Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #246

Uncanny X-Men #246

Uncanny X-Men #246

"Day of other lights!"

Postacie
Cytat

Master Mold: "Primary programming mandates the extermination of mutant-kind especially the core entities codifax-idented The Twelve"

Streszczenie

Alison Blaire zagląda w głąb Siege Perilous, widząc w kamieniu los jaki mógł się jej przytrafić. Prawniczka, super bohater, matka, bezdomna... Siege daje niepowtarzalną szansę po przejściu i poddaniu się osądzeniu przez wyższe siły, rozpoczęcia swego zycia na nowo, bez pamięci o przeszłości. Lecz jeszcze nie teraz myśli Alison, a wówczas widzi jak wszystkie jej możliwe postacie spotyka straszna śmierć. Mutantka krzyczy pragnąc odrzuciś od siebie Siege, a wówczas wydobywa się zeń kostucha i zbliża się coraz bardziej, mówiąc o nadchodzącej śmierci... Nagle Alison znajduje się sama w ciemności i dopiero po chwili strachu udaje się jej wygenerowac okruch światła. Wszystko wydaje się być złym snem... gdyby nie to, że ręka Dazzler krwawi.


W Nowym Jorku kryjówka gangsterów zostaje zaatakowana przez Nimroda, który bezlitośnie eliminuje usiłujących go zabić przeciwników. Robot zabiera zdobyte pieniądze, pragnąc użyć ich w celu naprawienia szkód jakie wyrządzili sprzedający narkotyki. Nimrod pilnuje obecnie przestrzegania prawa świata przeszłości, w której się znalazł.


W Australii Logan opuszcza bazę, informując Storm że ma coś do załatwienia. Ororo przygląda się jak usiłuje użelowac sobie włosy, czego nauczył się od Havoka; ogląda także zdjęcie Amiko. Przypomina Loganowi o powinności bycia X-Manem, na co ten tłumaczy jej czym jest giri i honor wojownika. Zapytany kiedy powróci, wysuwa pazury odpowiadając: kiedy załatwię sprawę.


W Waszyngtonie Carol Danvers w ciele Rogue staje przed pomnikiem ofiar wojny wietnamskiej, gdzie poległ jej brat. Kładzie tam ich wspólne zdjęcie, mówiąc że nikt z leżących tutaj nie powinien był zginąć.


W Australii Colossus i Havok ćwiczą, a na ich prośbę Longshot obrzuca ich swymi ostrzami. Plazma Havoka omal nie robi mu krzywdy, lecz pozbawieni sali ćwiczeń mutanci muszą używać ostrej amunicji. Po chwili do ćwiczeń dołącza Dazzler, pokazując doskonałą celność swych laserów.


W Nowym Jorku do siedziby Hellfire Club przybywa Sharon Kelly. Jej mąż - Robert - spotyka się tu właśnie z Sebastianem Shawem, a ona postanowiła zrobić mu niespodziankę. Właściciel Shaw Industries przekonuje senatora do swojego nowego pomysłu - Sentinela mogącego uczyć się na własnych błędach, zdolnego przystosowywać się do walki z każdym nowo napotkanym mutantem. Kelly jest nastawiony sceptycznie, uważając że rząd USA nie może pozwolić obecnie na finansowanie projektu. Nie podoba mu się zwłaszcza pomysł samonaprawiającego się robota, którego nie da się zniszczyć. Zapytuje Shawa w jaki sposób możnaby go powstrzymać, jeśli utraci się nad nim kontrolę? Pojawia się Sharon, przebrana w strój kelnerki Hellfire Club, zaskakując Kelly'ego. Śmieje się głośno ucieszona, że udało się zrobić jej psikusa swemu mężowi.


Niedaleko Carol Danvers spaceruje wśród okolic gdzie się wychowała, poszukując dawnych przyjaciół spotyka Psylocke, wysłaną przez Storm. Obie idą na kawę, a Betsy stara się przekonać Carol, aby przestała przejmowac kontrolę nad Rogue. Kilka ulic dalej Jamie Rodriguez pracując na budowie znajduje fragment jakiegoś urządzenia. W chwili gdy je podnosi znajdujący się w nim Nimrod zaczyna szaleć, bowiem następuje inwazja na jego oprogramowanie której nie może odeprzeć. Dochodzi do wybuchu... Gdy pył opada w miejscu gdzie znajdował się Jamie stoi amalagamat Nimroda i Master Molda. Zamieszanie słyszą spacerujące nieopodal Betsy i Carol. Master Mold asymiluje tymczasem metalowe przedmioty z otoczenia odbudowując swoje ciało. Jego program przewiduje eksterminację całej ludzkości, jako że była genetycznie przodkiem mutantów, a także tajemniczej Dwunastki najważniejszych homo superior na świecie, o której usłyszał niegdyś od niego Scott Summers [X-Factor #14]. Z powietrza spada nań Carol Danvers, wiedząc że jest niewidoczna dla czujników robota. Ten niespodziewanie odbija ją jak piłkę, wprost w przejeżdżającą nieopodal limuzynę Kellych. We wraku kontrolę odzyskuje Rogue, akurat na czas aby pomóc Kellym wydostac się z samochodu. Sharon wraca jednak do niej i wówczas pojawia się Master Mold. Ma problemy z namierzeniem Rogue, co interpretuje jako nieukończoną integrację z Nimrodem, strzela więc do odbiegającej Sharon Kelly. Kobieta upada u stóp swego męża, a Master Mold bierze na cel Rogue.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #246

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.