Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #217

Uncanny X-Men #217

Uncanny X-Men #217

"Folly's Gambit"

Postacie
Cytat

Dazzler: "Hey, what gives?! Who tied me up?!!"
Longshot: "Me, Dazzler! Didn't mean to!"

Streszczenie

Psylocke ucieka po śniegu, gdy wokół rozbłyska światło, jednak dzięki bionicznym oczom Elizabeth nie zostaje oślepiona. Mimo to ścigające ją Rogue i Dazzler nie rezygnują. Psylocke zakłóca telepatycznie błędnik Rogue, która uderza w pobliską skałę. Dazzler trafia wreszcie telepatkę swym laserem, lecz okazuje się iż Elizabeth udała postrzelenie. Sterując telepatycznie Alison, Psylocke usiłuje trafić jej fajerwerkami Longshota. Ten jednak dzięki swemu szczęściu szybko obwiązuje dziewczyny taśmą. Trening dobiega końca, a Banshee wskazuje wszystkim popełnione błędy. Problemem Dazzler jest fakt, iż usiłuje działać samodzielnie, zapominając o przynależności do drużyny i grupowym działaniu.


W szpitalu Rogue rozmawia z Moirą, która jest wyraźnie przemęczona opieką nad Morlockami, choć na szczęście tej nocy nikt nie umarł. Obie zastanawiają się co planują pozostający w USA Storm i Wolverine.


Tymczasem Dazzler ma sprzeczkę z Callisto i poirytowana towarzystwem mutantów decyduje się udać na stały ląd. Opuszcza wyspę Muir na łódce. Później, włócząc się po ulicach szkockiego miasteczka, zastanawia się czemu właściwie musi ukrywać się z bandą wyrzutków, zamiast wieść normalne życie. W jednym z pubów przy tańcu i muzyce udaje się jej zapomnieć o troskach. Wreszcie w nocy, gdy zabawa się kończy, odprężona Dazzler opuszcza lokal, gdzie omal nie potrąca jej kabriolet prowadzony przez Caina Marko. Dziewczyna chwyta stojący obok motor i rusza w pościg, nie myśląc o zawiadomieniu reszty zepołu. Marko orientuje się, iż jest śledzony i już jako Juggernaut staje na drodze mutantki. Niespodziewanie okazuje się być fanem Dazzler i jej piosenek. Alison nie zamierza jednak dawać mu autografu, atakuje więc Juggernauta, co tylko go rozwściecza. Chwilę później zostaje zmuszona do ucieczki, a Juggernaut podąża wciąż za nią. Energia Dazzler szybko się wyczerpuje, a ona sama zaczyna teraz żałować, iż nie zawiadomiła X-Men. Gdy Cain podchodzi do niej, ta zużywa resztę swej mocy, po czym pada wyczerpana na ziemię. Niespodziewanie Marko wpada w histerię. Chciał jedynie porozmawiać z piosenkarką, której był fanem, a zamiast tego najprawdopodobniej po prostu ją zabił.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #217

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.