Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #236

Uncanny X-Men #236

Uncanny X-Men #236

"Busting Loose"

Postacie
Cytat

Magistrat 1: Hey! Maybe they decided to give up?"
Za pobliskimi drzwiami: SNIKT!
Magistrat 2: "Guess again"

Streszczenie

W cytadeli w Hammer Bay, stolicy Genoshy, wybucha zamieszanie. Jego powodem są przesłani z Australii Wolverine i Rogue, kórzy choć są nadzy natychmiast atakują magistratów zmuszając ich do odwrotu. Genoshanie barykadują się za stalowymi drzwiami, te padają jednak szybko pod ciosami dwójki X-Men. W pomieszczeniu znajdują się setki cel, a w jednej z nich Madelyne, która ucieszona mówi do Jenny Ransome, iż zgodnie z jej przewidywaniami jej towarzysze przybyli na pomoc. Rogue uwalnia ją, wchłaniając jednocześnie energię życiową dwóch Genoshan. Dzięki temu może poinformować partnera, że są w Genoshy i walczą właśnie z lokalną odmianą Gestapo. Niestety wówczas pojawia się Wipeout, mutant na usługach rządu, którego mocą jest wymazywanie mutacyjnych zdolności innych.


Gdzieś indziej na wyspie młodego Phillipa Moreau budzi telefon, przeznaczony dla jego ojca, głównego genoinżyniera. Dr Moreau zostaje zawiadomiony o wypadkach w cytadeli i odlatuje przysłanym po niego pojazdem. Ślad po wypalonej przez pojazd trawie likwiduje niewolnik, mut-ogrodnik służący rodzinie. W pojeździe główna magistratka Anderson przekazuje Moreau raport o sytuacji. Informuje go o trójce więźniów, kórych nie widzą żadne kamery ani urządzenia. Sądząc z potyczki jaka miałą miejsca w Australii jasne jest, że Pipeline i jego oddział natknął się na jakąś supergrupę, dlatego Anderson żałuje iż nie pozostawiono jeńców tam, gdzie ich znaleziono. Jasne jest dla niej, że schwytani są częścią jakiejś większej grupy, która może teraz ruszyć na pomoc towarzyszom. Najbardziej niepokojący jest jednakże fakt, iż wciąż nie wiadomo kim są więźniowie. Nie ma o nich śladu informacji w bazach danych, a wszystko wskazuje na to, iż dane te zostały wymazane przez jakąś skomplikowaną aparaturę. Moreau słucha tych rewelacji i spogląda na Rogue, która wpadła w stan dziwnej śpiączki. Anderson tłumaczy, że ukarała jednego z żołnierzy, który dobierał się do kobiety, jednak to nie tłumaczy jej dziwnego stanu.


W Sydney Pipeline i jego ekipa przekradają się wąskimi uliczkami, starając się uniknąć policji. Nagle na ich drodze stają teleportowani przez Gatewaya X-Men. Pipeline nie zamierza nic mówić mutantom, lecz Psylocke wyciąga z niego wszystkie informacje telepatycznie. Wizja wyspy, na której mutanci są niewoleni i torturowani, o czym nie wie nikt na świecie, doprowadza ją do szału. Obiecuje Pipeline'owi, iż jeśli jej przyjaciele nie żyją, wówczas powróci i się nim zajmie. X-Men pospiesznie teleportują się do Genoshy, a Pipeline i jego towarzysze uciekają.


Tymczasem w miasteczku będącym bazą X-Men na ekranach komputerów ukazuje się demon N'astirh. Poszukuje Madelyne, gdyż S'ym ma dla niej specjalną przesyłkę. Ponieważ kobieta jest nieobecna, demon postanawia powrócić później.


W Genoshy Phillip Moreau uprawia poranny jogging, kiedy widzi jak odziały magistratów otaczają dom jego sąsiada, ministra genoshańskiego rządu, Ransome'a. Aresztują całą rodzinę, z powodu zdrady jego córki. Phillip usiłujący dowiedzieć co się stało, omal nie obrywa ciosu pałą, na szczęście zostaje rozpoznany jako syn genoinżyniera.


W śpiączce Rogue dopadają cienie przeszłości, będące osobowościami ludzi których pochłonęła. Jedną z nich jest Carol Danvers. Tym razem Ms Marvel nie chce walczyć o kontrolę nad ciałem Rogue. Prosi jedynie aby mutantka jej zaufała, bowiem może jej pomóc i ocalić życie Wolverine'a. Rogue podrywają na nogi dwaj magistraci, którym wcześniej odebrała energię życiową, zamierzający zabrać ją do Genoinżyniera. Rogue choć pozbawiona jest mocy, obezwładnia ich sztukami walki przejętymi od Carol Danvers i udaje się na poszukwiania Logana. Znajduje go ciężko rannego w sąsiedniej celi, pozbawionego czynnika samogojącego. Oboje ryzykują ucieczkę przebrani w stroje magistratów, wykorzystując fakt, iż dzięki Romie nie są widziani przez żadne kamery. Gdy docierają do cel Jenny Ransome i Madelyne, te okazują się puste.


W domu Phillip włamuje się do tajnej bazy danych ojca i odkrywa, że Jenny stała się mutem. Przyłapuje go na tym genoinżynier, który postanawia wytłumaczyć co się stało. Jenny okazała się geno-pozytywna. Jak kazdy Genoshanin przeszła test na mutację, który okazał się pozytywny, lecz jej ojciec podmienił wyniki i wysłał ją do Australii. Odkrył to rząd i sprowadził ją z powrotem. Minister Ransome został oskarżony o zdradę, zaś Jenny czeka teraz los każdego mieszkańca wyspy, u którego wykryto gen X. Dr Moreau podda ją praniu mózgu i uwarunkuje, aby mogła służyć swemu krajowi jako mut. Słysząc to Phillip oznajmia ojcu, iż pomiędzy nimi wszystko skończone.


W laboratorium cytadeli technicy przygotowują się do badania Madelyne, gdy na ekranach ukazuje się N'astirh, nazywając kobietę swą panią. Madelyne nakazuje mu odejść, a pomieszczenie wybucha.


Wolverine i Rogue wdzierają się w tym czasie do hangaru z latającymi pojazdami. Zamierzają sprawić, aby magistraci pożałowali swoich zbrodni.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #236

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.