Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #350

Uncanny X-Men #350

Uncanny X-Men #350

"Trial & Errors"

Postacie
Cytat

Gambit o Rogue: "Don't hurt her"
Spat: "She can't be hurt any more than you've already hurt her Lebau"

Streszczenie

Seattle. Kilka lat temu. Gambit zastanawia się co czeka go jeszcze w życiu i obraca trzymane w ręku karty, mając nadzieję iż ostatnia przepowie mu szczęśliwą przeszłość. To as pik, karta śmierci podpowiada głos za nim. To Mr Sinister, człowiek który zatrudnił go aby zebrał dla niego odpowiednich ludzi, którzy wspomogą Scalphuntera w pewnym zadaniu. Choć Lebau otrzymał już swą zapłatę od Essexa i zamierza odejść, ten proponuje mu jeszcze jedno zadanie. Wie że Remy się zgodzi, bowiem jak stwierdza każdy ma swą cenę.


Gambit wspomina te chwile na Antarktydzie, gdy Spat wiezie go skuterem ku jego przeznaczeniu, tam gdzie miała go dostarczyć. Oznajmia, iż nie rozumie czemu oddał się w jej ręce, choć wie iż ten kto ją wynajął czeka z niecierpliwością na dostarczenie Gambita. Remy mówi, iż gdy byli uwięzieni przez Nanny poczuł przez chwilę coś w swym sercu. Jakąś dobroć. Dlatego postanowił zapłacić wreszcie za swe grzechy. Wspomina, ze nie chciał tego powiedzieć Rogue, spoglądając na damę kier, którą trzyma w ręku. Spat wytrąca mu ją z ręki, mówiąc że nie bedzie miał przy sobie zadnej broni. Gambit mówi iż to jego serce, a karta upada w śnieg.


Hank konstruuje coś z resztek Nanny, a Joseph pyta gniewnie czy to wystarczy by dotrzeć do Ameryki i rozprawić się z OZT. Rogue mówi, iż w pierwszej kolejności winni ocalić Gambita.


W Nowym Jorku Warren zastanawia się co zrobic z pasożytami, które odzyskały przytomność i zmierzają w jego stronę, podczas gdy Psylocke bada telepatycznie Maggota. Jego przeszłość intryguje ją i postanawia podążyć do jej źródła. Wciąga go w swój cień, a Warren wraz z pasożytami skaczą za nią i znikają.


W ciemności Gambit pyta gdzie się znalazł. Słyszy głos, który jak mu się zdaje nalezy do Sinistera, mówiący iż tak kończą zdrajcy. Gambit zostanie osądzony, na procesie. Lebau poraża błyskawica, bowiem jak stwierdza głos ktoś jeszcze musi przybyć.


X-Men podążają w ślad za Gambitem pojazdem skonstruowanym przez Hanka. Jospeh nagle traci przytomność, wskutek zaburzeń elektromagnetycznych. X-Men wychodzą z pojazdu widząc leżącą w śniegu kartę Gambita. Wówczas ich pojazd eksloduje, a spod śniegu wynurza się dawna twierdza Magneto. Joseph w malignie wykrzykuje, iż on jest tutaj. Rogue mówi iż powinni podążać dalej.


W tej samej chwili więzień M-13 budzi się w bazie Bastiona z koszmarnego snu. Jego studenci zmieniając się przez lata pytają gdzie się podziewa, skoro powrócił jego oponent. Xavier zastanawia się co się dzieje, skoro stracił swą telepatię. Wie, iż musi się jak najszybciej wydostać ze swej celi.


Wewnątrz cytadeli Joseph czuje się dziwnie znajomo, choć twierdzi iż znalazł się w niej po raz pierwszy w życiu. X-Men spoglądają na posąg Temidy i idą dalej. Gdzieś w tym smaym budynku z cienia wynurza się Psylocke, zastanawiając się gdzie zgubiła Maggota. Spogląda na leżący przed nią kodeks Hammurabiego. Warren pojawia się w innym miejscu i widzi przed sobą szubienicę. Maggot podnosi się z podłogi, a jego pasożyty pożerają metal dzięki czemu odzyskuje siły. Gdy dostrzega Josepha, pada na kolana, mówiąc iż wreszcie go odnalazł, Magneto, który zawsze był jego przyjacielem. Wówczas Joseph zostaje powalony i pojawia się ktoś jeszcze. Ktoś, kto mówi iż Joseph jest wypaczeniem a on wyzwoli Maggota.


