Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #315

Uncanny X-Men #315

Uncanny X-Men #315

"Peers"

Postacie
Cytat

Neophyte: "Thank you Amelia for saving what little life I have left"
Voight: "It was nothing"

Streszczenie

Na Avalonie Colossus staje przed uwięzionym neofitą, który został schwytany przez Acolytes i sądzony będzie za zdradę jakiej dopuścił się wobec nich we Francji [Uncanny X-Men #300]. Piotr oznajmia, iż będzie jego obrońcą, bowiem wierzy iż ludziom należy się druga szansa. Nie zamierza pozwolić, aby skazano go na śmierć, gdyż wątpi aby tak uczynił Magneto. Chłopak oznajmia, iż jego wina jest oczywista, bowiem jego pomoc umożliwiła X-Men pokonanie Acolytes. Pyta czy Piotr przypadkiem nie zamierza w ten sposób jednocześnie osądzić sam siebie, za zdradę jakiej dopuścił się wobec X-Men. Wydaje się to prawdopodobne Voight, która pojawia się oznajmiając iż czas przygotowań do obronu właśnie minął. Colossus protestuje, gdyż dopiero co spotkał się z neofitą, lecz chłopak chce stanąć już przed sądem, pragnąć aby wszystko skończyło się jak najszybciej.


W Sali Tronowej Avalonu Exodus przemawia nieopodal siedzącego na tronie ciała Magneto. Pyta czemu Acolytes wciąż w niego wątpią, skoro jest wiernym wyznawcą myśli Magneto i jako jedyny ma prawo spoglądać w jego oblicze. Jest głosem Magnusa. Monolog przerywa pojawienie się Scanner, która informuje iż wszystko jest przygotowane na proces. Exodus dostrzega, iż mutantka odważyła się spojrzeć w oblicze Magneto i jest wyraźnie wstrząśnięta widoczną na nim pustką, więc poraża ją swą mocą. Przypomina, iż jedynie on może widzieć Magneto. Scanner jest niczym. Dziewczyna błaga o życie, a Exodus decyduje się je darować tym razem. Zastanawia się jak Magneto mógł znosić bez sprzeciwu takie objawy nieposłuszeństwa.


Colossus kłóci się z Voight, która będzie oskarżycielką na procesie neofity. Nie ma jednak dla niej żadnego znaczenia fakt, iż obrona nie miała czasu. Uważa że wyrok już zapadł. Piotr zapytuje czy z kolei Voight przyjęła swą rolę, aby zemścić się za swój nieudany związek z Xavierem. Ta oznajmia, iż czyni to, o co poprosił ją działający w imieniu Magneto Exodus. Exodus i świadkowie oskarżenia już oczekują, zaś na ich widok neofita klęka oznajmiając iż bierze na siebie całą winę. Exodus oznajmia, iż nie obchodzi go co sądzi chłopak, bowiem zostanie osądzony. Scanner sądzi, że to niepotrzebne, bowiem na przykładzie Senyaki Magnus pokazał jak wymierzać sprawiedliwość [Uncanny X-Men #304]. Voight w swej przemowie żąda aby neofita utracił wszystko co posiada włącznie z życiem. Otrzymał bowiem od Acolytes szansę i nie wykorzystał jej, zdradzając ich. Colossus w swej przemowie przywołuje Magneto, największego z wrogów X-Men i najpotężniejszego z sojuszników, który tak samo jak neofita nie mógłby patrzeć na torturowanie Moiry Mc Taggert i działania Corteza. Na żądanie Voight Milan ukazuje sposób w jaki Acolytes zwerbowali neofitę i przez miesiące dawali mu dom i opiekę, ucząc go drogi Magneto. Myśleli, że jest jednym z nich, podczas gdy on knuł zdradę. Neofita protestuje, mówiąc iż odkrył iż ich ścieżka wypełniona jest nienawiścią, gdy stanął w obliczu alternatywy na widok nieludzkiego traktowania Moiry. Alternatywą tą było marzenie człowieka imieniem Charles Xavier. Słysząc to Unuscione atakuje chłopaka swym egzoszkieletem zamierzając zabić za bluźnierstwa jakie wygłasza. Colossus interweniuje, a bracia Kleinstock rzucają się na niego. Voight wyrywa neofitę z rąk Unuscione, a bójkę przerywa Exodus. Oznajmia, że usłyszał już wszystko, a teraz uda się przed oblicze Magneto po werdykt. Gdy się oddala dla Acolytes jest już jasne jaki wyrok zapadnie za chwilę. Chłopak pyta czemu Colossus przeciwstawił się Acolytes. Piotr i Amelia spoglądają na siebie stwierdzając, że być może droga postępowania leży pośrodku wizji Magneto i Xaviera.


Exodus powraca i oznajmiając, iż wyrok zapadał wyciąga rękę płonącą energią skazując neofitę na... Piotr przerywa mu w pół zdania mówiąc iż Magneto uszanowałby wybór chłopca, bowiem odrzucił on ślepe podążanie za wizją na rzecz wolnego myślenia. Exodus spoglądając na Piotra kontynuuje, mówiąc że skazał chłopaka na powrót na ziemię i tam go odsyła, na zawsze skazując na wygnanie z Avalonu.


Exodus powraca do sali tronowej, wiedząc iż Piotr wygrywając sprawę skazał się na samotność pośród Acolytes. Spogląda w twarz Magneto, który zaczyna się uśmiechać, zupełnie jakby jego umysł powracał...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #315

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.