Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #7

Supreme Power #7

Supreme Power #7

"Powers And Principalities"

Postacie
Cytat

Hyperion: "I guess my question, when you come right down to it, is this. If I should decide to go to China, or Argentina, or Australia, on anywhere else... Who's going to stop me?"

Streszczenie

Strażacy próbują ugasić płonący budynek, który w każdej chwili może się zawalić. Sytuację pogarsza wybuch. Na miejscu pojawia się Hyperion i zdąża wynieść wszystkich ludzi przed zawaleniem się budynku. Reporterka przeprowadza z Markiem wywiad, który oglądają generał Casey, generał Cavenaugh i pracownik NSA o nazwisku Bryce. Bryce jest bardzo niezadowolony z tego, że Hyperion marnuje czas na tak błahe, jego zdaniem, sprawy. Generał Casey mówi, że publiczne wystąpienia Marka powodują, że nikt nie wini Stanów Zjednoczonych za dziwne wydarzenia mające miejsce w tym samym momencie gdzie indziej, a za które mógłby być odpowiedzialny człowiek z mocą. Bryce mówi, że czytał tajny raport i doskonale sobie zdaje tego sprawę, ale i tak uważa, że w ten sposób marnowane są czas i pieniądze włożone w projekt Hyperion, dlatego NSA przejmuje nad nim kontrolę.

 

Do Marka podchodzi mężczyzna chcący mu pogratulować udanej akcji ratunkowej. Podając mu dłoń daje mu również kartkę papieru.

 

Młoda kobieta nurkuje w Atlantyku. Pod wodą spotyka dziwnie wyglądającą niebieskoskórą kobietę z płetwami. Przestraszona zaczyna uciekać, natomiast „syrena” myśli, że to zabawa. Przepływając między koralami kobieta uszkadza przewód dostarczający tlen z butli tlenowej do maski i topi się. Zdziwiona syrena wynosi ciało kobiety na łódź, gdzie czeka mężczyzna. Widząc dziwnego stwora z ciałem swojej towarzyszki łapie harpun, strzela do syreny i rani ją w ramię. Ta wpada w szał, rzuca się na mężczyznę, a następnie zatapia łódź.

 

Na kartce, którą otrzymał Mark, były współrzędne geograficzne wskazujące na park w Chinach. Hyperion ląduje tam i pomimo prób powstrzymania go przez żołnierzy zmierza na spotkanie przy szachownicy. Siedzący tam mężczyzna mówi mu, że Mark jest niczym pionek szachowy, którego poświęca się aby przeprowadzić akcję w innym miejscu szachownicy. Kiedy on pojawia się publicznie, coś dzieje się w tym czasie w innym miejscu. Skoro Mark nie jest za to odpowiedzialny, to nie można również winić Stanów Zjednoczonych, chyba że mają one do dyspozycji drugiego super-człowieka. Mężczyzna zastanawia się, czy pionek może jedynie ślepo wykonywać rozkazy, czy jednak może się zacząć działać na własną rękę. Mark odlatuje.

 

W apartamencie Hyperiona Bryce jest wściekły z powodu wycieczki Marka do Chin, która wywołała skandal dyplomatyczny w Waszyngtonie. Hyperion zauważa, że gdyby chciał polecieć gdziekolwiek, to i tak nikt nie jest w stanie go zatrzymać. Zmieszany Bryce przypomina Markowi o odebraniu nagrody za uratowanie ludzi z pożaru wieczorem z udziałem prasy dziś wieczorem i wychodzi.

 

Mark dzwoni do prowadzącego radiową audycję polityczną i pyta się go o trzy miejsca, w których interesy Stanów Zjednoczonych są w tej chwili najbardziej zagrożone. Dowiaduje się, że są to Somalia, gdzie amerykańscy uczniowie zostali wzięci za zakładników, Boliwia, gdzie odbywa się przewrót, w którym strona popierana przez Stany przegrywa, oraz Niemcy, gdzie aktywne są Czerwone Brygady. Mark leci najpierw do Niemiec, gdzie nie widzi nic podejrzanego. W Somalii uwolnieni Amerykanie machają do niego mówiąc, że on musi być „z tym drugim”. Hyperion zauważa błysk światła na horyzoncie i leci w jego stronę. Porusza się najszybciej jak może, ale kiedy prawie dogania uciekający obiekt, zostaje zestrzelony. Mark odnosi głowę i widzi kaprala Joe Ledgera, który mówi, że Hyperion popełnił wielki błąd podążając za nim.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.