Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #274

Uncanny X-Men #274

Uncanny X-Men #274

"Crossroads"

Postacie
Cytat

Deathbird: "I wish you to slay Professor Charles Xavier"

Streszczenie

W wiadomościach Trish Tilby przekazuje informacje o napiętej sytuacji w związku z wieżami wyrastającymi w Savage Land i coraz liczniejszymi trzęsieniami ziemi w Ziemi Ognistej. Do budowy wież nie przyznaje się żaden kraj, a sytuacja jest na tyle poważna iż wysłany tam został oddział S.H.I.E.L.D. pod dowództwem Nicka Fury.


W Savage Land spoglądają nań właśnie Rogue, Ka-zar i Magneto. Zaladane wysłała elektromagnetyczny impuls, który zniszczył helikoptery. Nie została pokonana przez X-Men i nadal włada twierdzami High Evolutionary'ego [Uncanny X-Men #250 - Kumos]. Wówczas atakują ludzie Zaladane, pragnącej po Savage Land podbić stopniowo cały świat, dzięki posiadanej mocy magnetyzmu. Amphibius rzuca się na Magneto sądząc iż skoro nie posiada nic metalowego będzie nie do pokonania, lecz Eric wydobywa metal z ziemi i tworzy tarczę, a także kable którymi krępuje Whiteout i pozostałych, nim zdążyła ona ich oślepić. Na zakończenie zajmuje się Barbarusem, pocałowanym przez Rogue, która stwierdza iż jej moc nadal nie dział do końca normalnie, bowiem nie odebrała mu zdolności. Znalazł się teraz na łasce Magneto, a ku jego zdziwieniu ten zastanawia się czy go zabić. Lecz wreszcie podejmuje decyzję, na co Whiteout błaga, aby w zamian za informacje darował im życie. Okazuje się, iż Zaladane planuje uderzenie na cytadelę Magneto. Eric zamierza nadal wszystkich zabić, lecz dzięki Rogue zmienia zdanie. Zamyka ludzi Zaladane wewnątrz ziemi, w znalezionej tam jaksinii, mówiąc że dzięki swym mocom uda im się przetrwać, a pewnego dnia może znajdą droge na powierzchnię. Później w swej twierdzy Magneto odkrywa, iż 6 wież wzniesionych przez Zaladane powiększa jej moc, a on czy tego chce, czy nie musi się z nią zmierzyć. Zastanawia się, czy to samo czuli X-Men w dniach, gdy był jeszcze ich wrogiem i rozmyśla o swych tworach, kóre zamknął w jaskinii. Gdzieś z dżungli nadciąga Zaladane.


Eric śpi niepokojnym snem, śniąc o wojnie i obozie koncentracyjnym. Gdy budzi go Rogue omal jej nie atakuje. Nadciąga ich przeciwniczka, więc Magnus przywdziewa swą metalową zbroję.


Twierdza Magneto staje w płomieniach, wskutek ataku sił Zaladane. Eric wylatuje z niej, lecz wówczas zostaje magnetycznie zaatakowany przez kobietę. Ze zdumieniem odkrywa, iz używa ona tego samego magnetycznego wzorca co Polaris. Potęga kobiety jest ogromna, z łatwością zaczyna niszczyć Erica wraz z jego twierdzą.


Prowadzeni przez Lupę i Brainchilda ludzie Zaladane atakują ochraniających Sheenę Rogue i Kazara. Kiedy szala zwycięstwa przechyla się na stronę napastników nadchodzi odsiecz w postaci prowadzonych przez Nicka Fury sił S.H.I.E.L.D., które przeżyły kaastrofę. Napastnicy uciekają. Fury wyjaśnia, iż dalecy są od porażki, kiedy pojawia się Magneto. Płk Semjanow, dowódca rosyjskiego kontyngentu natychmiast każe go aresztować, bowiem jego syn był na Leningradzie [Uncanny X-Men #150 - Kumos], lecz Fury zdaje sobie sprawę że są bez szans. Magneto o dziwo jednak odchodzi, na wspomnienie Leningradu. Fury rozkazuje się wycofać w ocalałych helikopterach, bowiem wie już że do Savage Land należy wezwać Avengers. Nie wie tego co Magneto, iż czas się kończy, bowie żądna potęgi Zaladane wkrótce poprzez swe wieże rozedrze magnetyczne jądro planety. Rogue przekonuje Erica, aby poprosił S.H.I.E.L.D. o pomoc. Wkótce helikoptery ruszają w głąb Savage Land.


W Salem Guido Carosella wyjaśnia Cyclopsowi i Marvel Girl, iż Lila Cheney zabrała X-Men w kosmos, bowiem w opałach znalazł się Charles Xavier. Gdzieś w kosmosie X-Men dotarli do celu swego przeznaczenia, zdziwiona Lila nie ma jednak pojęcia czemu znaleźli się w nieznanym miejscu wypełnionym organiczną materią. Logan się wścieka, Jubilee jest zdumiona iż zgromadzeni znają gwiazdę sceniczną, a Forge sugeruje, żeby skoro nie wie gdzie są, zabrała ich czym prędzej bowiem nie podoba mu się materia. Za późno jednak, bowiem przemienia się ona po kolei w macki, na które nie skutkują moce zespołu, a Logan zostaje schwytany nim udaje mu się pociąć je na kawałki. Pojawia się sprawczyni całego zamieszania, którą okazuje się dawno nie widziana uzurpatorka na tronie Shi'ar, Deathbird Neramani. Oznajmia iż sprowadziła X-Men do Imperium, aby zabili Charlesa Xaviera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #274

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.