Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #389

Uncanny X-Men #389

Uncanny X-Men #389

"The Good Sheperd"

Postacie
Cytat

Wolverine: "This figures they're us!"
Rogue: "Destiny wrote this diary decades ago, how could she have known?"

Streszczenie

Xavier słucha wiadomości, dowiadując się ,że dzięki odkryciom Moiry Mc Taggert świat stał się bliższy znalezieniu lekarstwa na wirus spuścizny, w Teksasie relegowana ze szkoły mutantka zabiła swą rodzinę, zaś po zabójstwie Kelly'ego senat domaga się powołania komisji do spraw mutantów. Jego marzenie wydaje się jeszcze bardziej odległe. Rozmyśla o Rogue która utraciła kontrolę nad swymi mocami, Cecilii usiłującej pozbyć się narkotyku ze swego organizmu i rannej Mystique. Moira i Kelly byli dobrymi ludźmi, a wraz z ich śmiercią przyszłość stała się bardziej mroczna. Wspomina ich pogrzeby. Salwę honorową nad trumną Kelly'ego wystrzeloną przez marines oraz jakże odmienny pogrzeb w Szkocji, na którym mszę odprawił Nightcrawler a Szkoci zagrali na dudach. Charles wspomina jak poznał Moirę Kinross na studiach w Oxfordzie i oboje rozmawiali o genetyce. Na horyzoncie pojawił się młody żołnierz Joe Mc Taggert, który nie znosił Charlesa, jemu jednak to nie przeszkadzało. Przeszkadzało Joemu, który uważał go za swojego rywala. Ze wszechmiar starał się go pozbyć. Podczas zabawy a pubie powiedział wprost Charlesowi aby odszedł i demonstracyjnie pocałował Moirę. Charles opuścił lokal, biorąc kluczyki do motoru Moiry i pojechał do pobliskiego lokalu, gdzie mógł pomyśleć nad swym życiem. Wóczas telepatycznie wyczuł zagrożenie. Popędził na motorze drogą, na której znalazł rozbity motor Mc Taggerta, oraz jego i Moirę. Gdy wyciągnął ją w deszczu spod drzewa zaczęli się całować. Jeszcze tego samego dnia Moira powiedziała w szpitalu Joemu , że to koniec. Xavier był zbyt dumny, by traktować go jako zagrożenie.


Z pomieszczenia kontrolnego Psylocke i Thunderbird widzą iż znajdująca się wewnątrz z Nightcrawlerem Cec straciła wyraźnie kontrolę nad swym polem. Kurt teleportuje się na zewnątrz, a szyba pomieszczenia pęka. Pole Cec wydostało się spod kontroli. Psylocke powstrzymuje jej telekinezą i informuje Xaviera o tym co zaszło, ten jednak stwierdza że Cec poradzi sobie sama, bowiem cały czas ją monitoruje. Wspomina dzień, gdy po raz pierwszy spotkał Cecilię, która zwróciła się do niego o pomoc. Odmówiła jednak dołączenia do X-Men, woląc wieść normalne życie. Cofa się w czasie do dnia, w którym wyruszył na wojnę, zapewne aby nie byc gorszy niż Joe Mac Taggert. Dostał wówczas list od Moiry, która zwróciła mu pierścionek zaręczynowy, mówiąc ,że nie może go poślubić i prosząc aby jej nie szukał. Xavier toczył wojnę dalej.


Rogue i Logan stają u wejścia do pokoju Shadowcat, a jak stwierdza Wolvie nigdy nie przypuszczał, że to Kitty będzie tą, która zaginie w akcji. Spoglądają na stojące w jej pokoju zdjęcia jej przyjaciół, orientując się że wszyscy nie żyją - Rachel, Doug, Ilyana. Obiecują sobie ,że ją odnajdą, a następnie biorą z blatu biurka książkę, którą Kitty pozostawiła prosząc aby się nią zaopiekowali gdyby nie powróciła. Jest to jeden z tomów dzienników Destiny. Gdy go otwierają widzą narysowanych siebie, spoglądających w pokoju Kitty na tom dziennika i są mocno wstrząśnięci. Kolejnym rysunkiem jest obraz Gambita wkradającego się do rządowego szpitala. Zamierza zabić Mystique, lecz powstrzymuje go Storm. Mówi że Raven nie zasługuje na to. Mystique śmiejąc się oznajmia, iż wszystko zostało już zapisane, dlatego też dopilnowała aby Xavier otrzymał wszystkie tomy dzienników Destiny i mógł odegrać Cassandrę, gdy nadejdzie czas. W dziennikach zapisano wszystko kodem o nadchodzącym zagrożeniu. Storm słucha pytając czemu miałaby jej wierzyć, a wówczas Raven radzi po powrocie do domu zapytać Rogue i Logana, którzy właśnie zatrzaskują książkę po przeczytaniu iż dialog ten zmieni los X-Men. Rezydencja się trzęsie wskutek uderzeń pola Cecilii. Xavier wjeżdża do sali ćwiczeń i zostaje zrzucony z wózka. Cec każe mu się wynosić, on jednak stara się ją uspokoić. Pozostali X-Men starają się odwrócić uwagę Cec, zaś Xavierowi udaje się wreszcie ją uciszyć swymi słowami. Wbrew temu co się wydarzyło, marzenie trwa.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #389

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.