Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #267

Uncanny X-Men #267

Postacie
Cytat

Gambit: "Maman Missisipi. She'll take us home"

Streszczenie

Shen wraz z ogarami przybywa na opuszczone złomowisko w Cairo. Kontaktuje się z nią Król Cieni, który właśnie skończył "sprzątać" w rezydencji i wymazywać umysły przybyłym na miejsce policjantom. Nakazuje swej asystentce za wszelką cenę sprowadzić do siebie żywą Storm.


Podnosi się coraz większy wiatr. Przed wrakiem samolotu stoi nasłuchując Gambit, podczas gdy Storm używa pioruna aby spowodować zapłon samolotu. Stara Dakota zaczyna unosic się do góry, gdy do kokpitu wpada ogar. Gambit rzuca w niego kartą, która eksploduje wyrzucając bestię na zewnątrz. Samolot odlatuje, lecz ogary wciąż siedzą na kadłubie. Gambit rozprawia się z nim pomocą kija. Następnie wraca do kabiny. Dakota pozbawiona oświetlenia leci wzdłuż Missisipi. Gambit spogląda na przyklejone do ściany zdjęcie X-Men i stwierdza, iż znalazł się w statku duchów. Storm ma inny problem. Lot wzdłuż rzeki przypomina jej jak podążyła z Kairu Nilem na południe. Nie ma pojęcia jak to możliwe, skoro jest w USA. Przypomina sobie, że pewien mężczyzna zaoferował jej podwiezienie, a potem usiłował zgwałcić. Zabiła go wówczas jego własnym nożem, dawno temu w Afryce. Lecz przecież ma tyle samo lat co wtedy... Gambit pokazuje jej zdjęcie Storm, pytając czy do tej pory nie dostrzegła podobieństwa. Rozważania zostają przerwane, bowiem w tej właśnie chwili samolot chwyta statek Niani, która wraz z Orphan Makerem przybyła uratować Storm. Na widok cyborga dziewczynkę zalewa fala wspomnień. Przypomina sobie jak Niania ją schwytała. Wewnątrz statku została spętana kablami, które stłumiły jej moc. Ujrzała swą dokładną kopię, która była przynętą przygotowaną przez Nianię. Cyborg porzucił tego klona wraz ze statkiem pułapką, w chwili gdy Havok oddał strzał do uciekających [Uncanny X-Men #248 - Kumos]. Przygotowany zaś wcześniej statek pułapka od razu wybuchł.


Storm odzyskuje powoli wspomnienia, podczas gdy podkrada się do niej Orphan Maker. Wówczas Gambit rzuca weń kartą, a eksplozja rzuca Orphan Makerem z powrotem na statek Niani. Ta, bojąc się o życie swego wychowanka, odlatuje. Dakota zaczyna spadać, na szczęście Storm dochodzi do siebie i w ostatniej chwili podrywa spadający do rzeki samolot.


Przychodzi sen, w którym Storm ściga Orphan Maker. Gwałtownie przebudzona, na widok Gambita rzuca nożem. Lebau zręcznie chwyta jednak lecące w jego stronę ostrze. Storm oddycha ciężko, widząc że każdy chce jej życia. Gambit nie zamierza, jednakże opuszczać jej boku.


Mijają kolejne dni, w trakcie których para złodziei przemieszcza się wraz z biegiem Missisipi, wiodąc niespokojne życie. Okradają kolejne domy i ludzi i żyją pełnią życia. Aż do dnia, w którym Gambita dopada Orphan Maker. Potężne macki statku Niani unoszą go w górę, co na szczęście dostrzega Storm, która skacze za nim. Gambit usiłuje użyć swego głosu na Niani, nie pozwala na to jednak Orphan Maker. Widzi to kryjąca się w cieniu Storm, która nagle dostrzega dziwne urządzenie. Na jego widok powraca do niej reszta wspomnień. To właśnie wewnątrz tej maszyny Niania postanowiła złamać opór schwytanej Storm i cofnęła jej ciało do wieku dziecięcego, aby móc ją lepiej kontrolować. Ororo uciekła, nie chcąc na to pozwolić, w panice wywołanej klaustrofobią. Teraz nadszedł czas działania. Zakłada zbroję, podobną do tej jaką nosi Orphan Maker i rusza w ślad za nim. Otwiera doń ogień z działek, nie jest jednak w stanie przebić jego zbroi. Nie o to jednak jej chodziło, gdyż strzały powodują uszkodzenia wewnątrz statku. Storm uderza Orphan Makera, a skradającą się w jej stronę Nianię eliminuje swą kartą Gambit. Statek uderza w toń bagna, w której tonie, zaś Ororo i Remy wydostają się w ostatniej chwili.


Niania i Orphan Maker leżą pogrzebani w bagnach Luizjany. Storm spogląda zaś na Gambita, zapytując czy słyszał kiedykolwiek o X-Men.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #267

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.