Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #321

Uncanny X-Men #321

Uncanny X-Men #321

"Auld Lang Syne"

Postacie
Cytat

Xavier: "Are you amused?"
Eric: "Only at the thought of anyone calling you 'professor'"

Streszczenie

[jakieś 20 lat temu]

Haifa, Izrael. W jednym z nadmorskich barów Charles Xavier i Eric Lehnsherr po raz pierwszy konfrontują swoje poglądy dotyczące koegzystencji zwykłych ludzi i mutantów. Xavier jest pełen wiary, że społeczeństwo będzie w stanie zaakceptować homo superior i pokojowo z nimi współżyć. Według Magnusa jest to absolutnie niemożliwe. Ludzie nie potrafią koegzystować sami z sobą, a co dopiero z nowym gatunkiem. W barze dobiega właśnie końca fletowy koncert dawany przez beznogiego żołnierza weterana. Zebrani ludzie ostatecznie wyśmiewają mężczyznę, a jeden z nich wylewa na niego piwo. Nie mogący na to patrzeć Xavier decyduje się, wbrew sprzeciwom Erica, nauczyć kultury grubego piwosza. Popisując się swoją znajomością ludzkiego układu nerwowego jednym ruchem rzuca na kolana mężczyznę. Na pomoc grubasowi ruszają jego znajomi. Charles też nie jest w tej walce sam, do walki ramię w ramię staje Magnus. Dwójka przyjaciół rozprawia się z praktycznie całym barem dając pokaz umiejętności walki wręcz.


[teraźniejszość]

Na pustyni Negev kończone są przygotowania do skoku Cable'a w czasie, którego celem jest przypomnienie uwięzionym w przeszłości X-Men celu ich misji. Nathana wraz z Xavierem i Jean umieszczono w skomplikowanej machinie Shi'Ar. Podczas gdy Phoenix, przy użyciu telekinezy, zadba o utrzymanie ciała Nate'a w całości, Xavier telepatycznie uaktywni jego ukryte zdolności podróżowania w czasie. Po zakończeniu przygotowań maszyna zostaje uruchomiona, co powoduje wystrzał w niebo wielkiego promienia.


[przeszłość]

Wciąż cierpiący na amnezję Iceman i Bishop pracują nad rozładunkiem statków w jednym z izraelskich portów. W przerwie na lunch dwójka mutantów udaje się do magazynu, w którym Psylocke próbuje telepatycznie z umysłu Storm wyciągnąć odpowiedzi na nurtujące ich pytania - co robią zdala od domu, i najważniejsze - kim są? Brak postępów w dochodzeniu prawdy zaczyna być coraz bardziej irytujący, dochodzi do kłótni Bishopa i Psylocke, którą od razu ucina Ororo.


Wieczorem na statku, Xavier i Eric rozmawiają o związku tego pierwszego z jego pacjentką. Lehnsherr radzi przyjacielowi, aby zapomniał o etyce lekarskiej. Twierdzi, że życie jest krótkie i Charles byłby głupcem gdyby nie spróbował wykorzystać swojej szansy na szczęście, którą jest związek z Gabrielle. Magnus wspomina też o dziwnym młodzieńcu, który pozostaje pod ich opieką już dobrych parę tygodni a nadal praktycznie nic o nim nie wiedzą. Nic poza tym, że jest mutantem. Obaj mężczyźni decydują się udać prosto do szpitala zaraz po zejściu na ląd.


Siedzącą w szpitalnym ogrodzie Gabrielle dostrzega z daleka Legion. Chłopak, któremu wydaje się, że kobieta jest jego matką, podchodzi do niej lecz gdy ta go zauważa młodzienie zmienia swój wygląd... i podszywa się pod swego ojca. Rzekomy Xavier rozmawia z kobietą w dziwny sposób, co wzbudza jej czujność. Oszust, mimo sprzeciwów Gabrielle, obejmuje ją, całuje... i rozkazuje by tej nocy nie nazywała go 'Charles'.


Schodzący ze statku Magnus pyta przyjaciela o jego plany na przyszłość. Xavier zdradza, że chętnie zostałby nauczycielem. Perspektywa nazywania Charlesa przez kogokolwiek "profesorem" szczerze rozbawia Lehnsherra, a i dla samego Xaviera wydaje się to być trochę "ciężkostrawna". Nagle telepata wyczuwa coś przerażającego i pędzi do Gabrielle.


Pracującego akurat Bishopa z zamyślenia wyrywa pojawienie się tuż za nim dziwnego promienia. Chwilę później 'wyskakuje' z niego Cable. Nate zostaje zamrożony w powietrzu przez Icemana, który wraz ze Storm i Psylocke przybiega, aby "uratować" czarnoskórego przyjaciela. Mutanci myślą, że dziwny człowiek, który pojawił się chwilę wcześniej jest ich wrogiem. Nathanowi udaje się wydostać z lodu i dotykając przekazuje otoczonemu przez różowy promień Bishopowi swoje myśli. Telepatycznie mówi mu, że cała czwórka należy do X-Men i są akurat w trakcie misji - muszą powstrzymać Legiona, którego działania mogą spowodować zagładę. Promień otacza również pozostałych mutantów, a chwilę później Cable znika.


W szpitalu Xavier i Magnus znajdują Gabrielle. Kobieta leży na ziemi ledwo przytomna i z rozdartym ubraniem. Za nimi pojawia się Legion, który twierdzi, że Lehnsherr stanie się w przyszłości największym złoczyńcą jakiego nosiła Ziemia. Chłopak przez zabicie Magnusa zamierza nie dopuścić do narodzenia się Magneto...

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #321

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.