Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #348

Uncanny X-Men #348

Uncanny X-Men #348

"Because, I said so"

Postacie
Cytat

Joseph: "You can't keep us here forever"
Nanny: "Watch me"

Streszczenie

Joseph rozpoznaje Nanny, ktora poleca swym robotom otoczyć X-Men. Spat stwierdza, że to zlecenie kosztuje ją zbyt wiele, zaś Nanny podśpiewuje iż pan Magneto powrocił do swego domu, a ona odpowiednio go ugości. Joseph nie zamierza poddać się bez walki, lecz w tej samej chwili Gambit dostrzega iż jego naładowany energią nóż gaśnie. Najwyraźniej zdolności Nanny powiększyły się od ostatniego spotkania z X-Men i znalazła ona sposób aby zneutralizować ich moce. Zgromadzonym nie pozostaje nic innego niż poddanie się robotom Nanny.


Wszystko obserwuje ukrywająca się wśród skał Trish Tilby. Zastanawia się co ma uczynić, bowiem niegyd nie spodziewała się ujrzeć X-Men pokonanych tak łątwo, aż wreszcie decyduje się powrócić do miejsca w którym pozostawiła Hanka. Ma także nadzieję, iż po drodze uda isę jej odnaleźć Deathbird i Bishopa, których nie widziała od chwili wybuch w punkcie skokowym.


Gdzieś w bardzo odległej galaktyce... Deathbird informuje leżącego na stole operacyjnym Bishopa iż podczas przechodzenia przez punkt skokowy nastapił wybuch. X-Men zginęli, zaś Deathbird udało się teleportować bezpiecznie jedynie ich dwójkę. Pozostali nie żyją, lecz Bishop jest dzielnym wojownikiem, który pomoże jej odyskać Imperium.


Antarktyda. Gambit stwierdza, iż Nanny najwyraźniej wiele nauczyła się od ostatniego spotkania z X-Men o kórym opowiadała mu Ororo, bowiem tym razem zostali przeszukani a jemu zabrano wszystkie wytrychy. Spogląda na resztę przykutą łańcuchami do ściany tak jak i on, pocieszając Rogue iż na pewno Beast i Bishop ich ocalą. Rogue ze zmienioną twarzą wykrzykuje nagle, aby ją zostawił, bowiem Essex zapłacił mu za to co uczynił. Po chwili otrząsa się pytając co się stało, stwierdzając iż wraz z zablokowaniem jej mocy zaczynają wracać wspomnienia które zaabsorbowała podczas ich pocałunku [X-Men #41]. Pyta czy powiedziała coś dziwnego, a Remy otrząsnąwszy się ze zdziwienia zaprzecza.


Jospeh uwięziony za szklaną ścianą, żąda od Nanny aby go uwolniła, gdyż to on ją stworzył. Robot przypomina mu ułożone przez niego zasady - miejsca tego nie opusci żaden mutant, bowiem nie jest wystarczająco dorosły.


Joseph wścieka się, gdy Nanny usiłuje go karmić, więc ta unosi niegrzeczne dziecko swym metalowym ramieniem do góry, przypominając iż to ona tutaj rządzi. Mówi iż z nią będzie mu dobrze, a aby pokazać mu jak zły jest świat uruchamia ekran przed nim. Joseph widzi skrót najnowszych wiadomości: rozpoczętą Operację Zero Tolerancji, schwytanie X-Men w Kolorado, bitwę na ulicach Nowego Jorku z udziałem Marrow. Wściekły Joseph widzi, iż jest potrzebny jeszcze bardziej niż zwykle. Nanny wychodzi, z ukrycia obserwuje jednak Josepha. Ten spogląda na widoczną na ekranie twarz Moiry Mac Taggert, protestującą przeciwko działaniom Bastiona, a na jej widok jego pięść zaciska się w pragnieniu zemsty.


Archangel i Psylocke powracają z Crimson Dawn do nowojorskiego apartamentu, gdzie dowiadują się o działaniach OZT. Warren dostrzega iż w jego apartamencie miała miejsce jakaś bitwa z udziałem Icemana, bowiem wszędzie pełno jest lodu i leżą łuski po pociskach [X-Men #67]. Zwraca się do Betsy orientując się, iż gdzieś zniknęła.


Hank obseruje siedzibę Nanny, przypominając sobie swą poprzednią bytność tutaj. Zastanawia się kto zaplanował to wszystko, bowiem nie mógł to być Magneto, który jest teraz Josephem. Po za tym nawet on nie mógł sprowadzić ich tu z Shi'ar. Któż więc?


Gambit usiłuje wyciągnąć ze Spat kto ich wynajął, aby go schwytać. Ta stwierdza, iż nigdy by nie uwierzył. Rogue znowu zaczynają nękać wspomnienia, lecz pojawia isę Nanny udzielając Gambitowi poważnego ostrzeżenia, gdy usiłuje się on do niej zbliżyć. Rogue pyta Gambita, co tak strasznego z jego przeszłości wypływa teraz na wierzch jej pamięci. Remy prosi aby nie pytała. Przytula mówiąc iż skoro ma zablokowaną moc, to może być ich jedyna szansa na wspólną noc. Być może ostatnią.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #348

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.