Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #325

Uncanny X-Men #325

Uncanny X-Men #325

"Generation Of Evil"

Postacie
Cytat

Beast: "I wonder if the Avengers have given away my old room yet?"

Streszczenie

Na terenie posiadłości Xaviera w Hrabstwie Westchester, w stanie Nowy Jork grupa mutantów znana jako X-Men odpoczywa od codziennych obowiązków grając w Baseball. Towarzyszą im członkowie Generation X, znajdujący się pod opieką Seana Cassidy i Emmy Frost. Chcąc zyskać przewagę nad rywalami, Jean Grey-Summers używa swych telepatycznych mocy na swym mężu, Scottcie w celu rozproszenia jego uwagi. Obie drużyny przechwalają się swoimi wysokimi umiejętnościami w grze, która jednak kończy się dość szybko i pozostawia studentów leżących na Ziemi. Beast zaczyna się zastanawiać, czy Avengers oddali już komuś jego stary pokój. Storm śmieje się z zaistniałej sytuacji, lecz Jubilee zwraca jej uwagę, że jako lider X-Men powinna raczej pomóc swym towarzyszom. Nagle pojawia się Logan, który zauważa, że kiedyś, gdy do drużyny należał jeszcze Nightcrawler i Peter Rasputin, uczniowie Xaviera mieli więcej okazji do radości. Sielankę przerywa otwarty nagle portal teleportacyjny. Mutanci już szykują się do odparcia niespodziewanego ataku, gdy pojawia się Colossus, trzymający na rękach Callisto, przywódczynię Morlocków.


Tymczasem kursujące codziennie pod ulicami Nowego Jorku metro i znajdujący się w nim ludzie obserwowani są przez członków Gene Nation, żyjących w podziemiach i odgrażających się, że tym razem intruzów spotka śmierć.


Instytut. Rosjanin wyjaśnia swym byłym towarzyszom, że po ucieczce ze stacji kosmicznej Avalon obudził się gdzieś na Antarktydzie [X-Men #44]. Jak twierdzi, Magneto zniknął, a on sam został w końcu odnaleziony przez Callisto, która jednak niewiele mu wyjawiła przed utratą przytomności. Ororo mówi, że Peter zrobił dobrze wracając do domu, lecz ten z goryczą odpowiada, że jego domem jest kraj już nieistniejący, jego rodzina już dawno nie żyje, a on sam jest tu tylko dlatego, że Callisto potrzebuje pomocy. Nagle liderka Morlocków budzi się z krzykiem. Cyclops stara się ją uspokoić, na co ona odpiera, że jej celem jest powstrzymanie kilku Morlocków - renegatów, zwących się Gene Nation. Beast kwestionuje fakt, czy można jej zaufać z powodu jej powiązań z mieszkańcami Nowojorskich tuneli. Callisto twierdzi, że X-Men nie mają wyboru. Rasputin staje w jej obronie, darząc ją całkowitym zaufaniem, jednak dla Logana słowo zdrajcy wydaje się być niewiele znaczące. Hank sugeruje zachowanie spokoju, ponieważ Rosjanin wiele ostatnio przeszedł. Scott próbuje się czegoś dowiedzieć na temat nowo zaistniałego zagrożenia. Kobieta opowiada o tym, jak Mikhail, brat Petera, wyteleportował kilku pozostałych Morlocków z tego wymiaru, sam jednak ginąc. Odszczepieńcy przystosowali się do życia pod Manhattanem w innej rzeczywistości. Potem nadeszła druga generacja, która potępiła przywódców grupy, zarzucając im słabość i nieumiejętność przywłaszczenia sobie tego, co im się należy, czyli władzy nad zwykłymi ludźmi. Jej przywódczynią jest młoda kobieta zwana Marrow, która nie cofnie się przed niczym, aby naprawić wyrządzone jej krzywdy. Jean postanawia dzięki telekinezie uaktywnić Cerebro, co być może pozwoli na zlokalizowanie bandytów i odgadnięcie ich kolejnego celu. Callisto ostrzega X-Men, aby nie chełpili się zwycięstwami w poprzednich starciach z nimi, ponieważ oni tylko testowali uczniów Xaviera, przygotowując się na rocznicę Masakry Mutantów, zbrodni, która została popełniona przez terrorystów będących sługami Mr Sinistera i której to rocznica wypada... dzisiaj, dokładnie za 40 minut. Ich zamiarem jest, aby za każdego Morlocka, który poległ tamtego dnia zginął jeden człowiek.


