Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #167

Uncanny X-Men #167

Uncanny X-Men #167

"The Goldilocks Syndrome"

Postacie
Cytat

Cyclops: "So long as there's hope, no matter how slight, the X-Men fight to preserve life, to create. Rather than destroy. Any objections?"
Wolverine: "Lots"
Storm: "None"
Cannonball: "So that's Cyclops."
Psyche: "Wow!"

Streszczenie

Szkoła Dla Młodych Talentów. Drugie pokolenie wychowanków Xaviera, niedawno utworzeni New Mutants oglądają właśnie telewizję. Nagłe wtargnięcie X-Men jest dla nich całkowitym zaskoczeniem. Mimo wszystko reagują szybko. Cannonball każe swoim przyjaciołom wybierać cele. Sam przybiera odrzutową postać i wylatuje z budynku, trzymając w uścisku Colossusa. Cyclops stwierdza, że nowi wychowankowie Xaviera nie rozpoznają ich. Może to potwierdzać ich obawy co do stanu profesora. Ponieważ nie ma czasu na wyjaśnienia, strzela na postrach i każe im przypaść twarzą do ziemi.


Korzystając z zamieszania Kitty przechodzi przez ściany, zmierzając do gabinetu Xaviera. Tymczasem Psyche uwalnia w umyśle Cyclopsa jego najgłębiej ukryty strach przed niekontrolowanym użyciem promieni. Oszołomiony, wypada z walki. Wolfsbane przybiera postać wilka i rzuca się na Nightcrawlera. Wolverine silnym ciosem powala Sunspota i biegnie po schodach w kierunku biura Charlesa. Zatrzymuje go Karma, próbując zapanować nad jego umysłem. Ku jej zdumieniu, Logan opiera się.


Trzymająca paralizator Kitty wchodzi po cichu do gabinetu. Profesor zdaje się drzemać, jakby nie słysząc walki na dole. To niemal upewnia ją, że nie jest sobą. Waha się jednak i woła go. Podnosząc głowę, Xavier mówi ze złowieszczym uśmiechem, że powinna była strzelać póki mogła. Kitty rozpaczliwie pociąga za spust.


Sunspot podnosi się i skacze na spowolnionego przez Karmę Wolverine'a. Jego cios sięga szczęki Rosomaka. Ten z uśmiechem oddaje mu z taką siłą, że chłopak spada ze schodów. Nightcrawler teleportuje się od wściekłej Wolfsbane wprost za Karmę i Psyche. Uderza ich głowami o siebie i obie dziewczyny padają. Nagle na dół spada wyrzucona przez drzwi gabinetu i balustradę Kitty. Z pokoju wyjeżdża Xavier i wita swych uczniów. Mówi, że czekał na nich niecierpliwie. Pochyla się, i owadzie skrzydła przebijają jego garnitur. Choć to nie pierwszy raz, kiedy X-Men obserwują transformację Brood, nie jest to ani trochę mniej straszne. Po chwili istota, która przed chwilą wyglądała jak Profesor X, przybiera swą właściwą formę - młodej Królowej Brood i rusza do ataku. Strzał Cyclopsa wyrzuca ją przez okno na zewnątrz. Stojący nad powalonym Cannonballem Colossus natychmiast rusza za nią w pościg. Gdy dobiega do podnoszącego się pasożyta, ten pyta, jak zamierza zablokować jego mentalną moc przejętą od Xaviera.


Cyclops, Wolverine i Nightcrawler wybiegają z budynku. Za nimi biegną Psyche i Karma, które widząc przemianę Xaviera zrozumiały w końcu sytuację. Pytają przybyszów, kim są. Na dźwięk nazwy X-Men mówią, że Xavier twierdził iż nie żyją. Tymczasem Królowa z łatwością chwyta Colossusa i rzuca nim jak piłką. Wolverine w biegu skacze i odbija się od lecącego przyjaciela. Wykorzystując impet odbicia, leci w kierunku Królowej z wysuniętymi pazurami. Bestia w ostatniej przyjmuje cios na odwłok, chroniąc głowę. Karma próbuje opanować Królową, ale ta odbija jej atak z taką siłą, że dziewczyna traci przytomność. Osłabiona raną kreatura odlatuje. W powietrzu dopada ją Binary i wymierza potężny cios. Królowa spada wprost na lokalną zamieć, wytworzoną przez Storm. Ororo unieruchamia prądem powietrza i zrzuca na dół, wprost pod nogi przyjaciół. Mutanci otaczają ogłuszonego pasożyta, zastanawiając się, co z nim zrobić. Cyclops i Wolverine podchodzą do niego, gotowi spełnić smutną powinność i dobić go. Kreatura odzywa się do nich głosem Xaviera. Prosi, by to zrobili póki mogą. Mentalna przemiana nie zakończyła się i zdołał na moment odzyskać kontrolę, jednak nie ma dla niego nadziei. Słysząc to, Cyclops odmawia zabicia i zatrzymuje Logana. Póki jest życie, jest nadzieja i nie zrobi tego dopóki będzie choć cień szansy.


