś na oboje spogląda milcząc Lebau. Kitty informuje, iż weszli na orbitę Ziemi i sugeruje aby z uwagi na wielkość statku, który nie zmieści się w rezydencji lądowali na wyspie Muir, co pozostanie niezauważone. Tymbardziej, iż Moira jest nieobecna, więc nie spowodują zamieszania. Shadowcat kontaktuje się z rezydencją, w której znajduje się odchodząca od zmysłów Rogue, czująca ulgę na wieść o tym, iż Remy żyje. Kitty informuje ją, iż wkrótce przybędą ze Szkocji.


Na lotniskowcu SHIELD trwa rozbieranie na części Machine Mana. Naukowcy stwierdzają, iż Deathlokowi brakuje mózgu wyposażonego w legendarny instynkt.


Statek ląduje w dawnej bazie Excalibur, a Xavier spoglądając na jego uszkodzenia zastanawia się jakim cudem udało im się przeżyć. Gdy Kitty cieszy się nadzieją na spotkanie z przyjaciółmi, Xavier staje się niespotykanie bardzo szorstki i oznajmia iż muszą wracać do domu. Storm przekonuje go, iż powinni chwilę odpocząć, a Logan sugeruje pozostałym iż Xavier najwyraźniej jest wyczerpany.


Na pokładzie lotniskowca Nick Fury wścieka się, iż ekperyment przeprowadzono bez jego upoważnienia i pod jego nieobecność. Polecenia wydał Major Sole, który oznajmia iż po ostatnim zagrożeniu spowodowanym przez Magneto, SHIELD musi być gotowa do walki z mutantami. Stąd decyzja o reaktywacji projektu Deathlok. Skanery wykryły ponadto technowirusowy byt zmierzający na wyspę Muir, a Sole posłał tam już swe ekipy.


Kurt, Piotr i Kitty pozostali na wyspie Muir i zastanawiają się, czemu Profesor stał się taki ostry. Pozostali X-Men powracają do domu, a Gambit przeprasza Marrow za to, iż zranił ją, po czym lecząc zmienił jej wygląd. Ta jednak dziękuje mu, bowiem nowy bardziej jej się podoba. Trójka mutantów na wyspie Muir widzi, iż wewnątrz latarni porozłączano całe oprogramowanie komputerowe, co sugeruje obecność Douglocka na wyspie. Nagle dobiega ich strzał broni sonicznej, który Kitty rozpoznaje po dźwięku jako standartowe wyposażenie SHIELD. Gdy docierają na miejsce ziemia znajdują ziemię pokrytą metalicznym pyłem, powstałym wskutek techno-wirusowej konwersji Doglocka. Nieopodal SHIELD atakują wynurzające się spod ziemi macki i przeobrazony Doglock.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #371

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.