Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #324

Uncanny X-Men #324

Uncanny X-Men #324

"Deadly Messengers"

Postacie
Cytat

"Millstone, Arizona. Population: not a lot. Local attraction: not much. Mayor: whoever answers the phone first".

Streszczenie

Astralna powłoka członkini X-Men znanej jako Psylocke unosi się właśnie nad ulicami Nowego Orleanu. W pewnym sensie. Są to bowiem tak naprawdę jedynie wspomnienia jej towarzysza - Gambita, a ona stara się w nich znaleźć coś, co rozjaśniłoby tajemniczą przeszłość tego mężczyzny. Przemierza ulice jego rodzinnego miasta w poszukiwaniu prawdy i zastanawia się, czy bezpośrednia konfrontacja z Cajunem nie będzie bardziej na miejscu. Wie, że ten będzie na nią wściekły za szpiegowanie w jego myślach, lecz mimo to stara się odkryć jego sekret. Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ LeBeau, pomimo tego, że po pocałunku z Rogue znajdował się w kiepskim stanie, z łatwością wypędza nawet tak doświadczoną telepatkę ze swego umysłu. Betsy opuszcza pomieszczenie, lecz czuje jego spojrzenie na swych plecach nawet przez zamknięte drzwi.


Tymczasem, w Nowym Jorku dochodzi do konfrontacji pomiędzy trzema studentami szkoły Xaviera, a dwójką mutantów - bandytów, należących do grupy Gene Nation. Świadkiem zajścia jest porucznik Charlotte Jones, która niestety nie jest w stanie pomóc kolegom. Terroryści odgrażają się, że za każdego zabitego homo superior, oni odbiorą życie setce ludzi, a już na pewno nie dadzą się zaaresztować, czym policjantka im grozi. Jeden z nich - Sack, próbuje zaatakować ją, a na jej nieszczęście kule nie są w stanie go skrzywdzić. W ostatniej chwili pomocy udziela jej Cannonball, którego pole kinetyczne chroni go przed działaniem mutacyjnych zdolności napastnika. Wolverine z kolei odkrywa, że wszystkie ofiary, które niedawno zginęły w dyskotece zostały wchłonięte przez Vessela, który potrafi przemieniać pozostałą energię w siłę fizyczną i jest swego rodzaju "statkiem". Storm szybko go obezwładnia, wykorzystując do tego celu silny podmuch wiatru, który skutecznie zwala olbrzyma z nóg.


W międzyczasie, w oddalonej od cywilizacji mieścinie, zwanej Millstone w której burmistrzem jest ten, kto pierwszy odbierze telefon, młoda kobieta znana jako Rogue, wchodzi do jedynej w pobliżu knajpy. Towarzyszy jej Bobby Drake, który jest niezbyt chętny na przesiadywanie w towarzystwie tutejszej ludności, lecz z powodu awarii samochodu, będą oni zmuszeni zostać tu przez jakiś czas. Kiedy wreszcie się uspokaja, zamiast twarzy kelnerki, chcącej odebrać ich zamówienie widzi oblicze Emmy Frost, która niedawno przejęła jego ciało.


Sam Guthrie cały czas walczy ze złowrogim Sackiem, który powoli go obezwładnia i zamierza wykorzystać jego ciało do zabicia reszty drużyny. Jest to jego pierwsza misja jako X-Man i nie zamierza poddać się tak łatwo, lecz zostaje powoli wchłaniany przez swego wroga. Na zewnątrz budynku, życie tłumu ludzi jest w niebezpieczeństwie, z powodu ataku wściekłego Vessela, chcącego zemścić się za wszystkie lata spędzone w podmiejskich tunelach, jeszcze jako Morlock. Jest wśród nich także kandydat na prezydenta - Graydon Creed, lecz pomimo tego, że jest otoczony przez garstkę ochroniarzy, ich broń na niewiele się zdaje, a pomoc nadchodzi z najmniej spodziewanego miejsca: oto Hank McCoy, przedstawiciel rasy, której syn Sabretootha i Mystique tak nienawidzi ratuje go przed zmiażdżeniem przez kawał gruzu, aczkolwiek ten godny pochwały czyn nie zmienia nastawienia polityka do mutantów. Teraz z kolei Storm wykorzystuje silny deszcz i nie cofnie się przed niczym, aby zażegnać niebezpieczeństwo ze strony Gene Nation. Natomiast Wolverine traci nad sobą panowanie i dostaje kolejnego ataku furii, co jednak pozwala mu na szybkie obezwładnienie Vessela, który traci swoje ofiary. Cannonball cały czas próbuje się rozprawić z Sackiem, poprzez ściśnięcie swego pola kinetycznego na tyle, aby przy wycelowaniu w pobliski budynek przeciwnik musiał sam wziąć na siebie siłę uderzenia. Ororo zadaje ostateczny cios precyzyjną wiązka piorunów, a z ciała Vessela wydobywa się mnóstwo świateł i powracają do ciał zmarłych ludzi, którzy wreszcie mogą spoczywać w pokoju. X-Men wychodzą zwycięsko z kolejnego starcia, a bogini obiecuje, że kiedy po raz kolejny spotkają tych złoczyńców, ci będą musieli zapłacić za przelaną krew. Mutanci opuszczają pole bitwy zostawiając resztę lokalnym władzom.


Millstone. Rogue ponownie rozmawia z młodą kelnerką Claire i prosi ją o pozdrowienie Szarego Kruka. Kobieta wydaje się być zdziwiona tą prośbą, ponieważ nie sądziła, że ktokolwiek kogo spotka będzie go znał i wyjmuje zdjęcie, na której jest ona, Indianin oraz Remy LeBeau. Kiedy awaria samochodu zostaje wreszcie naprawiona, dwójka X-Men postanawia opuścić mieścinę, ale Iceman nieco zwleka, chcąc przed odjazdem zatelefonować do Emmy Frost, której obrazy widuje od czasu, gdy ta przejęła kontrolę nad nim kilka miesięcy temu.


Na jego nieszczęście, W Szkole Xaviera nie ma nikogo, kto mógłby podnieść słuchawkę a dzwoniącemu telefonowi z satysfakcją przygląda się White Queen...

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #324

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.