Starjammer. Cyclops i Corsair oczekują na wieści o stanie profesora, który jest pod opieką Sikorsky'ego i dr Mc Taggert. Medycy wychodzą z laboratorium, oznajmiając swoje plany. Nie można odwrócić transformacji, jednak spróbują wyklonować Charlesowi nowe ciało z próbek DNA, które posiadają. Potem przeniosą do niego umysł. To bardzo ryzykowne, ale innego sposobu nie ma.


W sali medycznej Peter i Iliana witają Kitty, która dopiero odzyskała przytomność po ataku Królowej. Z boku obserwuje ich Storm, która czuje się samotna. Widzi, że uczucia Kitty skupione są teraz na Colossusie, nie na niej. Rozumie to, ale mimo wszystko czuje ból. Przechodzi na pokład widokowy gdzie żartowniś Nightcrawler od razu poprawia jej humor. Spoglądają z góry na New Mutants, którzy z fascynacją oglądają statek kosmiczny. Kurt wyznaje jej, że dzieci odnoszą się do niego z rezerwą, najwyraźniej czując się nieswojo przez jego wygląd. Ororo przypomina mu, że Kitty też miała na początku takie problemy, które szybko zniknęły.


Cyclops mówi Corsairowi, że męczy go czekanie. Przyznaje, że profesor jest dla niego ojcem w takim samym stopniu jak on. Christopher wyznaje, że jest Xavierowi niezwykle wdzięczny, że wychował jego syna na wspaniałego człowieka. Scott pyta go, czy zamierza zostać na Ziemi. Pirat mówi, że na pewien czas na pewno, ale nie zamierza osiedlać się tu na stałe. Jego miejscem jest kosmos. Cyclops chce wiedzieć, czy zabierze go ze sobą. Corsair nie ma nic przeciwko, jeśli tylko będzie chciał. Pyta też Scotta, czy chce poznać swoich dziadków, którzy mieszkają na Alasce. Mile zaskoczony Scott ściska ojca. Rozmowę przerywa im przybycie Gladiatora. Pretorianin dumnie żąda widzenia z Lilandrą. Starjammers nie podobają się jego maniery i każą mu grzecznie poprosić. Może być ich wrogiem, lecz na ich statku to oni rządzą. Choć niechętnie, Gladiator przyjmuje upomnienie i składa prośbę o audiencję.


W swej komnacie Lilandra rozmyśla nad losem Charlesa i sytuacją Imperium. Wchodzi Gladiator, który z szacunkiem klęka przed swą panią. Mówi, że Deathbird już zaczyna szerzyć chaos w przejętym Imperium. Na swój sposób jest równie szlona jak D'ken. Ma również inne złe wieści. Niedawno Pożeracz Światów Galactus przybył na Ziemię by umrzeć. Reed Richards uzdrowił go, wyposażył w nowego herolda i puścił wolno. Lilandra zaciska pięść z taką wściekłością, że zgniata trzymaną w niej szklankę.


Sypialnia Reeda i Susan Richardsów, noc. Hologram Lilandry pojawia się nagle, budząc śpiące małżeństwo. Cesarzowa oznajmia im, że wie o ich zbrodni. Jeśli Galactus pożre jakikolwiek znany Shi'ar świat, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności zgodnie z prawem Imperium. Przypomina im, że nie są sami w kosmosie i muszą liczyć się z konsekwencjami swych czynów dla innych światów. Po tej przemowie hologram znika, pozostawiając Richardsów i przybyłych Thinga i Human Torcha pogrążonych w zdumieniu.


Lilandra wychodzi z kabiny projekcyjnej na mostku Starjammera i podchodzi do zgromadzonych tu piratów i mutantów. Nagle otwierają się drzwi i do sali wjeżdża razem z Moirą profesor Xavier, cały i zdrowy. Ich radość zwiększa się, kiedy Charles wstaje z wózka. Jego nowe ciało jest w perfekcyjnej formie fizycznej. Jednak po zrobieniu kilku kroków Xavier pada, krzycząc z bólu. Lilandra i Moira z niepokojem sadzają go na fotelu. Charles wyjaśnia, że od czasu gdy jego nogi zostały zmiażdżone, używał swych psycho-mocy by blokować okropne cierpienie. Teraz, kiedy fizycznie są zdrowe, w ich nerwach pozostały psychosomatyczne pozostałości bólu, przeniesione razem ze starym umysłem. Jego ciało może chodzić, ale mózg tego nie akceptuje. Moira pociesza go, mówiąc że ból ustąpi jeśli będzie regularnie ćwiczył. Lilndra przytula go i obiecuje wsparcie. Charles dziękuje im i spogląda na zgromadzonych wokół uczniów, starych i nowych. Patrząc na New Mutants wyraża zadowolenie, że Kitty będzie mogła w końcu przebywać wśród rówieśników. Zmieszana dziewczyna przypomina mu, że należy do X-Men. Profesor oznajmia, że jej przynależność do zespołu była błędem. Jest zbyt młoda i niedoświadczona by uczestniczyć w ich niebezpiecznych misjach. W związku z tym zdecydował o jej przeniesieniu do New Mutants. Decyzja jest nieodwołalna.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #167

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.