Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #224

Uncanny X-Men #224

Uncanny X-Men #224

"The Dark Before Dawn"

Postacie
Cytat

Naze: "Me, I don't much care what happens... just so long as the game is over... I win!"

Streszczenie

Na wyniosłej górze, niedaleko doliny Yellowstone, stoi smagana porywistym wichrem Storm. Przybyła tu, aby zabić mężczyznę, którego wciąż kocha, pomimo bólu jaki jej zadał - Forge'a. Siedzący niedaleko Naze rozpala ogień, aby pomógł im przetrwać tę szaloną noc, kiedy pogoda najwyraźniej zwariowała, bowiem w lecie pada śnieg. Ororo zastanawia się, co mogło popchnąć Forge'a do rozpętania takiego szaleństwa, którym chce doprowadzić do końca świata i samego siebie. Naze wyjaśnia jednak, że Adversary przetrwa zagładę i rozpocznie cykl istnienia na nowo, dając światu nowy początek dzięki energii zaistniałej w chwili jego końca. Storm zastanawia się, kto dał Adversary'emu prawo do takiego czynu, a Naze tłumaczy jej, iż posiada ją on ponieważ istnieje ponad i wbrew wszystkiemu. Indianin i Ororo znajdują się teraz u podnóża góry, gdzie Forge odprawia swe czary. Storm będzie musiała dalej udać się sama, bowiem zaklęcia Forge'a powstrzymają Naze'a z dala. Na pożegnanie Indianin całuje Ororo w usta, pragnąc aby go zapomiętała. Storm rozpoczyna wspinaczkę, a Naze niespodziewanie zaczyna rozwiewać się niczym poranna mgła, mówiąc do siebie, iż cokolwiek się teraz wydarzy i tak wygra.


San Francisco. Trwa konferencja prasowa Valerie Cooper i Freedom Force, przybyłych tutaj by schwytać X-Men, którzy ukrywają się gdziś w mieście po bitwie z Marauders. Kobieta tłumaczy motywy przyjęcia dawnego Brotherhood of Evil Mutants na służbę rządową. Członkowie FF mają być lisami, chwytającymi inne lisy, a zwłaszcza takie, które nie chcą poddać się obowiązkowej rejestracji, obowiązującej od wprowadzenia Aktu o Rejestracji Mutantów.


W jednej z miejskich siłowni relację telewizyjną ogląda Rogue, stwierdzając iż kiedyś uratowała życie Valerie Cooper, teraz jednak tego żałuje. Energicznie zabiera się do ćwiczeń, podnosząc 4 tonowe ciężary, kiedy podchodzi do niej młoda dziewczyna, która zmienia się w Mystique. Przybyła tu ostrzec swą przybraną córkę przed wizją Destiny. Rogue myśli o zapowiedi śmierci X-Men. Decyduje, iż nie może opuścić swoich przyjaciół. Mystique odchodzi z łzą w oku, wiedząc że gdy nastepnym razem się spotkają, dojdzie pomiędzy nimi do walki.


W jednym z miejskich klubów trwa występ anonimowej śpiewaczki, niegdyś znanej jako Alison Blaire. Kiedy dochodzi do awarii prądu i zapada ciemność, Dazzler używa swej mocy aby rozświetlić noc. Po występie oklaskom nie ma końca, jedynie Logan wyraźnie poirytowany przypomina Alison, że zapomniała o tym, iż teraz muszą się ukrywać. Dołącza do nich Rogue, informując o ostrzeżeniu Mystique.


W śródmieściu Longshot i Havok wracają z kina. Ten pierwszy jest wyraźnie pod wrażeniem obejrzanego filmu, Alex natomiast pogrążony jest w ponurych rozmyślaniach, spowodowanych przez ostatnie wydarzenia, a w szczególności utratę Lorny. Spokój przerywa dźwięk wystrzałów - niedaleko banda opryszków napada na przechodzącą dziewczynę i wciąga ją do samochodu. Longshot błyskawicznie rzuca swą liną i przelatując w powietrzu wyciąga dziewczynę z pędzącego pojazdu, jednocześnie przebijając ostrzami jego koła. Do rozbitego samochodu podchodzi Havok nakazując opryszkom poddać się. Aby zademonstrować co ich czeka, jeśli tego nie uczynią, topi pojazd przy użyciu swej mocy. Bandyci natychmiast oddają się w ręce Bree Morell, którta właśnie nadjechała. Policjantka ostrzega Alexa o obecności w mieście Freedom Force, przybyłych w celu schwytania X-Men.


Alcatraz, tymczasowa baza grupy. Trwa narada, podczas której mutanci zastanawiają się co mają dalej uczynić. Oczywiste jest dla nich, iż powinni zniknąć z San Francisco. Logana niepokoi zwłaszcza przepowiednia Destiny, według której X-Men nie mają żadnej przyszłości. Postanawia odnaleźć Storm, a w tym celu udać się do Dallas i odszukać Ororo w Eagle Plaza. Ponieważ zdaniem Destiny tam zajdą wydarzenia, mające doprowadzić do śmierci X-Men, Logan pozostawia każdemu z członków grupy wolny wybór co do dalszego postępowania. Po kolei X-Men wypowiadają swoje zdanie i wszyscy podejmują jednogłośną decyzję. Wraz z nimi decyduje się ruszyć Madelyne Pryor, zdając sobie sprawę, że sama ma niewielkie szanse przeżycia, ponieważ wciąż z nieznanych przyczyn ścigają ją Marauders. Blackbird opuszcza wyspę, a Psylocke usiłuje nawiązać telepatyczny kontakt ze Storm.


W Wyoming wspinającej się na stromy szczyt Ororo wydaje się, że słyszy jakiś głos, nie ma jednak czasu się nad tym zastanowić. Nad szczytem tworzy się czarny wir, z kórego na świat spływają demony, zaś wokół uderzają mroczne błyskawice. Na końcu swej drogi Ororo widzi Forge'a odprawiającego jakąś ceremonię, lecz wówczas atakują ją bestie z piekła rodem. Ororo przedziera się naprzód walcząc swym nożem, podobna teraz bardziej do Wolverine'a niż do boginii burzy. Wreszcie dociera do Forge'a i wzywa jego imię. Ten odwraca się, przerywając ze zdziwieniem swą ceremonię. Storm krzycząc, iż nie pozwoli mu otworzyć bramy, przez którą sprowadzi piekielne moce wbija mu swój nóż w pierś. Osuwając się Forge szepcze, że nie chciał zniszczyć świata, a jedynie go ocalić. Ororo widzi w jego oczach, iż mówił prawdę. Otoczeni przez demony spadają z kamiennego szczytu i wszystko niknie w błysku światła. Szczyt niszczy czarna błyskawica wystrzelona z rąk Naze'a, czy też raczej kogoś innego. Naprawdę nazywa się Adversary, a świat należy od tej chwili do niego, aż do swego niedługiego końca, bowiem nie ma już nikogo, kto mógłby go powstrzymać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #224

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.