Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #215

Uncanny X-Men #215

Uncanny X-Men #215

"Old Soldiers"

Postacie
Cytat

Storm: "Is Wolverine here? And if he is do I dare to trust him?"

Streszczenie

Przebywająca w szpitalu Madelyne ma koszmar, w kórym przypominają się jej ostatnie wydarzenia. Rozbiła samolot, który pilotowała a po przebudzeniu się w karetce dotarło do niej, iż nigdzie nie ma jej syna. Wyskoczyła z jadącej karetki, jednak sanitariusze okazali się członkami Marauders, którzy ją postrzelili.


Tymczasem w szkole trwa ładowanie Blackibirda, bowiem Strom odsyła rannych Nightcrawlera, Colossusa i Shadowcat na wyspę Muir. Ororo nie ma innego wyjścia, po ostatnich wydarzeniach obawia się bowiem ataku Marauders. Blackbirdem polecą również Rogue, Psylocke i Dazzler aby ochronić zespół, oraz tajemniczy przybysz któy niedawno zawitał do rezydencji, Longshot [Uncanny X-Men Annual #10]. Storm zdaje sobie sprawę, iż nie ufa Dazzler, podobnie jak zastanawia się nad tym czy zaufać pozostałym. Widać, że myśli o przyszłości zespołu, a także snuje plany, które zamierza przemyśleć pod nieobecność pozostałych. Po odlocie Blackbirda odnajduje Logana, który po ataku na Ororo [poprzedni numer] nie dowierza już swym zmysłom. Storm jednak ufa mu całkowicie i chce aby pojechał z nią do miasta coś sprawdzić.


Tymczasem w szpitalu ku zdziwieniu lekarzy Madelyne budzi się z długiej śpiączki.


Logan i Ororo rozmawiają w samochodzie o ostatnich wydarzeniach. Wolvie wyznaje, iż obawia się iż utracił swój instynkt. Po chwili docierają na miejsce i stają w ruinach domu Sary Grey, który wyleciał niedawno w powietrze. Storm zastanawia się co spowodowało ten atak bombowy: działalność na rzecz mutantów Sary, czy też fakt iż była siostrą zmarłej Jean Grey. Ororo obawia się, że bliscy X-Men są w niebezpieczeńśtwie. Myśli o Forge'u, w kórym zaczęła się zakochiwać, a potem odkryła iż to on odebrał jej moc [Uncanny X-Men #185]. Logan badający ślady wyczuwa, iż Sary nie było w domu podczas eksplozji. Odkrywa, iż szczęścia nie miał kto inny; Cyclops. Niespodziewanie wpada w szał, bowiem czuje iż była tu osoba która zginęła dawno temu, Jean Grey. Pewien, iż zmysły znowu go zawodzą ogłusza Storm pragnącą go uspokoić i ucieka z miejsca wypadku. Nie ma bowiem pojęcia, iż Marvel Girl żyje i wraz ze Scottem była tu poprzednio [X-Factor #12].


W Blackbirdzie lecącym ponad Atlantykiem Longshot usiłuje dotknąć Kitty, a ta ostatecznie się rozwiewa, zaś Rogue obawia się iż może to oznaczać iż dziewczyna nie żyje.


Tymczasem Storm budzi się w jakiejś piwnicy, a przy pomocy wytrycha uwalnia się z łańcuchów, w które ją zakuto. Penetrując otoczenie znajduje jeszcze jedną kobietę przykutą do ściany, a na górze w domu znajduje różne trofea łowieckie. Wkótce pojawia się trójka starych mutantów, rozmawiająca o nadchodzącym polowaniu. Storm zostaje zaskoczona przez jednego z nich, jednak go pokonuje. Niestety dwaj pozostali, a zwłaszcza niesamowicie szybki Supersabre, łapią ją. Pozostali to Crimson Commando i Stonewall. Okazuje się, iż są byłymi żołnierzami, którzy postanowili wziąć we włąsne ręce wymierzanie sprawiedliwości. Uwięziona dziewczyna to Priscilla Morrison, której dzięki pieniądzom udało wywinąć się z rąk sądu w sprawie narkotyków. Storm wzięli za złodziejkę, buszującą w ruinach domu. Ororo wiedząc, iż teraz nie wypuszczą jej ponieważ wie za dużo, nie mając wyjścia musi wziąść udział w grze trójki. Wraz z Priscillą odchodzi do lasu, gdzie mutanci zamierzają zapolować na kobiety. Ororo zdaje sobie sprawę, że musi pomóc Priscilli i co gorsza Wolverine raczej nie przyjdzie jej z odsieczą...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #215

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.