Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #276

Uncanny X-Men #276

Uncanny X-Men #276

"Double Death"

Postacie
Cytat

Jubilee: "I swear if this kills us I'll never forgive you!"
Gambit: "Grab the cover"

Streszczenie

W podziemiach pałacu Chandilaru Gambit i Jubilee obserwują z ukrycia Gladiatora torturującego Deathbird. Warlord pragnie aby błagała o litość, rozkazuje więc wyrwać jej skrzydła. Gdy Gladiator to czyni, z ust Neramani nie wydobywa się nawet jęk, zatem Xavier poleca ją zabić. Nie może na to patrzeć Gambit, który opuszcza ukrycie rozrzucając wokól swe karty. Gladiator osłania Warlorda przed trafieniem, który usiłuje sięgnąć swym umysłem Gambita. Xavier ze zdumieniem stwierdza jednak iż swą telepatią nie jest w stanie przeniknąć umysłu Cajuna. Chwyta więc myślą Jubilee, nakazując Gladiatorowi skończyć z Deathbird. Ta jednak broni się sama, aż z pomocą przychodzi jej Lebau. Zarzuca na Xaviera zerwany pretorianowi płaszcz, uwalniając Jubilee. Gladiator ciska Deathbird na ścianę, którą ta przebija odsłaniając uwięzioną tam Lilę Cheney. Deathbird ściąga jej kajdany blokujące moc i zmusza aby wyteleportowała je z lochów. Gambit i Jubilee zostają sami, zaś Lebau nakazuje rozrzucić dziewczynce jak najszerzej swe fajerwerki, podczas gdy sam ładuje małe kamyczki i rzuca je w efekt działań Jubilation.

Wskutek połączenia ich mocy spora część pałacu wylatuje w powietrze. Słyszą to zebrani w sali tronowej Storm, Forge i Banshee, a także Wolverine w mieście, unurzany w krwi obcych. Natychmiast rozpoznaje wzór mocy Jubilee i prosi skrzydlatą dziewczynę poznaną tego dnia, aby go tam zabrała. Dociera na miejsce wybuchu, zastając tam Gladiatora, Warlorda twierdzących iż Deathbird dokonała ucieczki dzięki pomocy Lili. Do sali wbiegają Storm, Banshee i Forge i Starjammers, oraz Psylocke. Xavier zapewnia niepokojącą się o nieobecnych Gambita i Jubilee że poszukuje ich psychoskanem, podczas gdy Logan podnosi coś z ziemi. Ignorując pytania Psylocke, z obłędem w oczach rzuca się na Xaviera wysuwając pazury po czym... zadaje mu śmiertelny cios. Gladiator zdaje się odzyskiwać panowanie nad sobą, lecz kontrolę nad nim przejmuje Psylocke, zadając Loganowi cios psychonożem Zrozpaczona Lilandra nakazuje Starjammers ująć pozostałych X-Men. Wówczas w błysku światła pojawiają się Lila i Deathbird i z karabinów rozpoczynają ostrzał Starjammers, a dzięki tej osłonie Lila teleportuje Seana, Ororo i Forge'a z lochów. Na zgliszczach pojawia się szmbelan dworu Shi'ar nakazując Psylocke wyłączyć umysł Lilandry. Następnie pochyla się nad ciałem Xaviera i wyciągając zeń owalny kamień oznajmia, że zostanie pomszczony. Ciało ulega natychmiastowej dezintegracji, zaś szambelan nakazuje udać się Starjammers w pościg za uciekinierami i sprowadzić żywe wszystkie kobiety.


X-Men pojawiają się na Epsilon Seikoshy IX, znanej niegdyś jako Pindyr. Wokół widać resztki cywilizacji, zniszczonej niedawno jak twierdzi Deathbird przez Warlorda [Uncanny X-Men #265 - Kumos]. Przekonuje ona X-Men, iż za dokonane w ostatnich miesiącach w Shi'ar masakry, ktore zapisywano na jej konto odpowiedzialny był Xavier. Sean nie wierzy w słowa oczerniające w taki sposób Profesora X, wówczas jednak Ororo zdradza mu co popchnęło Logana do działania. Pokazuje mu kolczyk, który wypadł mu z ręki w chwili powalenia przez Psylocke, kolczyk który nosiła Jubilee, znaleziony przez Wolviego na ziemi w lochu, pomimo iż Xavier twierdził iż jej tam nie było. Nastepnie Storm rozkazuje Forge'owi wstrząśniętemu dokonaną na planecie masakrą znaleźć sposób aby się stamtąd wydostać.


Wkrótce nad Pindyrem pojawia się pojazd Starjammers, którzy przybyli tam namierzając bio-znacznik umieszczony w krwi Deathbird. Nie da się jednak dokładnie namierzyć zbiegów, bowiem namiar zakłócają skonstruowane przez Forge'a urządzenia. Starjammers planują atak na X-Men, nie wiedząc iż przysłuchuje się temu ukryty na ich statku Gambit. Na spotkanie statku podążają skonstruowane przez Indianina poajzdy i X-Men w stworzonych przezeń skafandrach. Niepodziewanie Lila wykrzykuje, aby nieznajomy wyniósł się z jej umysłu. Teleportuje się wraz z Deathbird w nieznane, pozostawiając X-Men na pastwę Starjammers, a ponieważ nikt nie obsługuje urządzenia maskującego stają się oni widoczni dla Starjammers, którzy natychmiast biora ich na cel.


W pierścieniu asteroid jeńcy zostają sprowadzeni do urządzenia, które jak wynika z rozmowy Psylocke z szambelanem skopiuje ich moce. Nadzy Jubilee i Wolverine zostają doń podczepieni, a ich ciała otaczają nanity, podczas gdy szambelan przemienia się w Skrulla. W swej oryginalnej postaci transformuje się dzięki urządzeniu w Xaviera. Rozkazuje rozpocząć transformację pozostałych. Do urządzenia podczepieni są już Starjammers, część Strazy Imperialnej, prawdziwa Psylocke oraz Charles Xavier. Twórca X-Men daleki jest od pokonania.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #276

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.