Gdzieś indziej w rezydencji Profesora X, Gambit poddaje się rehabilitacji, która ma mu pomóc "wylizać" się z obrażeń, jakie odniósł po pocałunku z Rogue [X-Men #41]. Rozmyśla nad tym, czy jego ukochana przypadkiem nie odkryła jego największego sekretu dzięki swym mutacyjnym mocom absorbcji. Myśli przerywa mu dzwonek telefonu, jednak gdy Remy podnosi słuchawkę, rozmówca, słysząc jego głos, nie odpowiada. Nagle LeBeau słyszy po drugiej stronie kobietę, którą kocha. Mówi ona, że razem z Icemanem jest w drodze i że potrzebowała trochę czasu na przemyślenie pewnych spraw. Remy zdaje sobie sprawę, że Rogue wie o wszystkim, zna jego sekret, i jest wściekły na siebie, że ją w to wciągnął.


Zapada noc, kiedy grupa X-Men udaje się Blackbirdem do miasta w celu powstrzymania nieuchronnie zbliżającej się rzezi. Nachodzi ich jednak niepewność, czy aby Callisto nie wpędziła ich w pułapkę. Okazuje się jednak, że mutanci są cały czas obserwowani przez Sinistera i Threnody, która informuje, że drugi samolot z Gambitem na pokładzie udaje się w kierunku Seattle. Wolverine, Storm i reszta są już w tunelach i zauważają, że w powietrzu unosi się śmierć. Logan twierdzi, że po wielu latach X-Men nadal muszą "sprzątać" po Morlockach. Pomiędzy wojownikami wywiązuje się ostra kłótnia, którą przerywa jednak odnalezienie brutalnie zamordowanego człowieka. Jest to znak pozostawiony właśnie przez członków Gene Nation, którzy obserwują intruzów i ku swemu zdziwieniu zauważają, że jest z nimi Callisto. Uczniowie Xaviera przedzierają się przez kompleks tuneli, brodząc po pas w wodzie, kiedy zostają zaatakowani przez niejakiego Hemingwaya. Logan podejmuje się wypatroszenia go, lecz kolejny terrorysta, Vessel skutecznie mu to uniemożliwia. Storm stara się wykorzystać przeciw niemu swe moce kontrolowania pogody, lecz Callisto mówi, że to tylko próba odwrócenia ich uwagi od rzezi i rozdzielenia ich. Chwilę potem zauważają wybiegającą zza rogu grupę przerażonych ludzi. Pewien mężczyzna mówi, że zostali napadnięci przez "dziewczynę z kości", która puściła ich, ponieważ "spełnili oni swe zadanie". Ku ich nieszczęściu była to pułapka, a człowiekiem tym okazał się kolejny odszczepieniec - Sack, który trafia z broni palnej prosto w Callisto. Ororo powala go jednym podmuchem wiatru, po czym dochodzi do konfrontacji pomiędzy nią a Marrow. Z pomocą towarzyszce przybywa reszta X-Men, lecz Storm postanawia sama się zająć swoją przeciwniczką. Bójka rozwija się na dobre i z bogini wychodzi dusza prawdziwej wojowniczki. Dość szybko zyskuje znaczną przewagę nad krwawiącą Sarą, lecz zostaje ofiarą ataku psionicznego innego Morlocka. Widząc to, Logan i Peter postanawiają wykonać swój słynny "fastball special", lecz Ororo sama sobie radzi z napastnikiem. Następnie poważnie rani mutantkę jedną z jej kości. Gene Nation zostaje pojmani, a Colossus i Callisto decydują się rozstać. Wolverine przekonuje Boginię Wiatrów, że to co zrobiła, zważywszy na okoliczności, było jak najbardziej słuszne i razem opuszczają tunele...

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #325

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.