Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #355

Uncanny X-Men #355

Uncanny X-Men #355

"North & South"

Postacie
Cytat

Sauron: "I'm bleeding"
Wolverine: "And I'm crying"

Streszczenie

Na automatyczną sekretarkę w rezydencji nagrywają się Nightcrawler, Margaret Stone informująca iż przyśle do szkoły wizytatorkę oraz kilkarotnie Scott, pragnący koniecznie z kimś porozmawiać o czymś ważnym. Nikt nie podnosi słuchawki. W tymczasie Wolverine wiezie swym motorem związanego łańcuchem Saurona aby oddać go władzom. Lykos usiłuje dyskutować i wiercić się, lecz uspokaja go ostrzegawczy głos Logana. Obaj zostają przewróceni, przez przelatujący tuż nad nimi nisko z dużą prędkością samolot, szykujący się do lądowania.


Rogue znalazła się w Instytucie Studiów Genetycznych, z którego naukowcy twierdzą iż potrafią wyleczyć chorobę jaką jest mutacja. Rogue mówi, iż przyszła zasięgnąć informacji, a gdy słyszy zapewnienia iż Instytut nie jest w żadnej sposób związany z rządem, oraz iż siostra naukowca została w ten sposób wyleczona, decyduje się zostawić próbkę własnego DNA celem przygotowania kuracji.


Lykos dalej dyskutuje z Loganem, przypominając mu iż niegdyś omal się nie zaprzyjaźnili, lecz Wolvie ucisza go bowiem drogę zastępują im Alpha Flight, którzy wysiedli właśnie z samolotu. Vindicator oznajmia, iż decyzją kanadyjskiego rządu Weapon X ma poddać się ekstradycji, lub zostanie do tego zmuszony siłą. Logan obwąchuje Guardiana, pozostawiając jego słowa bez komentarza. Heather Hudson prosi aby się poddał, bowiem Departament H dysponuje nagraniami ukazującymi zabóstwo Maddisona Jeffriesa dokonane przez Logana. Wolverine stwierdza krótko, iż nie powinni wierzyć w to co widzą, po czym krótko wita znanych mu członków Alpha Flight, następnie straszy nowych rekrutów pokazaniem swych pazurów. Odsuwa Hudsona na bok, mówiąc iż starczy już tych uprzejmości, bowiem ma przesyłkę do doręczenia. Wsiada na motor zamierzając odjechać z Sauronem w dalszą drogę.


Na Alasce Scott błaga swą żonę, aby stłumiła efekt Phoenix, bowiem płomienny ptak zapewne doskonale widoczny był w Anchorage. Jean mówi, iż sądziła że włożenie przez nią starego kostiumu zaprowadzi ich dalej, niż krzyki Scotta i jego obawy że znowu staje się wcielonym złem. Cyclops stwierdza, że po Onslaughcie obawia się o swą żonę. Jean wyjaśnia, iż nakładają mu się obrazy Phoenix, która zginęła na księżycu i Madelyne Pryor, opanowaną przez zło. Ona założyła swój kostium z innego powodu. Nosi teraz imię Phoenix, zatem kostium który założyła nie jest symbolem zepsucia, lecz ponownych narodzin kobiety którą kocha. Scott nie wydaje się przekonany.


Logan odjeżdża z Lykosem, mówiąc do Saurona iż Alpha Flight zapewne zrozumieli jego wiadomość, gdy trafia go strzał Guardiana. Wraz z Lykosem spada z motoru. Wściekły rzuca się na Maca, stwierdzając iż węch go nie myli i z Guardianem coś jest nie tak. Sauron wykorzystuje okazję i rzuca się do ucieczki, lecz zatrzymuje go Sasquatch. Tymczasem nad polem walki pojawia się Rogue, powracająca z Nowego Jorku i dostrzega Alpha Flight atakujących Wolverine'a. Logan rozprawił się właśnie z Puckiem i metalowymi rękami Flexa, a Mac i Heather atakują płomieniami. Wolverine staje koło zbiorników z benzyną, mówiąc iż nie powinni doń strzelać. Usiłuje przemówić Alpha Flight do rozsądku, lecz atakuje go Sasquatch. Gdy wściekły Logan wyciąga pazury i skacze na niego, pojawiają się ściągnięci przez Rogue na pomoc X-Men. Storm atakuje piorunem Vindicator, a Murmur wpada w panikę na widok podążających w jej stronę pasożytów Maggota. Eany i Meany mijają ją pędzac w stronę lasu. Podczas gdy Radius i Rogue walczą ze sobą, Flex nawiązuje porozumienie z Cannonballem. Żaden z nich nie pojmuje czemu obie drużyny walczą [to wie tylko scenarzysta - Kumos]. Wolvie walczy z Guardianem i Puckiem, Vindicator ze Storm, podczas gdy Sasquatch okłada Sauronem Maggota. Cannonball przekrzykuje walczących, agdy na chwilę się uspokajają, mówi iż rozmawiał z Flexem. Pyta w jaki sposób Logan mógł zabić Maddisona, skoro jak ustalił w rozmowie z Flexem, w tym czasie X-Men znajdowali się w rękach Bastiona. Obie drużyny spoglądają na siebie z głupimi minami, a Logan patrzy w las, w którym zniknął właśnie Sauron. Nie pozostało nic innego jak rozejście się obu grup.


Do Instytutu ponownie dzwoni Scott zamierzając powiedzieć X-Men, iż z Jean dzieje się coś niedobrego. Ponownie nikt nie odbiera telefonu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #355

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.