Powyżej Beast i Trish zostają schwytani. W czyjeś ręce wpada także Psylocke. Kolejnym schwytanym jest Warren, a tejamniczy głos stwierdza iż jako ofiara tego co się stało doskonale posłuży w tym dramacie. Rogue znajduje przykutego do ściany Gambita,który każe się jej wynosić. Prosi ją aby odeszła, bowiem zasłużył na to i żył w kłamstwie usiłując zbudować sobie nowe życie, które runęło właśnie jak domek z kart. Choć Rogue powtarza, iż go kocha, nie chce jej słuchać. Wówczas pojawia się sprawca całego zamieszania, Eric the Red. Spad ogłusza Rogue, zaś Eric poleca zabrać wszystkich na arenę, gdzie rozegra się ostatni akt dramatu.


W samolocie OZT nad Pensylwanią Cyclops cierpi wskutek zaimplantowanej przez Bastiona nano-bomby, a Phoenix prosi go aby wytrzymał jeszcze trochę do chwili gdy dotrą do rezydencji. Spoglądając na nich, Logana i Storm, Cannonball dochodzi do wniosku iż nigdy nie stanie się w pełni jednym z X-Men. Jubilation pyta go co się dzieje, lecz Sam bagatelizuje sprawę.


Robot Ferris wskazuje na Erica mówiąc iż przybył oskarżyciel Gambita. Ławą przysięgłych będą uwięzieni Maggot, Beast, Rogue, Psylocke i Trish Tilby. Bronić Lebau będzie Archangel. Nikt nie ma ochoty brać udziału w tej farsie, lecz Eric oznajmia iż nie mają wyjścia, bowiem pokojowe metody Xaviera doprowadziły do tego iż Morlokowie zginęły. Gambit pyta czyj proces właściwie się tu odbywa, jego czy X-Men. Eric każe mu milczeć, nie odpowiadając na pytanie Warrena kim jest, bowiem na pewno nie Scottem ani Shakarim, kórzy używali tego stroju. Rogue podejrzewa iż Josephem, którego brakuje. Po chwili jednak, na polecenie Erica Joseph zostaje rzucony na ziemię, bowiem jak oznajmia Eric sąd nad nim już się odbył i został uznany za nigodnego, jako że nie jest człowiekiem ani mutantem. Eric pyta czy Gambit przyznaje się do winy, a ten oznajmia iż przyznaje się od tego iż pracował dla Sinistera. X-Men są w szoku, lecz Remy oznajmia iż zostając członkiem X-Men pozostawił przeszłość za sobą. Warren podtrzymuje ot zdanie, mówiąc iż liczą się obecne czyny Gambita, lecz Eric mówi mu iż ocenia zbyt szybko. Psylocke mówi, iż poznała tę historię z umysłu Lebau. To on zebrał razem grupę, kóra dokonała masakry mutantów. Marauders. Słysząc to Warren przypomina sobie chwilę w której stracił skrzydła podczas masakry [Mutant Massacre crossover, jakby ktoś nie wiedział, do poczytania na tej samej stronie], zaś Eric oznajmia iż wina Gambita jest znacznie większa. Nakazuje Rogue pocałować ukochanego aby odkryć ją w pełni. I wówczas Rogue widzi co się stało... widzi Gambita, wprowadzającego Marauders do tuneli, który na widok tego co rozpętali usiłował ich powstrzymać. Widzi jak pokonuje go Sabretooth, a ranny Lebau ocala życie małej dziewczynce, Marrow... Eric wykrzykuje iż taka jest jego wina, na co Rogue naładowana mocą Gambita rzuca kartą w kajdany X-Men, a następnie skacze na Erica. Ten unosi ręce nakazując Ferrisowi ewakuację, a wszystko zaczyna się walić w gruzy. Psylocke krzyczy do X-Men, iż teleportuje ich w swym cieniu, lecz Rogue nie zamierza porzucić Gambita. UWalnia go z kajdan i ciska w śnieg, predz budowlą. Ten dziękuje, za to iż uwierzyła w niego, Rogue oznajmia jednak iż po prostu nie zamierzała mu pozowlić umrzeć. Remy prosi aby dała mu szansę i pozwoliła wszystko wyjaśnić w domu, lecz słyszy iż nie ma już domu. Na pewno nie z X-Men Następnie odlatuje.


Eric the Red i Ferris odlatują w swym pojeździe. Eric oznajmia, iż to dopiero początek powolnego niszczenia jego wrogów, których bez Xaviera z łatwością podzieli i skłóci. Wszystko w swoim czasie. Ściąga maskę, mówiąc iż Magneto jest już inną osobą. Eric Lensherr powrócił.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #350

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.